Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Jaс пак баш сметам дека на Ливерпул им треба таков тип на играч на средина, што знае со топка, ама ништо чудно да форсираат со шпекулациите. Почна нервоза да ме фаќа малце со оглед на тоа дека останаа две недели од трансфер периодот а на нас сеуште ни фалат 2 или 3 играчи за да имаме конкурентна екипа. На крај може Оле да го изеде ради неспособната управа.

За овој Пепе иначе и јас не сум нешто убеден во неговиот квалитет. Мислам дека е некој Осман Дембеле тип на играч, пејс мерчант, а на нас ни треба фудбалер што е стабилен и ладнокрвен пред гол.
Батево го имам гледано на 2-3 наврати + video highlights и е ладен-шприцер и одмерен, онака дури мислиш дека нема емоции.За квалитетот негов не можам да коментирам, знам имаат загризано јаки европски клубови(барен минхен цела година го прати), батево ги држи на hold, сакал да дискутира со сите заинтересирани тренери и во зависност од разговорите да процени каде да оди.

Ed Woodward will not be present in China for #mufc’s final leg of the pre-season tour. The club continues to work on two transfers with Harry Maguire a priority #mulive [men]
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Леле она дебилноно Деле Али се напалил за факинг пријателска :pos: Знам дека е фрустриран што на ВХЛ Де Геа му фати 2-3 живи ама дај нека оди да се истушира со ладна вода.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Ајде што стана со Мегваер?
Што ли преговараат сега, ако на крај пак искешираат?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Jaс пак баш сметам дека на Ливерпул им треба таков тип на играч на средина, што знае со топка, ама ништо чудно да форсираат со шпекулациите. Почна нервоза да ме фаќа малце со оглед на тоа дека останаа две недели од трансфер периодот а на нас сеуште ни фалат 2 или 3 играчи за да имаме конкурентна екипа. На крај може Оле да го изеде ради неспособната управа.

За овој Пепе иначе и јас не сум нешто убеден во неговиот квалитет. Мислам дека е некој Осман Дембеле тип на играч, пејс мерчант, а на нас ни треба фудбалер што е стабилен и ладнокрвен пред гол.
Јас пак имам спротивен заклучок за Пепе, добар финишер, ладен шприцер пред голот но слаба техника и експлозивност.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Lille have rejected an offer from #mufc for Nicolas Pepe. He has given his 'ok' to United. Napoli are still in the race for him #mulive [yahoo fr]
Автоматски споено мислење:

Manchester United have made Toby Alderweireld one of their primary backup options to Harry Maguire. The former's £25m release clause expires on Friday, meaning it could accelerate United to finalise a deal for Maguire (telegraph)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кажете ми дека Пепево е десно крило?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Кажете ми дека Пепево е десно крило?
Да, чисто десно крило. Карактеристики на Марсиал. Не е вингер профил. Искрено се сомневам во шпекулациите за него, ама ајде да оставиме простор за изненадување.

Инаку сме поставиле датум до кој Интер ќе мора да понуди прифатлива понуда за нас за да имаме доволно време да реагираме на пазарот. По тој датум би се одбиле сите понуди за Лукаку.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Кажете ми дека Пепево е десно крило?
Исти ташак ко Салах ми е, со тоа што има подобра контрола на топка.Пепе личи ко Велбек у нозете, мислиш ќе ја изгуби топката или ќе се сошне у секој момент, и магично меѓу нозе ја протнува на рандом противник.

Anthony Martial is likely to play in a central role more regularly this season. #mufc [Mail]
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фала на одговорите. Барем е десно крило, во ова стање во кое што сме, само тој критериум за шпекулација е доволен :pos:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Почнаа со 65 милиони фунти. Now we are here.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom