Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Рохо ако се врати каков што беше ќе е премија, но да бидеме реални тешко дека ќе ист или подобар.Единствен спортист кој го знам и се вратил од таква повреда ист или подобар е МекГрегор но тоа е сосема друг спорт, сите останати паднале(чист пример ви е Видич).

Инаку второто полувреме вчера исто беше незадоволително , позитивни работи што можам да ги извлечам е дека Марсијал ја има вратено жарта и е каде каде посконцентриран од претходно и не му се одбива топката туку го ставил лепакот од првата сезона :icon_lol:.Уште финишот да си го врати, бидејки имаше 2 океј позиции за да поентира но нема врска ќе се седи тој дел.Рашфорд иако не беше многу вмешан во играта ме изненади каква физичка трансформација направил а богами и техничка, центаршутевите мѕ се каде каде подобрени.

Жозе го проба Переира на ДМ, ама се виде дека не му лежи многу и сака да повлече напред.Инаку каков играч имаме секоја чест, може да се рачуна како new signing.Meanwhile, Погба со долгите пасови е:drk:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Перишиќ пристигнал во кампот кај соиграчите од Интер и е можно да оди со тимот на турнеа во Кина.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.541
Поени од реакции
62.429
Mи смрди работата околу Де Геа...

Ромеро нов договор, Џоел нов договор... Очигледно нашиве се спремаат за понуда од Реал.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Mи смрди работата околу Де Геа...

Ромеро нов договор, Џоел нов договор... Очигледно нашиве се спремаат за понуда од Реал.
Нема веза, секако нема да останат со двајцава ако си замине Де Геа. Овие за втор и трет гол им се топ, па очигледно и тие немаат ништо против да ја имаат таа улога (Џоел сега за сега), па затоа и новите договори. :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Перишиќ е во тимот на Интер кој ќе отпатува во Кина за турнеата. Засега по изгледиве негде е запната работата.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
R

red.devil

Гостин
Mи смрди работата околу Де Геа...

Ромеро нов договор, Џоел нов договор... Очигледно нашиве се спремаат за понуда од Реал.
И некни изјавата личеше апла дефанзивно. Реал немал доволно пари за Де Хеа ( или нешто во тој контекст беше).

Трето лето по ред јас очекувам да го земаат, ќе видиме што ќе биде.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Исто, и мене ќе ме чуди ако остане.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ако го продаваат требаше да го продадат до сега. Или бар да обезбедат замена. Најлошо е што и не гледам кој би земале, евентуално (пак) Навас да го вметнат во некаков договор. Ама нема шанса летово да замине Давид според мене. :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Перишиќ пристигнал во кампот кај соиграчите од Интер и е можно да оди со тимот на турнеа во Кина.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Перишиќ е во тимот на Интер кој ќе отпатува во Кина за турнеата. Засега по изгледиве негде е запната работата.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Преку таско, џабе само го малтретираат човекот, ќе лета од Милано до Кина па за 2 дена од Кина до САД. :tapp:

Си иде Перишиќ сигурно, сеа уште да се договорат дали Марсијал на позајмица или трампа глава за глава. :icon_lol:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Мене баш ме интересира кои се алтернативите на списокот на Мурињо за таа позиција, дошол Перишиќ или не.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Преку таско, џабе само го малтретираат човекот, ќе лета од Милано до Кина па за 2 дена од Кина до САД. :tapp:

Си иде Перишиќ сигурно, сеа уште да се договорат дали Марсијал на позајмица или трампа глава за глава. :icon_lol:
И тоа што викаш , ќе издржи ли Перо толкав пат , на тие години :pos: . Мислам дека ќе биде Марсијал + 10 -15 милиони :D .
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Ако го продаваат требаше да го продадат до сега. Или бар да обезбедат замена. Најлошо е што и не гледам кој би земале, евентуално (пак) Навас да го вметнат во некаков договор. Ама нема шанса летово да замине Давид според мене. :)
И јас така мислам, сега кога запнуваат да градат тим комплетен и да дуплираат на неколку позиции апсолутно нелогично би било да го дадат МВП-то од последните сезони.
Него да го дадат и Марсијал (недај боже:popce:) и отиде све у к*рац
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Каслс вика дека сме го контактирале Нејмар ова лето, но не сме имале буџет за толкав трансфер.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom