Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.433
Поени од реакции
34.334
Не знам што очекувате со средина Матиќ-Мектоминеј-Мата. Сите до еден спори како трактор, плус Переира на крило кој исто така е бавен за таа позиција. Мечов нема како да го добиеме, освен ако не направи чудо некој од децата. Гринвуд оти не е ниту на клупа btw?
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
594
Поени од реакции
1.234
Тешка мизерија е ова. Полувремоево можда е едно од најслабите изиграни у пост Ферги периодов. Мата и Матиќ ко пред Прва Светска војна да се родени, многу спори, тромави. Мата ко да нема сила ни да подаде топка 15-20 метра од него. Скот, невидлив. Можда 5-6 пати дали се состави со топка. Бар така делува. Переира, стандардно, нула. Јас стварно не можам да разберам што е тоа што играчов го прави на терен, па што игра пред Гринвуд. Можда и он не би бил сјаен на утакмицава, али поголем придонес би имал од Переира, 100% сум сигурен. Џејмс, доста тивок. Али после предходните партии, очекувано е повеќе внимание да му посветуваат противниците, па да биде удвојуван. Рашфорд, стандардно, нула. Имаше една добра прилика кога испадна сам на голем простор и се спетка у шеснаесетник. Детево делува ко да не размислува уопште што треба да направи во дадена ситуација. Одбраната добра, немаше многу работа. Јеби га примивме гол, али не е лоша одбраната. За сеа, подобри Вест Хем на средина. Не дека нешто не доминираат, али подобри се. И една најголема нула за Оле и стручњаците на клупа. Што е она при прекини ја не можам да разберам. Никад нема да дадеме гол од прекин ако продужат вака. Па мајку ви еб.м, 5-6 утакмици веќе никако да сватите дека прекините ви се мизено организирани и дека не функционираат. Пак Мегваер иде на втора статива да спушта топки. Кој курац работат овие на тренинзи?!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.674
Поени од реакции
3.021
Ги нема Погба и Марсијал, играат Мата Џејмс и Переира, Рашфорд се повредува и ти влага замена Лингард ...

7мо место е премија.
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.304
Поени од реакции
6.576
Сега Лингард како напаѓач ќе ја реши...ех Оле, Оле...

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
1.923
Поени од реакции
748
Мене не ми е јасно Оле зошто седи као мисир на клупа,не да стане да подели некој совет?
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
6.960
Поени од реакции
3.240
Мата не може да стои не да игра фудбал тој не е за стартер нема сила после 50-60 минута.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
594
Поени од реакции
1.234
Да се забележи 73 минута. Минутата кога Оле прв пат стана од седиштето да даде некоја инструкција на распашаната команда. Прва замена (не ја рачунам таа на Лингурот, беше ради повреда), тактичка, у 70-та минута, а воторово полувреме играме полошо и од прво. И да не заборавам, Мата и Переира уште се на терен. Жал ми е, али ако вака продужи Оле, тешко дека ќе ја заврши сезоната на клупа на Јунајтед, не би ме чудело и јануар да не го дочека. Како тргнал, нема да ја има уште долго поддршката од фановите.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.674
Поени од реакции
3.021
Да се забележи 73 минута. Минутата кога Оле прв пат стана од седиштето да даде некоја инструкција на распашаната команда. Прва замена (не ја рачунам таа на Лингурот, беше ради повреда), тактичка, у 70-та минута, а воторово полувреме играме полошо и од прво. И да не заборавам, Мата и Переира уште се на терен. Жал ми е, али ако вака продужи Оле, тешко дека ќе ја заврши сезоната на клупа на Јунајтед, не би ме чудело и јануар да не го дочека. Како тргнал, нема да ја има уште долго поддршката од фановите.
Разбирам огорченост и со право, ама зошто побогу да се измислуваат ствари?Ја два пати го приметив да стане, еднаш беше во 58ма.
Нема да го продужам муабетов зошто е премногу глуп, ама дајте реални да бидеме.

ПС:Мињонот мата на апарати што е после 30 минути, успеа да издржи 80минути.Успеа да утне и празен гол.Мизерија
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
1.923
Поени од реакции
748
Најслабиот тренер кој што требаше да биде само привремен. Ќе ми држи некојси Петар петревски и Рик Јунајтед дека се било како што треба да сме му верувале и толку од нивните лабилни и плитки постови.
 
На врв Bottom