Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.132
Поени од реакции
7.612

Сега го гледав Роамано, вели дека разгледуваат нашите везњак. Браво не се како порано да губат време бадијала.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.536
Поени од реакции
6.186
Искрено, пре би го земал Тони, ако е за мали пари, плус некоја нормална плата. Но, ајде, има време да видиме кои ке се трансферите.
Мали пари и Тони не ми идат во иста реченица. Под 60-70 нема да го дадат Брентфорд сигурно. Овој не сум го гледал, на јутјуб изгледа солидно, има потези. Млад е и може да напредува и што е за мене најважно Хојлунд би имал конкуренција која ќе го турка да дава се од себе а со тоа да го исполни својот потенцијал и да стане класа шпиц.

За Брентвајт верувам дека ќе се договорат штом разликата е неколку милиони. Сепак со или без Брентвајт мора да се купува и RCB. Таму ги имаме Мегваер, Линделоф и Камбвала ниту еден доволно добар за стартни 11. Еден од Мегваер и Линделоф треба да си оди, да се земе некој милион.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.861
Поени од реакции
63.637
Мали пари и Тони не ми идат во иста реченица. Под 60-70 нема да го дадат Брентфорд сигурно. Овој не сум го гледал, на јутјуб изгледа солидно, има потези. Млад е и може да напредува и што е за мене најважно Хојлунд би имал конкуренција која ќе го турка да дава се од себе а со тоа да го исполни својот потенцијал и да стане класа шпиц.

За Брентвајт верувам дека ќе се договорат штом разликата е неколку милиони. Сепак со или без Брентвајт мора да се купува и RCB. Таму ги имаме Мегваер, Линделоф и Камбвала ниту еден доволно добар за стартни 11. Еден од Мегваер и Линделоф треба да си оди, да се земе некој милион.
Eдно 30 милиони фунти разлика, најмалку. Ке има натезање тука, 100%, ама песимистичен сум дека трансферот ке се случи.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.132
Поени од реакции
7.612
Д плот тикенс. :pos:
Еми мислам најевтин шпиц ќе ни е оваа лето. Едино ако Јунајтед не му дада ненормална плата. :D
Тони е добра опција дури и мислам дека ќе го седее на клупа Хојланд али ќе кошта дупло плус ќе бара плата над 200к.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.002
Фергусон ќе добие удар кога ќе слушне дека преговараат со Киа. :icon_lol: 15м во провизија за агентот и пак ќе дојде 50+ милиони евра, а за 35 мислев дека е океј коцка, и онака би дошол за измена.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.132
Поени од реакции
7.612
Фергусон ќе добие удар кога ќе слушне дека преговараат со Киа. :icon_lol: 15м во провизија за агентот и пак ќе дојде 50+ милиони евра, а за 35 мислев дека е океј коцка, и онака би дошол за измена.
Уште ако му лупнат над 200к плата буквално ништо се нема сменето.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.002
Уште ако му лупнат над 200к плата буквално ништо се нема сменето.
Нема никаква шанса тоа. Далеку е од ѕвезда овој, 100 ако му дадат ќе биде многу, а камоли 200.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.132
Поени од реакции
7.612
Нема никаква шанса тоа. Далеку е од ѕвезда овој, 100 ако му дадат ќе биде многу, а камоли 200.
Погледни колку зема Ентони, ниту звезда беше ниту проспект. Нашите скаути 25 мил го ценеле. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.002
Погледни колку зема Ентони, ниту звезда беше ниту проспект. Нашите скаути 25 мил го ценеле. :D
Добро, него 100че го плативме. На таков трансфер, нормално е да ти бара и висока плата. :D
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
467
Поени од реакции
388
Невеш не би фунционирал со Маино и Бруно, плејмекер е он нас ни треба холдинг играч. Не е само да се донесе талент туку и да се погоди позицијата/стилот на играчот и да се уклопи во тактиката за да не испадне Маунт бр.2
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.536
Поени од реакции
43.002
Невеш не би фунционирал со Маино и Бруно, плејмекер е он нас ни треба холдинг играч. Не е само да се донесе талент туку и да се погоди позицијата/стилот на играчот и да се уклопи во тактиката за да не испадне Маунт бр.2
За овој од Болоња ли мислиш? Би се земал тој како опција во напад, не во среден ред.

Инаку мислам дека Маунт ќе ве изненади сите наредна сезона. Лани не изигра ни 10 утакмици, за да процениме дали се вклопил или не, а гледам многу често се спомнува како флоп на темава. Од аспект на фитнес, да, трансферот изгледа како лош. Но немаше шанса да покаже ништо фудбалско, за да оцениме дали ни е потребен во тимот или не.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.132
Поени од реакции
7.612
За овој од Болоња ли мислиш? Би се земал тој како опција во напад, не во среден ред.

Инаку мислам дека Маунт ќе ве изненади сите наредна сезона. Лани не изигра ни 10 утакмици, за да процениме дали се вклопил или не, а гледам многу често се спомнува како флоп на темава. Од аспект на фитнес, да, трансферот изгледа како лош. Но немаше шанса да покаже ништо фудбалско, за да оцениме дали ни е потребен во тимот или не.
За Невеш од Бенфика мисли.
Маунт требаше да биде тоа што е Меино, му помина возот. Едино како замена на Бруно го гледам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom