Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.933
Поени од реакции
1.341
Брат, разликата меѓу Рашфорд и Гарначо на лева позиција е што Гарначо го прави тоа што го правеше Рашфорд пред 2 сезони. Пробиви по лева страна и шут или асистенција. Затоа пишав со поладна глава тие завршници би резултирале со погодок повеќе. Рашфорд претходнава сезона, а и оваа сезона изостанува со тие пробиви, плус недостасува негова завршница. Не шутира како што шутираше, а и кога ќе се одлучи носи лоша одлука. Дали во недостиг на квалитетен лев бек како поддршка или нешто друго е во прашање не знам.
Agree to disagree, mislam deka rash ima totalno razlicna (i pogresna) rolja i lani i sezonava. Se toa pridonesuva na niska samodoverba sto e mnogu bitno za napagac. Ajde lani da ja goltneme i skrtneme, trenerov pak istata greska da ja pravi so nego mi e nesfatlivo, go ostava izoliran bez poddrska i zabutan pored aut linija. Za mene garnacho e premnogu ne-ispoliran, sto e i normalno posto e dete, sutira od neizgradeni pozicii, gubi posed konstantno, retko podava, vlezen e u film deka e CR7 i pravi sto saka na teren sto nosi mnogu cesto do pogresni odluki. Individualno e odlicen ama ne gledam kako pridonesuva za timskata igra nesto. Nesporedliv mi e so rashford sto u poslednive utakmici bas koga pocna da vlaga u forma bratov zema da eksperimentira so nego, de go vadi na poluvreme, pa go stava na klupa i u 70ta min vlaga ko spic, pa sega desno krilo. Haos.
Автоматски споено мислење:

Баце ти на резултати да не гледаш напревари?
Точно е дека Гарначо треба да работи на финишот али истиот проблем го има и Рашфорд. Врати се назад само сезонава погледни колку зицери има и Рашфорд утнато.
Иначе си го утнал сроз аргументот бекови се ставаат во средина кога напаѓаш за да добиеш повеќе опции за пас игра и ротација на топка, ако го ставаш бекот во средина кога се браниш ќе ти направат пуздер крилата и бековите на противникот.
Исто Рашфорд живна малку последните 3 напревари али далеку е најдобар напаѓач во тимот.
Ajde bace prosvetli me posto ti gledas a jas ne kade i koga utna ziceri rashford sezonava i sporedi go so garnacho. Pa bratot samo utakmicava utna poveke nego rashford sto ima u site utakmici sezonava. Kolku pati sezonava mu namestil rash na tacna i ovoj utnal? A obratno? Dzabe praime muabet, covekot ima nad 200 GA na 26 godini za Junajted, misli si ti sto sakas deka lezbejkava bila bolje opcija od nego u napad :D
Za inverting fullback ne znam sto ne ti e jasno, erik pocna da go pravi posle porazot od brajton pogotovo od levata strana so dalot, so toa sto martinez pokrivase levo a rashford ocigledno imase instrukcii da sedi pored aut linija i protivnicite go procitaa skoro instantno i ne izbusija so golovi od tamu, pogotovo porto i totenhem mislam deka site golovi padnaa od tamu. Avtomatski so ova invertiranje ako ne go stavis eden od drugite igraci od sreden red (bruno,eriksen) na taa strana kaj sto invertiras, go ostavas kriloto totalno izolirano i stanuva mission impossible da napravis bilo sto. Vrvot e deka rashford i pokraj se ova so porto izdribla 3ca i zbrca gol i asistencija a mozese i use eden za 45min. Uste pojako od toa e sto ako erik go izvadi posto ne igral odbrana, so garnacho na levo u vtoro primivme isti gol ko dvata u prvo :D.
Eve ti najdov slika od so porto:
IMG_1374.JPG
Ako mislis deka u ovaa situacija rashford trebal da trca nazad da pokriva za dalot togas pod hitno da namalis so avengers filmovite. Se znae sto treba da pravi krilo, da puka golovi i asistencii ne da mi igra odbrana,
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom