Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.784
Поени од реакции
6.770
Леле леле мераци е да се следи трансфер периодов :aplauz:. Замислете која багра (не)работела до сега на овие работи, а последиците ги трпиме последниве 10 год, а има и уште наредни 2-3 да траат. Ама ако. Нема да биде подобро, додека не стане полошо. Мислам дното се допре минатата сезона и дај боже конечно да тргне работава, доста беше спиење и неосвојување титули. Следна сезона Јунајтед и Барса шампиони во лигите, 108 коеф, вреди да се проба :D.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
784
Поени од реакции
1.902
Не ми се допаѓа презентацијата на играчите досега, слабо маркетингот, премногу ефтино и едноставно. Дајте нешто со пиано, раповање, ова, она.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.268
Поени од реакции
7.292
Едно live video од Лени


Скап трансфер со оглед на околностите, има потенцијал, како ќе се снајде ќе видиме. Очекувањата му ги набија веќе.

Лично од тоа што сум го гледал во живо (првиот професионален меч и неколку наредни), ми даде импресија ко да е сличен профил на Варан / Смолинг (без глупостите негови). Не беше пребрз, ама се носеше со тркачите, во воздух беше многу јак, офанзивно и дефанзивно, last man tackles-от му се јака страна.

Интересен профил е, физички слаб личи, висок и слаб и делува дека ќе го јадат напаѓачиве на физички план, ама од ку*ац им собираше топки на напаѓачиве, од нигде никаде.Технички стабилен (не e world class) и најбитно, одличен профил за игра со висока одбрамбена линија, ко што сака Тен Хаг да игра, Лил тоа играа цела сезона.

Како профил за партнер, копија на Варан т.е. sweeper е, одлично ќе си одговараат со Лисандро, едниов ќе тепа, Јоро ќе чисти. Ништо чудно различни улоги да има, пошто се снаоѓаше добро.

Е сега тоа што е во Јунајтед, за многу пари и големи очекувања, може проблем да биде, поготово што е тинејџер сеуште. Личи сталожен, но со англискиве медиуми, ќе видиме. Негативно е што ги сака Реал, па за некоја година ќе кидне. Моментално сигурно ќе се труди и ќе биде професионален.

ПС: Умтити го земаа лани на две годишен договор, се очекуваше стартер да е во Лил, ама не помириса терен ради Јоро.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.563
Поени од реакции
8.365
Не ми се допаѓа презентацијата на играчите досега, слабо маркетингот, премногу ефтино и едноставно. Дајте нешто со пиано, раповање, ова, она.
Може и на нешто хеви да се префрлат, мислам малку фан сервис и за нас металците. :pos:

Шала настрана. За Угарте позајмица би била идеална опција, браво ако успејат.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.467
Поени од реакции
4.028
Јас прогнозирам Мектоминеј, Касемиро, Ериксен,Ханибал ќе ги продадат и на нивно место ќе ги земат Угарте, Рабио, Амрабат и тој младиот од школата.


 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.784
Поени од реакции
6.770
Уште никој не е купен/продаден денеска? :ROFLMAO:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.145
Поени од реакции
64.688
Јеботе, па зар овие ПСЖ сакаат ние да им го платиме Жоао Невеш? За 60 милиони евра го имаат купено од Спортинг, не им е стартер, не им одговара на тоа што сакаат да играат, и бараат 70 милиони евра да го продадат? Немој да ме јебеш.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.563
Поени од реакции
8.365
Ако е така да се префрлат нашите на Невеш, позајмица со можност за откуп па нека лупаат 70 или 80 мил на него.

Иначе фирмата што трбаше да ги купи Евертон се откажа од нив, сега се у финансиски говна пак, така да можно е да мораат да продаваат играчи по пониска цена. :zloo:


Момчето ќе биде оди на пред сезонски изгледа.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
32.145
Поени од реакции
64.688
Ако е така да се префрлат нашите на Невеш, позајмица со можност за откуп па нека лупаат 70 или 80 мил на него.
Невеш ако го купат, ке треба да игра на местото на Маину, 8-ца делува дека е. ДМ може да игра во Бенфика само заради тоа што Бенфика ги доминира поголемиот дел од мечевите таму. Мал е и по градба. Плус Маину, Невеш и Бруно. Промаја FC. :D
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.552
Поени од реакции
22.310
Нам ни треба 6 - ка. Профил на игрч баш како Угарте деструктивец.Невеш е 8-ца Ама ПСЖ запнале 70м никој не им дава толку болни ли се, изгледа ќе сакаат да им го финансира е Невеш хахаха.

Евертон тонат како Титаник изгледа ќе морат да го продават Брантвајт, искрено се забаа што не прифатија 50+ 10 за него.

Јас да сум Инеос сега ќе им понудам 30м ( тој што се дави ќе гледа да се фати и за сламка )
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.145
Поени од реакции
64.688
Нам ни треба 6 - ка. Профил на игрч баш како Угарте деструктивец.Невеш е 8-ца Ама ПСЖ запнале 70м никој не им дава толку болни ли се, изгледа ќе сакаат да им го финансира е Невеш хахаха.

Евертон тонат како Титаник изгледа ќе морат да го продават Брантвајт, искрено се забаа што не прифатија 50+ 10 за него.

Јас да сум Инеос сега ќе им понудам 30м ( тој што се дави ќе гледа да се фати и за сламка )
Хаха, тоа би било прав shithousery потег, ама нажалост не функционира така тој бизнис, постои огромен респект. Од гордост не би ни го продале нам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom