Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Среќен роденден на капетанот наш ,повеќе памет во глава и да се врати јачи него икад шо би рекле србите
uploadfromtaptalk1414102317115.jpg
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.150
Поени од реакции
23.275
а што може па да изгубиме и ако сака да биде бекап опција? :) Ко што се набраа дечишта во тимов и се радуваме Керик што е father figure што се враќа во тимов, секој 30+ играч што бил дел од шампионска генерација е добредојден. Мене ме иритира собирање мамлази од сегде, како Кабае, Мутињо...
Pa рече дека од барса оди за да проба нешто, али не ми се верува да под проба мислел како бекап опција. :D Али шо знаат нека прават, не им се мешам, после јас крив да испаднам. :D
 
R

red.devil

Гостин
Како што сликовито проба да ми објасни Христијан може да му дадат пари за да дојде, ама Манчестер Јунајтед иако има пари нема да може да ги исполни неговите услови.Самиот Валдез кажа дека сака нов предизвик. Е сега тоа "нов предизвик" може да се тумачи на два начина. Повеќе пари или првотимски статус во некој поголем клуб. Првото Манчестер Јунајтед може да му го овозможи, но тоа ќе значи да зема исто или повеќе пари од Де Геа. А ако резервата на првиот голман зема исто или повеќе од првиот голман, тогаш имаш сериозен проблем да го расипеш балансот во клубот. Второто нема шанси да му се овозможи. Така да Манчестер Јунајтеd и Валдез не верувам дека ќе се деси.

Настрана тоа што не сакам да се деси. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
“Van Gaal is the kind of guy who can really make individual players better. It was the most important step of my career to go from Real Madrid to Bayern. It was the best move of my career, coming here and working under him. It really gave me a lot of confidence and a new way of working.

“You know his style – maybe it helped me because of the Dutch language – but the way he trains players means you have to adapt initially. Maybe that is why people are adapting in Manchester now, because the intensity is very high and you have to get used to it. But it was good for me because I got stronger, I got fit, and that was very important for my game.”

Van Gaal’s methods are taking time to work at United, with Chelsea arriving at Old Trafford as strong favourites to win the game but Robben says that Van Gaal’s doubters will be silenced sooner rather than later.

“He is the right man for United, definitely,” Robben said. “That is what I will always say. In the beginning, when it wasn’t going so well for him at United, people were asking me about it, but I will always tell them to have confidence in him. It will come, it just needs time. He has brought a lot of new players in, so he needs time to build, but he can really build a team.

“We have seen the perfect example of that here at Bayern, with what he did at this club. It is also shown with the national team, the steps he made to take us to third place in the World Cup and that wasn’t normal. It was a unique performance for Holland, but with United, he needs time. I like him, I am a fan of him and I know what he can do.”

Робен

Мислам дека ова е фактот што успоруваат накај седумдеста минута. Не се навикнати на такво темпо и го губат здивот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
ко да нема мозочен капацитет да разбере на кај ќе тргне Анѓеле. xD добро е чим тренира ништо не му е. Керик и Блинд во дефанзивниот дел да може да стартуваат би било интересно да се види, можеби требаше порано да се проба тоа но ај што е тука е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Аман бре, па помина пола година од повредата.


П.С. Што направивте со @Near ? :D
32 години има, пензионер е :D

не ја најдовме Хитлер, ќе и пишеме кога да ја најдеме. Го возев иначе низ град, ако не ја најдеме, ќе ја собереме кога ќе си иде накај дома и ќе ја возиме во ѓепек додека не ги стави бодовите :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom