Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Не ја знам Марија, но девојчето што пишува на МУСЦ (не Биљана него А.Б.) има поставено високи стандарди :)

Него да се вратиме на фудбалот, Панче Малдини ги видел Бејнс и Моура во такси, оделе накај Бриџвотер.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Federico Macheda's agent Giovanni Bia has again spoken about the striker's future once again to the Italian media. "Macheda is expected to remain at Manchester," Bia told Sky Sports Italia. "He had an ankle problem but did very well on the tour. Sir Alex Ferguson wants him to stay. Perhaps there were some wrong choices earlier but we hope he can stay."
 
H

-HRO

Гостин
Federico Macheda's agent Giovanni Bia has again spoken about the striker's future once again to the Italian media. "Macheda is expected to remain at Manchester," Bia told Sky Sports Italia. "He had an ankle problem but did very well on the tour. Sir Alex Ferguson wants him to stay. Perhaps there were some wrong choices earlier but we hope he can stay."
Незнам зошто Ферги толку го толерираше Македа и што гледаше добро во него до сега?
Си се докажа дека не го бива едноставно.
Македа и Андерсон ни се мислам едни од најслабите играчи во составот моментално, и нема да биде лошо да се чистат...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Mjmunot si gi ispravil usite,ang.mediumi se zaebavaat deka sea ke bide po "aerodinamicen":pos::pos::pos:
 
2

~2A

Гостин
Најверојатно Сахин ќе иди во некој клуб во Премиер Лига..
Пред неколку часа имаше шпекулации дека ќе оди во Арсенал,но Венгер го демантираше тоа.Би било добро,Фергусон да го ангажира него...
Ама се си мислам дека тој е вклучен во зделката со Модрич.. :sick:
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Не е фотошоп. Сликата е пред неколку години кога Сао Пауло играле на турнир за играчи под 15 години.
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Во едно интервју на официјлна Ерик Стил тренерот на голманите ги анализира голманските позиции и првата сезона на Де Геа во Манчестер. Според него Де Геа имал солидна сезона со оглед на тоа дека се пресели во држава каде што не знаеше англиски и одма настапи за новиот клуб и дека само ќе се подобрува. Исто така вели дека Линдегард го создаде правиот притисок за да Де Геа ја заврши сезоната на вистинско ниво и да си ја подигне формата. Исто така кажува дека ова е шанса за Андерс да ја почне сезоната како прв голман бидејќи Де Геа е на ОИ и ќе мора да го искористи ова Андерс доколку сака да се бори за првата голманска позиција.

Јас мислам дека имаме двајца одлични голмани кои во секое време се спремни за да го дадат најдоброто од нив, Де Геа е помлад и само ќе напредува и ќе собира искуство додека Андерс ќе се усовршува и ќе ја зголемува самодовербата. Добро е и што е конкуренцијата е голема и Ферги што ги ротира на најдобар можен начин. Ваков добар голмански пар сме немале подолго време во Јунајтед.

Нека му е среќен роденденот на Керик и уште долго време да игра во Јунајтед. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom