Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Zdravo, golem fan na junajted, od 2003 godina.
Za sezonava sto zamina, sto da kazam, najlosa sezona od koga navivam za gjavolite, mozebi i so taa na mojs.

Jas sum vecen optimis i veruvam deka ole kje gi sprovede svoite transfer planovi do prvi juli.
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Ван Перси оди во пензија иначе. Последен играч што ни донесе титула, по мене легенда на клубот иако помина едвај 3 сезони на Олд Трафорд.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ван Перси оди во пензија иначе. Последен играч што ни донесе титула, по мене легенда на клубот иако помина едвај 3 сезони на Олд Трафорд.
Е колку ми правеше ќејф првата година, уште повеќе ми кинеше живци последната!
Супер центарфор, чувај боже табиет:)
Ама земајки ја во предвид целата негова кариера, играчиште испадна!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Секако легенда,нема проблем.
Класа играч,фала му за головите,ама легенда никад!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Шамарање...

Директно стрела на Санчез ама и Пол го брани премногу, му наоѓа алиби за се' а за другиве нема изговор. Иначе, требаше малку да ги поткачи и Лингард и Рашфорд зошто се играчи со Јунајтед ДНА, без разлика што не се по 30 години и со преголемо искуство.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Шамарање...

Пробува да биде смирен и да не навреди некого ама се гледа дека би ги рашутирал на клоци примадониве.
Премногу работи се трули и дисфункционални во клубот. Како викаат...рибата смрди од главата.

А, Евра беше и остана еден од најомилените ликови во клубот. Камо да имаше неколку како него моментално.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Од 10те минути до сеа ги иам изгледано, за се што критикува уствари може директно и за Погба да се каже, ама го брани пошто му е другарче у секој случај. xD
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
На место е и веројатно е вистина, со тоа кажува и можна вистина зошто Пол се вратил во Јунајтед а не отишол на друго место.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Легендиве на клубот а отворат уста, си го бранат контингентот.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Па и разбирливо е зашто нејќе да каже лош збор за Погба, двајцата француски котлиња, овој како тутор му бил. Ама од контекстот и меѓу редови се гледа дека не му ги одобрува постапките. Он го гледа како син, а за своето тешко дека ќе скршиш јазик да кажаш лошо!
Тоа за Санчез е точно ама не е најбитно за Јунајтед!
Дека рехабилитацијата на тимот ќе трае долго, се знаеше еве да си чуете и од луѓе поблиски до клубот.
Да не ми се занесувате дека утре ќе купиме 3-4 играчи и ќе го пре*беме Сити!
Јас ова го пишував и пред 3 години, ама се тргна по пократкиот пат, за жал сето тоа не одведе во ќорсокак, назад нема а за напред не се гледа накај!
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
490
Поени од реакции
933
Од ситуација кога еден Руни што на куп утакмица при водство од 3-0 против третолигаш од напад трча и се враќа назад до наше корнер знаменце за да покрие, се доведовме до тоа лингури како Марсијал и Погба да си џогираат и К да ги боли.
Џабе талентот..кога немаат карактер.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.409
Поени од реакции
62.005
Директно стрела на Санчез ама и Пол го брани премногу, му наоѓа алиби за се' а за другиве нема изговор. Иначе, требаше малку да ги поткачи и Лингард и Рашфорд зошто се играчи со Јунајтед ДНА, без разлика што не се по 30 години и со преголемо искуство.
Mислењево го пишав околу 20-та минута, ама кога уште 2-3 пати потоа повтори дека фановите го убивале Пол, само би го прашал да бев на местото на Гери, дали ти би им дозволил на фановите да добијат такво мислење за тебе.

Гери малце го утепа кога му кажа дека и Компани, Силва, Агуеро, класа играчи кои живеат во Манчестер, Агуеро е во топ 3 напаѓачи скоро 10 години, ама ретко се слуша дека ке иде некаде, за разлика од Погба, кого секое лето и зима го нудат некаде и е трансфер цел.

Со 90% од работиве се слагам, ама не и со тоа што го брани Погба. Му ги навредиле чувствата, а бе ајде.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Јас мислам дека мора прво да се помират со фактот дека вредностите кои ги имале они порано, денешните играчи ги немаат. И ако вработат претходни играчи како Евра кои ќе бараат играчи кои ќе се палат на изјава "Ние сме Манчестер Јунајтед.", и ќе бидат спремни да жртвуваат семејство и што не како што вика он, тешко дека ќе успеат во работата. Ептен друго време е и веќе на играчите ич не им е гајле за такви работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom