Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
30 јануари 2009
Мислења
286
Поени од реакции
172
Фан сум на Јунајтед од 90те и по тешки 5 сезони Оле на сите ни го дигна ентузијазмот но за жал оваа сезона со овие играчи, можеби ова беше и максимумот. По одличниот старт му се деси фијаското што му го приредија со непостојаноста, па верувам дека ова ќе го мотивира да се ослободи од dead weight играчите што ги бевме насобрале во тимот. За да го реконстуира тимов треба да остане костурот, да се потроши голема сума на пари и да се погодат играчите што ке се донесат.
Направив споредба на трансферите од 13/14 па наваму со тие на City и они погодиле 14(Fernandinho,DeBruyne,Sterling,Otamendi,Delph,Stones,Sané,Jesus,Gündogan,Zinchenko, Laporte,Walker,Silva,Ederson,Mahrez) од 20 позначајни трансфери а ние само 7(Shaw,Herrera,Martial,Pogba,Ibrahimovic,Matic,Lindelöf) и уште 4 потенцијално погодени(Bailly,Lukaku,Fred,Dalot) од 22 позначајни.
За да бидеме конкурентни за титула по 2 сезони јас би играл вака:
GK
David de Gea
Sergio Romero
Joel Pereira

LB
Luke Shaw
Cameron Borthwick-Jackson

CB
Axel Tuanzebe-loan
Chris Smalling-out
Marcos Rojo-out
Eric Bailly
Phil Jones
Victor Lindelöf
Matthijs de Ligt


RB
Antonio Valencia-out
Ashley Young-out
Matteo Darmian-out
Tim Fosu-Mensah
Diogo Dalot
Aaron Wan-Bissaka

DM
Nemanja Matic
James Garner-Loan

CM/AM
Ander Herrera -би го задржал
Paul Pogba
Fred

Scott McTominay
Juan Mata-out
Andreas Pereira
Angel Gomes-Loan
Sergej Milinkovic-Savic

LW
Alexis Sánchez-out
Anthony Martial
Ryan Sessegnon

RW
Mason Greenwood
Jesse Lingard
Tahith Chong-Loan

ST
Marcus Rashford
Romelu Lukaku
James Wilson

Wish list
LB/LM/LW-Ryan Sessegnon
CB-Matthijs de Ligt,Nikola Milenkovic,Toby Alderweireld
RB-Aaron Wan-Bissaka
DM-Julian Weigl
CM-Sergej Milinkovic-Savic,Donny van de Beek,Adrien Rabiot
LW/RW-David Neres
ST-Harry Kane
Знам дека сценариово е science fiction али јбг a fan can dream :angel:
Со тоа што ако навистина сакаат да си одат Погба и Лукаку летово ќе има финансии за поголема реконструкција.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.728
Поени од реакции
163.210
Лелеле Гери јадење трици за Фердинанд и Флечер, немале искуство со бизнис во фудбал :pos: Какво искуство имаше ВДС? Човеков е мизерија.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
23.261
Поени од реакции
35.521
До некаде му го разбирам рантот, и зошто сака да иде на проверено име, ама и тоа денес не гарантира успех. Проблемот е што доколку дојдат Флечер и Рио, ке мора самите да градат систем и структура кој се сомневам дека знаат како треба да изгледа, за разлика од некој кој работел во таква структура.

Клубов толку многу нема право на грешка наредниов период, доколку сакаат да се вратат таму горе. Проблемот е што 80% од играчиве треба да се истоварат.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
1.848
Поени од реакции
720
Добро зошто се форсира Фердинанд и Флечер зарем нема поискусни некои?
Да се фрапира човек на кое ниво се паѓа, ја не се сомневам дека ќе дадат се од себе, ама се сомневам колку тоа ќе биде доволно..
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
2.824
Мино Раиола е суспендиран од 9ти Мај до 9ти Август да се занимава со трансфери.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.728
Поени од реакции
163.210
Се надевам дека успесите на Тотенхем и Ливерпул (првиве играч не купија) ќе им бидат некој вид на шамар на нашиве.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
1.848
Поени од реакции
720
Се надевам дека успесите на Тотенхем и Ливерпул (првиве играч не купија) ќе им бидат некој вид на шамар на нашиве.
Ако се љубоморни кај Ајакс нека се угледат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.248
Поени од реакции
33.988
Се надевам дека успесите на Тотенхем и Ливерпул (првиве играч не купија) ќе им бидат некој вид на шамар на нашиве.
Нашиве не ги чепка што тие лично јадат шамари од екипи како Хадерсфилд и Брајтон, па за Тотенхем и Ливерпул ќе се замараат. :D
 

ziak92

Weezy
Член од
21 ноември 2007
Мислења
9.227
Поени од реакции
6.443
Изгледа го имаме и првото засилување. Се работи за Даниел Џејмс од Свонси за 15м фунти. Има 21 година и игра на позиција крило. Од тоа што го гледам има потенцијал и 15м во денешно време се ништо да се ризикува. Ако некој прател Чемпионшип нека сподели. Наводно се интересирале многу ПЛ клубови за него.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 
На врв Bottom