Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Нема нешто поконкретно во последно време, некако, трансферот на Тиаго излезе во прв план пред Кевин, иако, според обложувалниците, 3 од најверојатните трансфери се...
1. Игуаин во Арсенал
2. Тиаго кај нас
3. Струтман кај нас...
Не знам од каде ги гледате информациите на Шпанските сајтови нема ништо конкретно за Тиаго освен една сторија дека доколку си оди ќе се бара негова замена. Инаку ете Марка пишува дека Арсенал го потпишал Игуаин
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Абе Фил Невил се викал Филип,прв пат слушам ова:icon_lol:
Philip Neville said:

"When I retired from football, I knew that I wanted to continue in the game; it’s something that I have been preparing for over the last few years. So when David called to give me this opportunity, I couldn’t resist. I gave my all when I played for Everton but it is no secret that this club is in my heart. I’ve really enjoyed working with David and his staff as a player and I think that, together with Ryan, we can make a real contribution to Manchester United."
Today the team had double training session,under DM ;)(y)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Прочитав еден твит што може и да има некоја логика, а можеби и си нема врска.
Вака: Обично прес-конференциите беа околу 12ч, а таа утре е закажана во 5. Да не е во прашање медицинскиот преглед на Тиаго, за да биде презентиран на истата? :) :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Прочитав еден твит што може и да има некоја логика, а можеби и си нема врска.
Вака: Обично прес-конференциите беа околу 12ч, а таа утре е закажана во 5. Да не е во прашање медицинскиот преглед на Тиаго, за да биде презентиран на истата? :) :icon_lol:
Берзата е во прашање.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Не знам зошто, ама, ми се свиѓа ова со Гигс, додека сум скептик за Фил...
Гери некако ми беше пологичен избор, али ајде, Фил пак беше со Мојсо долги години...

А замисли како им е на навивачиве на Челзи, секоја година вака :LOL:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.334
Поени од реакции
21.751
Некој да појасни каква е ситуацијата со Руни во клубот? Знам дека требаше да има некаква средба со Мојс.
Го продавате, го оставате?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Некој да појасни каква е ситуацијата со Руни во клубот? Знам дека требаше да има некаква средба со Мојс.
Го продавате, го оставате?
Се држи во тајност уште. Наводно ќе имало уште една средба. Некои медиуми шпекулираат дека Руни не побарал барање за трансфер и тоа му го објаснил на Мојс и останува во клубот, додека по мое Мојс му има поставено ултиматум на кој Руни треба да одговори до почетокот на турнејата. Ако Руни дојде на турнејата значи останува, ако не заминува 100%.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.903
Поени од реакции
63.780
The landscape has now changed and Martinez is facing a real battle to keep the full-back, who wants to leapfrog Chelsea’s Ashley Cole in the England squad before a potential World Cup in Brazil next summer.
Cole has signed a new one-year-deal at Stamford Bridge and Baines knows with Jose Mourinho back on board and Champions League football on the calendar at Chelsea, Cole could still have the edge.
So the chance of playing Champions League football with the Reds would be a major attraction.

Се чека Бејнс да разговара со Мартинез... тој го сака трансферот кај нас, и ке видиме што ке одлучи претседателот на Евертон...

- Руни и Мојс имале состанок во средата, но ништо конкретно не излегло од состанокот...
- Можно е Гарај да биде претставен како прво засилување...
- На агендата на Мојсо, моментално се 2 нешта, Руни и Алкантара...
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.757
Поени од реакции
2.238
The landscape has now changed and Martinez is facing a real battle to keep the full-back, who wants to leapfrog Chelsea’s Ashley Cole in the England squad before a potential World Cup in Brazil next summer.
Cole has signed a new one-year-deal at Stamford Bridge and Baines knows with Jose Mourinho back on board and Champions League football on the calendar at Chelsea, Cole could still have the edge.
So the chance of playing Champions League football with the Reds would be a major attraction.

За Бејнс ова е така ?
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Некој да појасни каква е ситуацијата со Руни во клубот? Знам дека требаше да има некаква средба со Мојс.
Го продавате, го оставате?
Се држи во тајност уште. Наводно ќе имало уште една средба. Некои медиуми шпекулираат дека Руни не побарал барање за трансфер и тоа му го објаснил на Мојс и останува во клубот, додека по мое Мојс му има поставено ултиматум на кој Руни треба да одговори до почетокот на турнејата. Ако Руни дојде на турнејата значи останува, ако не заминува 100%.

Еве го САФ јасно и гласно кажа,руни побарал овој му рекол неможе ,му кажал да размисли ,не бил среќен пошо не играл некој утакмици и кажа дека треба да остане пошо руни у топ форма е голем дел од тимот.
од 1:59

Мислам ке остане beer-man кај ке иде у барса со нејмар и меси или во псж со ибра и кавани ,за во англија не го даваат.
Ке видиме утре што ке каже ДМ до кај се преговорите,али мислам ке пробаат со ПР да ја средат работава,мада нема да биде исто ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom