Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.393
Поени од реакции
6.065
Рабио слабиот, клучна алка на средината во Франција. Гол и асистенција со аус, а денеска мислам исто имаше шанса за гол и го одигра цел натпррвар. Додуша му се погоди што ги нема Погба и Канте.
Инаку за напаѓач во Јануари, не гледам зошто би било проблем Рашфорд да игра најистурен, па Гакпо да покрие на лево крило. Само што досега со двата гола на СП веќе му расте цената, а ако постигне уште некој гол и Холандија стигне барем до 1/4, ќе бараат минимум 80 милиони.
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
350
Поени од реакции
420
Ако се земе Гакпо, ќе се земе за да го игра како напаѓач, не разбирам што е со драмењето за него, од тоа што до сега го имам видено дечкото е супер финишер и реално тоа ни треба. Ако тен Хаг мисли дека ќе му брка работа, 40м се ништо во денешно време за играч.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Имав читано неколку пати не имаат поврзувано со оној Ензо од Бенфика и репрезентација на Аргентина, не ќе е лошо да се тргни по него на лето.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
И Роналдо во изјавите беше клучен играч :D :D :D
Добро, за Роналдо сите знаеме колку беше клучен играч во изјавите, исто како што Алексис беше битен играч во изјавите на Оле.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.207
Поени од реакции
5.512
Имав читано неколку пати не имаат поврзувано со оној Ензо од Бенфика и репрезентација на Аргентина, не ќе е лошо да се тргни по него на лето.
Јас сум за Белингам ако имаме шанси да го земеме па нека чини и 100милиони, нели новите газди треба да се покажат. :D

Гави, Педри, Чуамени, Мусиала, Фоден и Белингам се играчите кој ќе хараат следната деценија во средниот ред. Последниот е единствен кој можеме да го добиеме.
Автоматски споено мислење:

Нешто се шушка и за Џонатан Давид.
Подалеку од оваа превара од играч. Читав французите соработувале со Романо, овој им ги хајпал играчите па од овде и цените кој кружат за истите.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.358
Поени од реакции
3.513
Не е лош вака Пелистри од таа минутажа што ја добива за репрезентација. Заслужува шанса барем во куповите.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
31.778
Поени од реакции
41.301
Касемиро и Бруно изгазија денеска. Ајде утре и Рашфорд нека шибне некое голче.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.172
Поени од реакции
2.879
JUST IN: ‘It’s getting hotter’ between Manchester United and Jeremie Frimpong! ‘Talks should accelerate’ after the World Cup, the move is ‘becoming more and more likely’. Frimpong is open to joining United. (Sky Sports De)
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.011
Поени од реакции
1.117
Касемиро и Бруно изгазија денеска. Ајде утре и Рашфорд нека шибне некое голче.
... и после повеќе години, ќе ги начукаат 50 и ќе отвараат кајгана за да прочитаат еден пост за играта и 100 за шпекулации и различни мислења.

ПС. Рано ти е за 50 :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom