Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Точно е тоа изгледа што го пиша @goodlife_filipsis дека ќе играме 3-5-2 ама може да се трансформира во 4-2-3-1 со што Валенсија би одел на крило, а Смолинг на бек.
#MUFC: De Gea, Valencia, McNair, Smalling, Blackett, Shaw, Carrick, Fellain, Rooney, Van Persie, Di Maria. #AFC
 
R

red.devil

Гостин
Вишко вика "биче свашта" за утакмицата (заради одбраната). :pos:
Не можеш а да не се сложиш. Одбраните и на Арсенал а и нашата се крпеници. Само да дадеме повеќе отколку што ќе примиме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.502
Поени од реакции
42.887
Оваа утакмица ни е страшно битна за борбата за ЛШ. Со победа одиме сигурно на четврто место, со 2 меча на домашен терен кои следуваат. Не ми се допаѓа формацијата искрено, ама тоа е. Нека си го испотат газот малце и конечно нека земат 3 поени на гости.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Блекет ,Шо,Мекнер и Крис ја знаат 3-5-2 , а ЛАВ е друга прича. Средина добра ,напад добар , е сеа кој ке даде повеќе голови е прашањето.
Мене ми се свиѓа 3-5-2 , ако се враќаат на време Шо и ЛАВ не би требало да има проблеми , а во исто време се брзи за да се приклучат во нападот , ке видиме што ке се деси после.
 
E

Epsilon

Гостин
Повреден е Херера или што му е? Зашто не го става да игра?
Мислам дека е фит и дека не одговара на тактиката што ја форсира ван Гал. Веројатно и оваа утакмица ќе игра груб фудбал и ќе проба да постигне гол од нафрлени топки.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
ете го пак Ди Марија со фри рол, што е проблемот :) Фелаини ваљда ќе се лепи на Санчез/Ремзи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom