Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
6 ноември 2017
Мислења
90
Поени од реакции
162
бубрези би шитнале да се менувате со Арсенал сезониве, не тресете зелени
За да се менувам со бантер FC богами ништо не би шитнал :LOL:
Автоматски споено мислење:

Успех во смисла на трофеи не сум рекол дека е, исто како што не е успех Фа Куп + 8мо место у лига со еден куп бламови. Сериозен напредок што заслужува почит, кој не е резултат на случајност и лоши сезони на противниците, туку конзистентност. Да бидеме реални, успехот беше на дофат и беше среќа во прашање. Има тука многу за полемика, ама во ниеден случај не може да му се одземе на Оле дека има сериозно постигнување во клуб како што беше поставен со сите глупости. Толку.
Абе глеј, не дека го хејтам Оле или такво нешо. Легенда на клубот е и го почитувам како менаџер али холи шит ревизионизмот од страна на дел од нашава фан база премина граници со оглед на тоа од каков бантер владееше во тимот.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.239
Поени од реакции
26.094
Секој со своето поимање за успех, ама за мене, Карлинг Куп, Карабао, Комјунити Шилд, ФА Куп, не се мерило за успешна сезона.
  • ПЛ
  • ЛШ
  • ЛЕ
По тој ред.
И ЛЕ не е некој успех. Финансиски стана, ама спортски е утешна награда.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
488
Поени од реакции
433
Прогноза за денес?
Саутемптон имаат само еден гол дадено во првиве 3 натпревари, нас денес ни даваат 2, ќе не изненадат прво полувреме па ќе се спасуваме за нерешено со голови од Гарначо и Амад во второ :sekc:
Само шо почна сезонава ми се одмилува.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.916
1003107730.jpg

Пуштете Бени хил музика у позадина, земете си Ракија или пиво и спремете се за комедија. :D
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Ериксен пред Угарте, разбирам пред Каземиро ама кога имаме играч за таа позиција некако нелогичен ми е потегот. Изгледа несака право да го фрла во оган.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.916
Ериксен пред Угарте, разбирам пред Каземиро ама кога имаме играч за таа позиција некако нелогичен ми е потегот. Изгледа несака право да го фрла во оган.
Угарте е касно вратен и најверојатно нема фитнес, нека не се брзаат.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
516
Поени од реакции
1.201
Хојлунд уште ли не се опорави? Имаше најави и за Шо дека ќе биде во ростер, ништо и од него...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.916
Хојлунд уште ли не се опорави? Имаше најави и за Шо дека ќе биде во ростер, ништо и од него...
Шо и Хојланд не се фул оправени, тренираат со тимот али не се у фул фитнес. За натпревар или два би требало да се вклучат во составот.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
516
Поени од реакции
1.201
Шо и Хојланд не се фул оправени, тренираат со тимот али не се у фул фитнес. За натпревар или два би требало да се вклучат во составот.
Шо, колку и да го сакам како фудбалер, мора да се продаде. Стакло играч е со повредиве...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
10.014
Поени од реакции
8.916
Шо, колку и да го сакам како фудбалер, мора да се продаде. Стакло играч е со повредиве...
Нема играно за клубот од Февруари, дефинитивно мора или да се донесе подобар играч од него или да се продаде.
ПС највеќе што ме нервира си играше за Англија во финалето можда и неспремен и се повреди црепот.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.393
Добро се браниме првите 13 минути, ајде уште само 77 ..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.357
Поени од реакции
11.230
Ухарте не бил спремен ама затоа Ериксен е :masa:
Здравке ни зимаат по таа страна, средината не ппстои топка не можеме да извадиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom