Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Џабе пријателе, шинџи е играч со мозок и интелегенција за разлика од овие муфљузиве што играат во прв тим.
Реално освен мата, шинџи, дегеа и руни, па и еванс да не го заборавам, ова другово може комотно да си оди одма и да играме службени до крај на сезона.
У право си ,ѓубрето треба да се чисти - ЛАВ (нека иде у реал мадрид:pos::pos::pos::pos:) ,кешли ,клеверли,велбек,рио,евра,линдргард,бебе,македа,андерсон и 50/50 заха треба да бараат нов клуб/пензија
Треба да влезе Ник ,Џеси,Киновците,Енрикез и петручи. Јас сум сигурен да играше мојсије со грците со овој состав ќе тепаа децата

 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Се надевам нема да бидете вакви:facepalm::facepalm::facepalm:
и јапонциве се напиздале , Ју но пасс балл шинџи - но чанс фор јунајтед
Треба мојс да им го пушти видеово и на секој лош пас по една копачка во глава ,по можност златна или оловна
Еве една добра анализа на играта на Кагава од кога велзе против Олимпијакос јас сум сигурен да го играше Кагава од почеток на натправарот место Јанг ќе се вративме со поволен резултат од Атина.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
А да го купевме Стротман сега први ќе бевме со солидна разлика пред вториот.
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
A да не го ставевме МОјс на чело сега финале у ЛШ,Карлинг,ФА ќе игравме.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Фросе викни го и Мојс за после нека скаутира малку, секако послаб од Велбек нема да види! :LOL:

Имајте убав помин и добар натпревар, па нека победи подобриот.. :D
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Еве го

Прегледај го приврзокот 85383

Јас како неофицијален капитен на тимот можам да кажам дека прифаќаме, ако ви е страв, службено да ја предадете утакмицата и место да играме да одиме сите заедно некаде да пиеме пиво и да го пцуеме Мојс. :D

@goodlife_filipsis :cuc:
Bogami neocekuvana formacija :D. Ubav pomin I malce pomotivirano od ovie nasite, pustiv skauti koi nema da gi poznaete ke bidat maskirani vo publikata.

Sent from my SCH-I535 using Tapatalk now Free
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.752
Поени од реакции
63.240
Да си ибите векот, ова заебанцииве со патикиве и формацииве ме расположија. :D
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Ај бе не се секирајте :D Го имаме Том таленат Клеверли, само што се врати од позајмица, млад е уште :facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Од другиве фан клубови една екипа неможат да склопат :cool:
Не бидите педери стримнете барем 5-10 минути ако има стабилно wi-fi во Мондандо
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.livestream.livestream
абе имам и 3г ама дали ќе е доволно јако иначе не е проблем за интернет :)

јас директ од работа доаѓам ќе се видиме
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Геју го инсталирав ова и се регистрирав и сеа како да стримам, иам канал веќе?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.481
Геју го инсталирав ова и се регистрирав и сеа како да стримам, иам канал веќе?
Listen here you noob
1. Ќе го одбериш червеното долу
Screenshot_2014-02-27-15-45-20.png

2. Select event
Screenshot_2014-02-27-15-45-40.png

3. Create Event (+)
Screenshot_2014-02-27-15-45-46.png

4. Крсти го настанот по избор
Screenshot_2014-02-27-15-46-19.png

5. Одбери времетраење на настанот
Screenshot_2014-02-27-15-46-29.png

6.Ако сакаш одбери постер за настанот, ако не Skip and create event
Screenshot_2014-02-27-15-46-38.png

7.Дај твој usrename да те add-нам на livestream и Publish Now & Notify Followers
Screenshot_2014-02-27-15-46-52.png

8. Десно долу и почнуваш со стримот.
Screenshot_2014-02-27-15-47-03.png
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.752
Поени од реакции
63.240
САФ не ги зеде со него играчите во пензија,Мојс ја доби истата екипа што ја освои лигата минатата сезона .Тоа би требало да значи дека мораше да ја освои барем лигата..Муабетот..

Дали јаден или нејаден Евертон не знам,ама САФ ви го тртна Мојс.Ако некој е крив за оваа ситуација старото е крив,си замина а остави раштимана банда,воглавно по негова кривица.Сигурно можеше да купи играч од средината,а тој ја покриваше дупката со Сколс кој го врати од пензија.

3 месеци рок за купување играчи,Манчестер купи на ден-два пред да истече рокот.Дали мислеше Мојсије дека не му требаа играчи или не си ја завршија професионално работата Мојсие и спортскиот директор,тоа има некој горе кој ќе ги суди.

Го купува Мата и го игра крило а неговата природна позиција е резервирана за Руни.Ова му иде како од кур на кур.Поради тоа лелекаше во Челзи,сега во нов клуб повторно на неадекватна позиција.
Пак прашањето е дали Мојсие прави грешка или тие над него..Дали се договораат за такви скапи играчи како ќе ги вклопат во тимот или нека има само.

Остај тоа,Кагава е на располагање кој има потенцијал да биде подобар од Мата каде каде.
Кагава го уништија како што Реал уништуваат веќе со години наназад играчи.Му го ебаа пиперот на Сахин,во Дортмунд пак растура.Кагава да се врати во Дортмунд ќе кине обавезно.

Во паралелен универзум ова во Баерн би требало да значи Баерн да купи јак голман а го има најдобриот во светот.Во случајов со Руни,не е најак ама ама тука негде е .Сега што немаше врска вчера тоа е друга работа.

Јака паралела :



Прашањето е дали тогаш кога растурале сакале да го бесат или сега после 6-7 години кога не прави ништо ? Па нормално дека тоа се случуваше пред некој месец.:rolleyes:

А што мислиш дека Пеп нема да го распнат ако наредна сезона не освои ништо или пак оваа сезона ја заврши со само еден освоен трофеј(БуЛи)?

Ја маме ќе му расплакам.

Венгер до сега ќе беше избркан од Баерн,тоа што го толерираат Арсенал си е нивна работа.

Така да можеби и правично е Мојсие да продолжи барем уште една година ама доколку продолжи по ист терк,клоците и да го нема.

Тој знаеше уште од Мај(мислам) дека ќе биде назначен за наследник на САФ и имаше време да си ја направи екипата по сопствен шмек,ама ајде од Евертон во Манчестер не е исто.

@ManUtdChampions


Замер изјави дека Крос до 2015 не мрда.Прашањето е само дали ќе остане после тоа или ќе си замине за без пари.
Се слагам со поголемиот дел од постот, ама малку си контрадикторен на себе. Посебно со ова за Сколс.
Лани Сколс одигра 14 меча, и поголемиот дел ги играше под 30 минути, еден меч има само со 70 минути одиграно.
Значи, лани Сколс не го користевме како кога го врати Ферги на полусезоната, Јануари 2012-та.
Лани немавме Сколс, а сепак земавме титула.
Битен момент кога се прави споредба на оваа со минатата сезона. Го имавме Сколс еј, машинa. Не за џабе Ферги го врати, знаеше дека ќе направи impact.
Ко сега да ни се врати Роналдо. Just imagine (and cry) :)
Види погоре.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.481
Уште јас да дојдев една камера ќе поставев и ќе коментирав во Калински style :cool: :D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom