Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Видете што најдов за вечер дека ќе суди Ектинсон на Вајт Харт Лејн. :D

Tonight's referee is Referee: Martin Atkinson - public enemy number xxx at Old Trafford;
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
42 минута, водиме со 2-0 ... многу ми кочи стримот не успеав да видам кој го даде вториот гол, важно со глава беше. :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.719
Поени од реакции
6.654
Ах победата на Челзи полека полека го стега обрачот. На 5 кола до крај имаме само 6 бода предност. А плус имаме и натпревари против нив двете. Мора барем на една да тепаме.
 
B

BooBojan

Гостин
Само да се пофалам!Здравје боже матурска славам на 29Мај!Надевам се дека ке го добијам најдобриот можен подарок! GGMU!
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Хет трик на Вил Кин прееска, само честитки за младите. Инаку и финалето се игра во два меча, реваншот е на ОТ, на којшто денес имаше 9, 214 фанови.

Michael Owen is closing in on the first title medal of his career after a Barclays Premier League season in which he has played less than three hours of football. :pos:

Иначе, ви текнува колку се кукаше на фан клубов за Виља? :kesa:

Чичарито за него е Бербатов! :pos:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Искрено, го гледаше натпреварот? О'Шеј беше солиден, добар во одбрана, имаше неколку добри истрчувања во напад и добри центаршутови,доволно за бек. Или ајде си имаме дежурни кривци, и шо и да се случи лошо О Шеј и Керик се криви...
Памптиш кога Гутиерес го мина О Шеј во прво полувреме. Исто како да немаше никој. Како ти што си пишал, О Шеј е солиден напред и назад, но Рафаел не е солиден. О Шеј кога го вметнат во прва постава изигра добро, но кога ќе врзе 6 до 7 натпревари почнува да се губи.
А за Карик, мислам дека е еден од најдобрите оваа сезона, и покрај сите критици. Прото ја поврзува одлично одбраната со средниот ред кога игра ДМ.
 
A

apidrone

Гостин
Епа еве доказ за тие што кукаа дека можеше да испадне и Бербатов од претходните 2 сезони да имаме во тимот. Ама хеј, битно да се купи.

10 points from Everton (H), Arsenal (A), Chelsea (H), Blackburn (A), and Blackpool (H) guarantees number 19. :costumed3
Значи тешко да ја обезбедиме титулата на Емирати (освен ако пак не киксираат)... ах. Сакав тоа, и плус наредното коло да им праиме, шо се велит, Ел Пастиљо (не знам дали има англиски назив ова) :)

--- надополнето ---

Всушност можеме, ако ги тепаме Евертон дома и Арсенал на гости, ќе имаме 9 бода предност и подобра гол разлика на 3 кола до крајот :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Јас би сакал да ја прославиме на ОТ титуатал со Челси да ги избушим и повторно да им покажиме уште еднаш кој е кој во Англија
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232

И да иаме чест ова да го видиме пак :D
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
^Тешко, тие аплаузи беа упатени највеќе кон Донг, најзаслужниот за титулата таа сезона, кој веќе не е дел од Манчестер Јунајтед. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom