Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.739
Поени од реакции
18.308
Се е тоа во ред Варан и Каземиро зад себе имат многу многу успеси, Да имаше уште игра во нив мислиш Реал ќе ги пуштеше да заминат? Не се купуваат вакви играчи на залезот на кариера плус ги плаќаш скапо па згора на тоа им даваш астрономска плата и долги договори, вакви примери имавме многу но некој во управата не научил ништо од грешките, Мегваер требаше уште лани да се продаде но јбг несакаше помала плата ..Инаку да треба барем 8 да се продадат или да им прекинат договор, мора од ново да се почне, нека се договорат како сакаат да им игра тимот и такви играчи да се носат ако Тен Хаг мисли дека може да да се носи со притисокот нека продочжат со него ако не надвор и тој..
За Варан и можам да се сложам, дечкото беше повеќе повреден одошто здрав и млитави партии пружаше, а бараше поголема плата и клубот не му ја даде, па дојде кај вас. Ама Касемиро беше стартер во Реал и на свое инсистирање замина, демек сакал промена а уствари за пари, не дека Реал сакаше да го замени. Иако пас играта му беше слаба страна и често губеше посед, односно е технички ограничен играч, ко ДМ деструктивец беше совршенство да се гледа и излегувал на крај и со Меси. Не сум сигурен сега што и како игра кај вас. Е сега што клубот ви е гробница за играчи и атмосферата внатре ви е токсична и ништо не функционира е друг проблем кој новото раководство треба да ви го решава (не сум ни сигурен дали имате ново раководство). Осеќам и Крос и Модрич со Касемиро у пакет да ви ги пратевме и они ќе искочеа дудуци.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
270
Поени од реакции
353
Се е тоа во ред Варан и Каземиро зад себе имат многу многу успеси, Да имаше уште игра во нив мислиш Реал ќе ги пуштеше да заминат? Не се купуваат вакви играчи на залезот на кариера плус ги плаќаш скапо па згора на тоа им даваш астрономска плата и долги договори, вакви примери имавме многу но некој во управата не научил ништо од грешките, Мегваер требаше уште лани да се продаде но јбг несакаше помала плата ..Инаку да треба барем 8 да се продадат или да им прекинат договор, мора од ново да се почне, нека се договорат како сакаат да им игра тимот и такви играчи да се носат ако Тен Хаг мисли дека може да да се носи со притисокот нека продочжат со него ако не надвор и тој..
Се согласувам не се купуваат, ама токму тие двајца беа најдобри минатата сезона ,кој сака нека проба да ме демантира, и глеј сега треба да се контраме,веројатно не мислиш дека само тие двајца се криви за сезонава кои што пола сезона беа повредени, ако идеме по таа логика се чудам Лисабдро зошто никој не го спомна човекот изигра две утакмици и примивме 3 гола ради него. И претходно кажав на една ваква сезона е малку сулудо да ти се криви 2-3 само, 25 се криви плус хиерархија и тоа е тоа, јас реално не ни очекував да го тепат Арсенал вчера,за нив сезоната е одамна завршена, што се однесува за купувањето на Касемиро па и Варан за вториов мислам Оле го донесе незнам зашо,веројатно да донесе стабилност и квалитет позади а и 40тина милиони беше.
Касемиро го донесоа буквално последните денови од трансфер периодот кој што беше ужасен сам по себе и ако продолжеше во тој стил Касемиро сигурно ќе беше најдобар дил, како и да е повредите, стареењето,неправдите кои му беа нанесени па на крај и стилот оваа година што го игра тен хаг што многу пати го оставија сам на средина не се погодија нека го продадат ако сакат па и двајцата ама не се тие криви за сезонава. 80посто од така наречените повредени не играат заради токму ова што се случува, да не бидат виновни по лоши резултати, оти се пичкици и баш такви не ни требаат во тимот, тие го рушат и тој трошка менталитет што останал од стариот Јунајтед.
И тогаш кога ги купија знаев дека за 1-2сезони треба да се размислува на замена за Касемиро и Варан.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.987
Поени од реакции
7.519
Се согласувам не се купуваат, ама токму тие двајца беа најдобри минатата сезона ,кој сака нека проба да ме демантира, и глеј сега треба да се контраме,веројатно не мислиш дека само тие двајца се криви за сезонава кои што пола сезона беа повредени, ако идеме по таа логика се чудам Лисабдро зошто никој не го спомна човекот изигра две утакмици и примивме 3 гола ради него. И претходно кажав на една ваква сезона е малку сулудо да ти се криви 2-3 само, 25 се криви плус хиерархија и тоа е тоа, јас реално не ни очекував да го тепат Арсенал вчера,за нив сезоната е одамна завршена, што се однесува за купувањето на Касемиро па и Варан за вториов мислам Оле го донесе незнам зашо,веројатно да донесе стабилност и квалитет позади а и 40тина милиони беше.
Касемиро го донесоа буквално последните денови од трансфер периодот кој што беше ужасен сам по себе и ако продолжеше во тој стил Касемиро сигурно ќе беше најдобар дил, како и да е повредите, стареењето,неправдите кои му беа нанесени па на крај и стилот оваа година што го игра тен хаг што многу пати го оставија сам на средина не се погодија нека го продадат ако сакат па и двајцата ама не се тие криви за сезонава. 80посто од така наречените повредени не играат заради токму ова што се случува, да не бидат виновни по лоши резултати, оти се пичкици и баш такви не ни требаат во тимот, тие го рушат и тој трошка менталитет што останал од стариот Јунајтед.
И тогаш кога ги купија знаев дека за 1-2сезони треба да се размислува на замена за Касемиро и Варан.
Незнам колку си приметил али и Каземиро го фати куроболие најверојатно си договорил трансфер за летово.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
270
Поени од реакции
353
За Варан и можам да се сложам, дечкото беше повеќе повреден одошто здрав и млитави партии пружаше, а бараше поголема плата и клубот не му ја даде, па дојде кај вас. Ама Касемиро беше стартер во Реал и на свое инсистирање замина, демек сакал промена а уствари за пари, не дека Реал сакаше да го замени. Иако пас играта му беше слаба страна и често губеше посед, односно е технички ограничен играч, ко ДМ деструктивец беше совршенство да се гледа и излегувал на крај и со Меси. Не сум сигурен сега што и како игра кај вас. Е сега што клубот ви е гробница за играчи и атмосферата внатре ви е токсична и ништо не функционира е друг проблем кој новото раководство треба да ви го решава (не сум ни сигурен дали имате ново раководство). Осеќам и Крос и Модрич со Касемиро у пакет да ви ги пратевме и они ќе искочеа дудуци.
Па не овие работи што ги читаш не е целосното мислење, има полоши од нив ама многуте глуписти коментираме утакмица по утакмица и си ги бараме грешките кои се многу. Касемиро играше бек вчера и не се извлече на време коа постигна гол Арсенал зошто му дремеше на онана мислејки овој ќе почне акција со него,овој направи непрецизна дијагонала,некој играч на Арсенал му ја даде на Хавертс кој што беше непокриен лево кој никој не знае Далот кај беше и дадоа гол за кој што го криват Касемиро.
Автоматски споено мислење:

Незнам колку си приметил али и Каземиро го фати куроболие најверојатно си договорил трансфер за летово.
И треба да го фати, јас не го бранам него не е ист како лани, ама пред него да го фати ги фати Рашфорд,Санчо,Бруно,Далот, Мектоминеј и други не ми текнува сега, бајо ја незнам ти колку си приметил ама Скот почна како деструктивец како стана втор шпиц? Бруно кај ќе освојува внимавај сега Место во ЛШ не ПЛ да освојува со онаа игра? Рашфорд како ќе биде лидер и репер на младите на Јунајтед со тоа одење по терен и тришење толку топки и себичење без ефект, и дошло ред на толку покривање на срањата на другите тој да биде крив. Па јас сум про Касемиро дур секој еден од гореспоменатите па и повеќе не си оди, зошто освоил се не е крив што го купиле не лажирал повреди а никогаш не бил заштитен ни од крлежите играчи ни од тренер ни од управа. За Касемиро во секој момент би дебатирал со секого, особено оваа сезона.
Место да купеа играч на средината летото тие купуваа напаѓач за во иднина,купуваа Маунт кој питај бога зошто и го купија. Тоа левото бекче го пратија во Бенфика и го донесоа Регулон кој го пуштија Јануари,за да сега десен бек игра лево.Каква бламажа ни се случува тоа е нвидено.
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2007
Мислења
769
Поени од реакции
261
Порано децата на клубот беа тие што највеќе се трудеа, пола од нив немаа ни менаџери, колку ќе им понудеше клубот за толку играа ( не дека и тогаш малце зимаа за тоа време), трчаа, гинеа за клубот. Сегашниве бараат да се најплатени, да имаат највеќе привилегии, не трпат критика и одма гробот ти го копаат, мислиш клубот на татко му е и се му е дозволено, дека он од млад тука бил, не гледа дека некој од гето го извадил и му дал шанса.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.987
Поени од реакции
7.519

@enzo8 Џексон да е у Јунајтед 5 гола ќе нема. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.752
Поени од реакции
63.240

@enzo8 Џексон да е у Јунајтед 5 гола ќе нема. :D
Me мрзи да преведувам, ама ова е тоа.
As a centre forward it must be a nightmare to play with selfish players like Garnacho, Rashford and Antony on the flanks. You cannot make a move because you genuinely have no idea what the hell they are going to do. It's a similar setup to when SAF let RVN go when he had Rooney, Ronaldo, Tevez, Saha etc. RVN would make his run for a cross (one that Beckham would find) but it wouldn't arrive, because Ronaldo or whoever it was would have checked back or decided to run to the byline.

That forward setup just didn't suit a centre forward of his skillset. It's the same with Hojlund now, these wingers who want to cut inside all the time are no good for a central presence like him.

If you look at his PL stats. I think he has 1/3 of Haaland's goals from 1/3 of the shots and chances. His conversion rate is actually quite good, he needs to be stronger and improve in his hold up and link up play. But his finishing and movement is better than he gets credit for.

But he's already been written off by many.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.987
Поени од реакции
7.519

Штета што некои играчи си ја уништуваат кариерата со црепови до нив.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
270
Поени од реакции
353
Me мрзи да преведувам, ама ова е тоа.
Од тие 5шанси колку голови? Чекај вакви ПР статуси веќе не треба да имаат никаква улога. Оти тоа е една од причините што им дава на играчите лажна перцепција и дека треба некој да ги чека до30 да даваат 15гола по сезона, тоа за себичноста е ок можеа подобро да изреагираат особено Рашфорд, Антони у живите не го рачунам веќе, он у шанса не влегол не па да асистира.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Се согласувам не се купуваат, ама токму тие двајца беа најдобри минатата сезона ,кој сака нека проба да ме демантира, и глеј сега треба да се контраме,веројатно не мислиш дека само тие двајца се криви за сезонава кои што пола сезона беа повредени, ако идеме по таа логика се чудам Лисабдро зошто никој не го спомна човекот изигра две утакмици и примивме 3 гола ради него. И претходно кажав на една ваква сезона е малку сулудо да ти се криви 2-3 само, 25 се криви плус хиерархија и тоа е тоа, јас реално не ни очекував да го тепат Арсенал вчера,за нив сезоната е одамна завршена, што се однесува за купувањето на Касемиро па и Варан за вториов мислам Оле го донесе незнам зашо,веројатно да донесе стабилност и квалитет позади а и 40тина милиони беше.
Касемиро го донесоа буквално последните денови од трансфер периодот кој што беше ужасен сам по себе и ако продолжеше во тој стил Касемиро сигурно ќе беше најдобар дил, како и да е повредите, стареењето,неправдите кои му беа нанесени па на крај и стилот оваа година што го игра тен хаг што многу пати го оставија сам на средина не се погодија нека го продадат ако сакат па и двајцата ама не се тие криви за сезонава. 80посто од така наречените повредени не играат заради токму ова што се случува, да не бидат виновни по лоши резултати, оти се пичкици и баш такви не ни требаат во тимот, тие го рушат и тој трошка менталитет што останал од стариот Јунајтед.
И тогаш кога ги купија знаев дека за 1-2сезони треба да се размислува на замена за Касемиро и Варан.
Таман работа да се контреме, имавме ненормални повреди и тоа цела прва одбрана, јас не ги кривам ни Варан а посебно Каземиро лани човекот ни беше најдобар, но сакав да кажам не се купува само за година две мора да се размислува долгорочно.

Каземиро ќе беше и оваа година еден од подобрите да ни беше одбраната на место но јбг повредите не убија.Што да речам за наш Раши ( како што го вика Тен Хаг ) незнам зборови немам.И не само за вчера се знаеше оти ќе изгубиме, играта ни е катастрофа цела сезона, немаме компас каде одиме што сакаме како изгубени во магла. Ако им се игра играат ко луди после десет кола си трчкараат на терен си мислиш на сила се дојдени е ова мене страшно ме нервира. И стварно незнам како им ги дават тие договори од 350, 400к фунти неделно а секоја недела се влечкат по теренот. Па кажи му мајкму стара или играш или ти кратам и те праќам на трибините баш таму кај тече.. Никаква желба за игра боже мој.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Џексон е 30м, не е 70м, куде може он сс овакву светску класу од играча, молу те биди озбиљан.
Дај збори на литературен македонски јазик аман од кумановски, јас ако почнам на струмички пола па и 80 посто нема да ме разберат.
 

enzo8

ファックユー
Член од
1 октомври 2023
Мислења
486
Поени од реакции
1.646
Дај збори на литературен македонски јазик аман од кумановски, јас ако почнам на струмички пола па и 80 посто нема да ме разберат.
Боли ме кур искрено.
Еден топол поздрав.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
740
Поени од реакции
972
Ај бе да не те кренам на клоца, не досадувај. В година одиме појако, само уште да средиме тимов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom