Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Колку и да не ни се допаѓа Гакпо, сепак ќе кажам дека сум за да се земи доколку инсистира Тен Хаг. Секогаш велам дека треба да се поддржи менаџерот и да му се донесе што и да побара, за да после можеш релевантно да го оцениш и бараш одговорност за резултатите.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Колку и да не ни се допаѓа Гакпо, сепак ќе кажам дека сум за да се земи доколку инсистира Тен Хаг. Секогаш велам дека треба да се поддржи менаџерот и да му се донесе што и да побара, за да после можеш релевантно да го оцениш и бараш одговорност за резултатите.
Си ги погоди сите трансфери, не гледам причина зошто да не му го донесат Гакпо ако го бара.
Автоматски споено мислење:

Виктор Осимхен ке биде идеално и долгорочно решение за шпиц ако успеат да го земат
И јас сум за ама у јануари многу тешко да се реализира тој трансфер.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Значи планира шпиц да го игра. Супер, ќе се спружат 40 милиони, ќе плаќаат висока плата, ќе даде Гакпо 5 гола до крај на сезона, па на лето нови 100 за нов шпиц.
Јеби га, и мене не ми е играч кој го преферирам, ама како што реков јас сум за да му се исполнат сите побарувања на менаџерот, па кога ќе дојде време за евалуација ќе се има многу почиста слика за квалитетите на менаџерот и околу тоа што стално е предмет на дискусија, да му се донесеше Х играч на У менаџер ќе направеше тоа и тоа.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Подобро Гакпо во јануари него никој. Да не си праиме бајрам на паметот дека Осимен или некој таков у јануари ќе дојде. Не се будали Наполи да го дадат сред сезона а никогаш подобра шанса немале да освојат скудето. Нека се земе Гакпо сега, па на лето по класичен шпиц да се иде.И така сме кратки со играчи у форот напред.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
Подобро Гакпо во јануари него никој.
И за Де Бек така беше, отприлика и за истите пари. Ене го собира прашина и зема плата. Кога се носи засилување, тоа како што имете кажува служи да ти го ЗАСИЛИ тимот, а не да ја работи истата работа на некој што веќе е во тимот.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
И за Де Бек така беше, отприлика и за истите пари. Ене го собира прашина и зема плата. Кога се носи засилување, тоа како што имете кажува служи да ти го ЗАСИЛИ тимот, а не да ја работи истата работа на некој што веќе е во тимот.
Од сите играчи донесени до сега од страна на Тен Хаг, речиси сите се погодени. Не гледам причина и овој да не биде чим го сака во тим.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Никој во Јануари не ти продава класа шпиц. Мора да бидеме реални, Депај сигурен сум оти ќе дојде иако не ми е по мерак ама тоа е немаме друг избор. Во летото ќе се обидеме со Осимен или Шешко, и не е само шпицот и во средина ќе треба да пазаруваме Фред најверојатно си оди .. Ај белќи Дубаи ќе не купи па ќе имаме финансии за добри трансфери.
 
Член од
22 ноември 2022
Мислења
170
Поени од реакции
506
Никој во Јануари не ти продава класа шпиц. Мора да бидеме реални, Депај сигурен сум оти ќе дојде иако не ми е по мерак ама тоа е немаме друг избор.
Пак овој со Депај. Пооо...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Гакпо не ме импресионирал ни мене ништо посебно за да ни биде главен напаѓач. Ама еве и да биде "quick fix" зимава за шпиц, мислам дека бар има доволно квалитет да биде солиден squad player од наредна сезона.

Не знам која би била цената, ама реално веќе 3-40 милиони не се ништо посебно во фудбалот. Екипи што се борат за опстанок фрлаат по толку пари на играч.

А уште еден напаѓач мора да земеме. Добро, освен Депај, ако доаѓа тој, подобро никој да не дојде. xD Главен шпиц во Јануари тешко, па многу веројатно ќе се бара некој што ќе покрие до крај на сезона, па ќе биде измена наредна сезона.

Не знам кои ни се опциите тука, еве Тони многу веројатно ќе биде казнет, Митровиќ е топ играч ама не е за во нашиот систем. Мада би дошол добро против екипи што се бранат и јас искрено би го земал. Оној Шешко е дете, неможеш да се потпреш на него. Други искрено и не ми текнува, евентуално некој ветеран ама и тој ќе црпи голема плата, а нема да е од корист долго време, Гакпо барем е млад.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Erik ten Hag has asked Manchester United to explore the possibility of making a January signing to replace Cristiano Ronaldo with the club looking at a shortlist of options including Cody Gakpo and Rafael Leao, sources have told ESPN.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Ми мириса дека Рашфорд нема да продолжи договор а овој Гакпо ќе го земат да го замени него а не Роналдо. Ми нема друга логика зошто би земале уште едено лево крило при 3-4 во тимов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom