Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Некогаш не можам да ве разберам, имаме 2-0 од прво, против екипа која е одлична со пресинг и контри. Прво, Мурињо како што гледаш, не им даваше да изнасаат топка по земја заради пресингот, и им го врати назад тежишто, за да не дојдат до израз контрите. Да не ја направи Баји циганската, ке викавте дека перфектна утакмица сме изиграле. Задоцни само со измената со Лингард, зашто Мата не постоеше од 60-та минута. Ваљда се плашеше заради Баји, да не може да продолжи.[DOUBLEPOST=1520692577][/DOUBLEPOST]Душа ми се полни за човеков.

Истите гомна и ја ги јадев, не мораше да го вади Раш освен ако не го чува за со Севиља. А Мата мораше да искочи уште пред голот. Вака само се доизморија без причина. Според мене, Мороњо пак ја утна
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Рашфорд беше нервозен црвен ќе направеше
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
9.239
Зар не е подобро да се стремиме кон Барса во најдобри денови, чак и Сити сезонава каде што без разлика колку е резултатот они цело време си доминираат и си ја имаат иницијативата? Секогаш нападот е најдобра одбрана. Само јбг, психологија е во прашање.
Одлично е да се стремиме кон Барса во најдобрите денови. Но не секогаш Барса била брилијантна во секој меч. Ја казнувале тимови како тој на Челзи со Ди Матео, ние кога ги елиминиравме во 1/2 финале, Интер со Мурињо, Баерн со 7up... Сите перфектно организирани дефанзивно. Нападот е најдобра одбрана, но и одбраната носи титули. Сме имале такви сезони кога сме тепале 1-0 и на крај сме биле шампиони. Некогаш е попаметно да удриш по слабостите на противникот и да го победиш на тој начин отколку да одиш слепо во ќорсокак.

Ете и Пеп се обиде против Ливерпул да се отвори и на крај беше торпедиран, зошто Ливерпул е премногу опасен во контри. Тоа Мурињо го знаеше добро и им ги имаше одлично анализирано слабостите. На крајот од денот драго ми е што полека си го враќаме реномето кое го загубивме после заминувањето на САФ.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Реално им ја изгасивме сијалицата(y).
Ливерпул постоеше колку ние му дозволувавме, колку и да не го варам Мурџо, си признавам осеќав дека ова ќе им го направи.
Тоа е тоа, како што вика нашиов народ не онади убавиот ами упорниот;)
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.405
Поени од реакции
21.996
Зар не е подобро да се стремиме кон Барса во најдобри денови, чак и Сити сезонава каде што без разлика колку е резултатот они цело време си доминираат и си ја имаат иницијативата? Секогаш нападот е најдобра одбрана. Само јбг, психологија е во прашање.
Баш сакав тоа да го пиша.Ама Мурињо не е Пеп,да му се даде предност на португалецот водство уште во првата минута целиот натпревар Јунајтед ке биде закцан во шеснајсетникот и ке брани резултат,додека Сити Барса си играт курташак со противникот..Да примавме уште еден гол и да завршеше 2 - 2 сигурно Видук ке пцуеше наместо да го фали пристапот во второ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Баш сакав тоа да го пиша.Ама Мурињо не е Пеп,да му се даде предност на португалецот водство уште во првата минута целиот натпревар Јунајтед ке биде закцан во шеснајсетникот и ке брани резултат,додека Сити Барса си играт курташак со противникот..Да примавме уште еден гол и да завршеше 2 - 2 сигурно Видук ке пцуеше наместо да го фали пристапот во второ.
Еднаш пишувате нека даде 2-3 гола па нека се затвора, после ама зошто се затворил. Никако погодено.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Единствена замерка е зошто не го извади Санчез и не го остави Рашфорд.Имаше една контра таму при крај 83та минута каде да беше малиот дававме уште еден гол.Немам збор за одбраната денес колку и да напаѓаа 0 ефект.Баји е мангупиште.Не знам кој пиша погоре пред да почне утакмицата за Погба али мисирот и поубаво што не играше денес.ДЕРБИ утакмица се решава со борбеност и оставање 100% на терен , а пријателот наш нема остаено 30% сезонава.Да влезеше голот на Мата ќе се превртев.На крајот на денот победа си е победа и во дерби натпреварите со Ливерпул никогаш не сме играле доминанта утакмица така да да не си правиме филмови.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.638
Поени од реакции
62.866
Баш сакав тоа да го пиша.Ама Мурињо не е Пеп,да му се даде предност на португалецот водство уште во првата минута целиот натпревар Јунајтед ке биде закцан во шеснајсетникот и ке брани резултат,додека Сити Барса си играт курташак со противникот..Да примавме уште еден гол и да завршеше 2 - 2 сигурно Видук ке пцуеше наместо да го фали пристапот во второ.
Kaжи ми како заврши ливерпул - Сити?
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.405
Поени од реакции
21.996
Еднаш пишувате нека даде 2-3 гола па нека се затвора, после ама зошто се затворил. Никако погодено.
Абе се е во ред да се затвори ама не до толку сите напикани во пеналикот како сардини.Било како умртвија играта,не му дозволувај на противникот да си прави акции на десет метри од голот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Абе се е во ред да се затвори ама не до толку сите напикани во пеналикот како сардини.Било како умртвија играта,не му дозволувај на противникот да си прави акции на десет метри од голот.
Кои акции ги правеа Ливерпул жити мене, кружеа како ние против Њукасл и Тотенхем, па ние форумов го паднавме од пцуење, како сега тоа било акции правење? Да не си дадевме автогол до утре ќе вртеа. Не е страшно пофалба да се даде некогаш, јас бев огромен песимист па не ми е тешко да признаам дека сум била грешка.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Овој тим има премногу напаѓачки потенцујал за да се брани на овој начин, но добро е што издржавме. Веќе кога се брани, мора Мата порамо да излезе од игра.

Автоголот на Џонс, па овој :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom