Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Оле е во подобра позиција и од Мојс, ЛВГ и Жозе затоа што ќе ја стартува следната сезона со тим кој веќе го знае, нема да има потреба од давање шанса на играчи затоа што на сите им даде минути. Сега има задача само да пресече и да го расчисти просекот во тимот и да носи квалитетни засилувања.
Кажав дека има солиден костур во ДДГ, Линделоф, Шо, Погба, Рашфорд и Марсиал. Со квалитетни засилувања да се пополни остатокот и прво ќе го крени нивото на овие 6 играчи, а потоа и целокупниот амбиент во тимот.

Не мора да носи имиња, повеќе сум за underdogs кои ќе имаат пред се квалитет, карактер, желба, жар да се докажуваат и да го вратат Јунајтед каде што му е местото. И да потроши за тоа над 200м нема да му замерам.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
квалитет =/= underdogs.

Мислам дека си свесен дека едно со друго не може да оди.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.236
квалитет =/= underdogs.

Мислам дека си свесен дека едно со друго не може да оди.
Во овој период на фудбалот ги оквалификуваат тие како потценети играчи за кои не се крева галама, а поседуваат квалитет. Ако лошо се изразив, простете..Ливерпул го направи тоа со Робертсон, Мане, Вајналдум... Ми ја разбирате поентата се надевам.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Оле изјавил дека е задоволен од настапите на Туанзебе за Вила и дека ке е во составот наредна сезона
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Ако до први јули нема барем 4 јаки трансфери, пиши пропало и на наредната сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не е само до трансферите како што видовме низ годините. Ние немаме креирано компетитивна средина.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Што мислите за Bale , се збори дека Реал можно е да го даде на две годишна позајмица за околу 15 милиони годишно , Јунајтед и Тотенхем се спомињаат како потенцијална дестинација .
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.236
Бејл на позамица е прифатлив ризик. Сезонава и Реал беше цел тим во колапс и тој падна во тоа сивило, но пред една година да се подсетиме дека го реши финалето во ЛШ.



Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Бејл на позамица е прифатлив ризик. Сезонава и Реал беше цел тим во колапс и тој падна во тоа сивило, но пред една година да се подсетиме дека го реши финалето во ЛШ.



Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Во ред ќе се потсетиме дека ДиМариа беше играч на сезоната
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.236
Во ред ќе се потсетиме дека ДиМариа беше играч на сезоната
Исти к*р ...играч на натпреварот беше и тој. Кај нас ЛВГ не успеа да го вклопи, а започна предобро.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ни Кулибали ни Бејл не ми се по ќејф, црнец командант на одбрана некако не ми ојт на арно, овој Фториов како во Шпанија така и овде со преведувач на тренинг ќе треба да оди:D
Не е само до трансферите како што видовме низ годините. Ние немаме креирано компетитивна средина.
Сосема се слагам со мислењево, нас подзаметување, ако не и генералка по дома ни треба, пред да ојме во шопинг!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.419
Поени од реакции
42.675
Бејл е ризик според мене, бидејќи може да излезе како Санчез. Ако се разигра има квалитет сам да не крене 3 нивоа погоре, но не ми се верува искрено. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom