Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Смешно тимче. Нека си ги дупат,ме боли курац више ,аматери.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409

Ваква ситуација напаѓач на голем клуб мора да биде најмалку со удар кон гол, а верувам и погодок.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Рашфорд засега не е напаѓач од тој калибар. Го продадоа Лукаку, и не купија замена.

Оле најден во ситуацијата во која не сака да биде, најверојатно уморен Рашфорд го играл од прва минута.

 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Рашфорд од мечот со Ливерпул лани, кога играше повреден тоне од утакмица во утакмица со формата. Не дека немал време да одмори од тогаш, ама Оле малце го исфорсира со прв тим.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Ај што тимов па и клубов иде у курац, уште не ми е јасно овие децава што се ситат и што се прават паметни со артикли, постови, ватевр, контра Јунајтед.
Искрено понапатени луѓе не сум видел ниту пак сретнал.
И жал ми паѓа за нив. Сигурно дома не ги сакаат.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Times reporter Paul Hirst has revealed the following:
Manchester United have opened preliminary talks with Paul Pogba over a new contract as they look to persuade the midfielder to stay at Old Trafford.
Pogba, the 26-year-old France international, has two years left on his deal and the club have an option to extend that by another 12 months.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Би сакал да ја прочитате статијата со која би се согласил.
П.с. Насловот не кореспондира со содржината.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Овој тим не е на Оле, овој тим е дел на Мурињо, дел на Ван Гал и нешто од пред нив.

Оле донесе 3 играчи, 3те се покажаа како добри засилувања засега, да не кажам одлични, рано е.

Чисто за споредба Клоп дојде октомври некаде, ја заврши сезоната таму каде што Роџерс ја започна, 8мо место, катастрофални перформанси, никаков прогрес. Пазари летото играчи стигна некако со крајни маки до 4то место втората сезона но сепак далеку беше од својата замисла. Повторно пазари, Салах, Робертсон, ТАА го промовираше... и конечно заличи екипата на Клопова во неговата трета сезона и тоа во вториот дел со купувањето на Ван Дајк.
Пеп исто беше катастрофа првата сезона и тоа со многу појак состав од нашиот моментален и од тој што го презема Клоп во Ливерпул.

Ван Гал доби 12 нови играчи, Мурињо 10. 80% од трансферите им беа промашувања. Нека направи Оле свој тим, нека му донесат уште 6-7 играчи(се надевам 1-2ца уште во јануари) па ќе видиме колку го бива. Со Ле/4то место јас сум презадоволен сезонава иако не сум оптимист.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ако се чувствуваш испровоциран од насловот уште одма да ти кажам дека не се работи за тоа дека они сакаат да си оди Оле.
Се работи за тоа дека нашите проблеми се на 3 фронта, Глејзери, Вудвард и играчи каде што секаде потфрлуваме со перформанси.
Споменати се и претходните тренери каде не им биле донесени тааргетни фудбалери како причина за нивни откази, со тоа Вудвард купува време, односно штити својата позиција во клубот. Го одложува неговото заминување. Велат дека со овој состав, овие резилтати и истата игра која не остава впечаток дека се има план б или тактика неминовно е во еден период од оваа сезона ако ништо не се смени Оле да добие отказ. Со тоа Вуди би добил нови 12-18 месеци.
Споредуваат со тоа колку имаат потрошено и тие и Сити, и дека не сме многу зад нив , ама дека Гвардиола никогаш нема да ги купи Матич и Андреас за да игра тики-така.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
@Vampiria

За Ван гал веројатно е така, но трансферите на Жозе си беа негови, освен можеби последните 2(Фред и Далот). Жозе потфрли со делот засилувања навелико. За Вуди дека е неспособен за трансфери знаеме уште од летото со Мојс, но и таков му ги исполни 90% од желбите на Жозе.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Гледав некое видео со Зозе како коментатор за скај и гомново имаше доблест да изјави дека ПЛАЧЕЛ за централен дефанзивец... па Линделоф и Баји што беа бе куртон еден глуп. Милијарда евра потроши и пак ништо не направи. Сите можни играчи да му ги доведоа на овој пак ќе најдеше некој изговор. Ѓубре
 

Kajgana Shop

На врв Bottom