Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.641
Поени од реакции
9.218
Маино ли е, Сколс ли е. Толку смирено со топка на 6ка немам видено одамна во наш дрес поготово што е дете од 18 год.
Шо искина, а и одбранава игра меч на високо ниво.
Ах бе Марсиал каков финишер е...да не му беа повредите и да имаше во главата какво играчиште ќе беше.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.681
Поени од реакции
5.297
вчера бомба од Гринвуд, денес Гарначо исто !!! Маино изигра топ утакмица, без многу филозофирање и комплицирање, едноставен фудбал...

"Playing football is very simple, but playing simple football is the hardest thing there is.”

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.330
Поени од реакции
6.936
Маино ли е, Сколс ли е. Толку смирено со топка на 6ка немам видено одамна во наш дрес поготово што е дете од 18 год.
Шо искина, а и одбранава игра меч на високо ниво.
Ах бе Марсиал каков финишер е...да не му беа повредите и да имаше во главата какво играчиште ќе беше.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Да и повредите и да не беше мрзлив.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.202
Поени од реакции
61.440
Не играме ништо. Делува дека е инструкција да не се изнаса топка од земја од позади, па целата игра трпи заради тоа. Не знам дали Тен Хаг не му верува доволно на Маину, кој искина полувремево, или пак на целиот троец, Маину, Скот, Бруно. Мора похрабро во второ, зашто Евертон прави премногу шанси.
Рашфорд се смири со бившата и пак најслаб. :D
Уште му нема дадено...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.333
Поени од реакции
42.455
Маино одличен на топка. Онана почна да брани (ама па долгите топки му се ептен слаби), Гарначо страшен гол.

Рашфорд да го најдеше Бруно во контрата мислам дека полека ќе почнеше да си враќа самодоверба. Пак ептен лош во дриблинг во секој случај.

Конечно победа поголема од еден разлика. Одиме сега во Турција, па во Њукасл. Позитивни резултати тука може да бидат пресвртна точка за сезонава.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
140
Поени од реакции
204
Не играме ништо. Делува дека е инструкција да не се изнаса топка од земја од позади, па целата игра трпи заради тоа. Не знам дали Тен Хаг не му верува доволно на Маину, кој искина полувремево, или пак на целиот троец, Маину, Скот, Бруно. Мора похрабро во второ, зашто Евертон прави премногу шанси.


Уште му нема дадено...
Или можеби го фаќа анксиозност што е правила цело време
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.202
Поени од реакции
61.440
Маино ли е, Сколс ли е. Толку смирено со топка на 6ка немам видено одамна во наш дрес поготово што е дете од 18 год.
Шо искина, а и одбранава игра меч на високо ниво.
Ах бе Марсиал каков финишер е...да не му беа повредите и да имаше во главата какво играчиште ќе беше.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Хајпот сосема оправдан. Само да остане здрав и со главата на рамења.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.743
Поени од реакции
10.246
Ако добие управата амин од женскиот тим може и ќе го вратат.
Абе јас да сум на местото на Гринвуд за да се вратам ке барам да ги натртам сите од женскиот тим
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.223
Поени од реакции
6.347
Ако е паметен, Гринвуд ќе си ја бара среќата подалеку од Јунајтед. Ич нема да ми биде криво, ако ја врати формата и го исполни потенцијалот, да заврши во Сити или Ливерпул, па на секоја утакмица да не пуни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom