Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

TrikkY

Shit happens. [God]
Член од
4 мај 2012
Мислења
203
Поени од реакции
243
Јас пак некако не очекував ништо од денешниот натпревар, во ред ќе беше да се победи но не сум ни изненаден од поразот. Говедата наши веќе ги знајме, нема потреба да се правиме изненадени кога повторно ќе се однесуваат како говеда. Говедо е говедо и неможи да се смени. Едина светла точка денес беше Ериксен и би рекол Тен Хаг (знам стартниот состав не беше сјаен и почна со МекФред) но увиде што говеда се, па го завршивме натпреварот без нив 2ца. За Рашфорд искрено не ми се ни зборува, радо би му дал неколку натпревари на Гарначо и да видиме што би понудил, одошто Рашфорд да го гледам. Шо исто така несакам да го гледам, радо би го играл Маласиа, али да не набројувам секој поединечно во превод дај децата и да се играме наместо говедава да ги гледам. Мое мислење е дека имаме поталентирани млади дечки што би пружиле повеќе од овие денеска што излегоа на терен. Па макар и да не се искусни пак би им дал шанса оти на говедава доста им е од шанси, дај друго дете. Доколку следниот натпревар го започниме со други дечки макар и да изгубиме, пак би бил позадоволен одошто копитава да ги гледам и барем ќе значи дека Тен Хаг има муда да зациментира играчи што веќе со години се шлепаат во клубов.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Арнаутович решиле да го земаат бе, Арнаутович. Не ми се верува...

Чисто за споредба, останатите клубови кои играчи ги земаа за во напад.

Челзи-Стерлинг
Тотнхем-Ричарлисон
Ливерпул-Нуњез
Сити-Халанд
Арсенал-Жезус

Тури три крста на клубов, не се оправаме у наредни 10 години минумум.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Арнаутович решиле да го земаат бе, Арнаутович. Не ми се верува...

Чисто за споредба, останатите клубови кои играчи ги земаа за во напад.

Челзи-Стерлинг
Тотнхем-Ричарлисон
Ливерпул-Нуњез
Сити-Халанд
Арсенал-Жезус

Тури три крста на клубов, не се оправаме у наредни 10 години минумум.
И тоа скоро сите завршија пред нас...
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Арнаутович решиле да го земаат бе, Арнаутович. Не ми се верува...

Чисто за споредба, останатите клубови кои играчи ги земаа за во напад.

Челзи-Стерлинг
Тотнхем-Ричарлисон
Ливерпул-Нуњез
Сити-Халанд
Арсенал-Жезус

Тури три крста на клубов, не се оправаме у наредни 10 години минумум.
Па нели се зборуваше тука за Ричарлисон дека не ве бендисува, Нуњез го сакавте. Е сега, ни едниот, ни другиот, ни Де Јонг ни никој друг поасален што ќе го крене тимов. Туку мене ме загрижува Тен Хаг. Како можеш бе човече да стартуваш со Мекфред и со Мегваер кога знаеш кое плукање е по нив цела 2021 еве и 2022?! Не ме интересира какви биле на припреми. Нели изјавуваше дека си го гледал, си го следел тимов ланска сезона?! И за Рашфорд истото прашање...Те молам помалку филозофии и повеќе резултат на терен. Смисли таму некоја формација со Де Бек, Ериксен, Гарначо, Икбал ако треба и не ни продавај бардиња со овие претходно што ги спомнав. Тие 4ца се рак, сида, ебола и рота вирус за клубов заедно! Таква багра на бескичмењаци не е видена во клубов од неговото постоење. А кога ќе ми текне дека на времето му замерував на Фергусон што играше со О'шеј, Браун, Силвестре, Форчјун...па овие беа класа погоре од 4цана мочковци, ако ништо друго барем во залагање. Земајте го таму Зијеш, тој од ПСВ како се викаше, некој во средината...барајте играчи под дрво и под камен, појачувајте се оти цела фан база и медиуми има на глава да ви се качи. Го тонете клубов во таква дупка што ќе биде предмет на потсмев следни 20 год и има само легенда да остане да се прераскажува за некогаш славниот, своевремено најтрофеен клуб во Англија
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Ех, го трефна сега и ти со залагање, баш Зијех е тој што трча многу. Со останатово се слагам. 9/11 играчи на терен од ланската сезона, и очекувавме разлика. Мало морген.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Не ми се ни пишува ама ќе истерам фрустрации и јас, ја не го разбирам постоењето на Мек Томинеј дечкото ветуваше многу кога дебитираше последните 2 сезони вклучувајки ја оваа оти нема шанси да се крене е катастрофа, ја ни неговата улога на терен не ја разбирам денеска неколку пати го видов у противнички 16ник као загубен, ја мислев деструктивец е , него го уништија денеска не он нив,ја лично него му го препишувам поразот, не било незалагањето само, некој пат у случајов и он кој што трча не знае што прави.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.675
Поени од реакции
7.266
Ех, го трефна сега и ти со залагање, баш Зијех е тој што трча многу. Со останатово се слагам. 9/11 играчи на терен од ланската сезона, и очекувавме разлика. Мало морген.
Го зборам тоа цело лето сега ќе го донесат Арнаутович и ќе тврдат дека менаџерот е подржан.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.262
После разочарувачкиот фудбалски пораз денеска, дојдов прочитав и се изнасемав на неколку постови. Браво нек си ебе матер, сте ме пресмеале ептен :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.147
Поени од реакции
35.194
Боље нека почнува со Бруно, Дони и Ериксен у средина. Секако немаме квалитетен ДМФ у тимот, а да играат дунстери како Фред и Мектоминеј на сметка на некој од овие тројца, само за на хартија да имаме демек некој у средина со дефанзивни карактеристики е глупост невидена. Секако ништо не играат овие двајца, ниту пак дефанзивата е кој знае колку добра со нив во тимот.

Со оваа тројка барем ќе има некоја креативност во средниот ред па може нешто ќе упали плус Санчо десно ќе го имаш. Колку толку Роналдо, Марсијал или Рашфорд кој и да игра шпиц ќе добива некакви топки, може да се искористи некоја шанса.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Вака има да дува ептен промаја... Ако мислиш дека со МекФред е лошо, со овие ке биде ептен отворено. Би требало барем на креација да добиеме.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.147
Поени од реакции
35.194
Вака има да дува ептен промаја... Ако мислиш дека со МекФред е лошо, со овие ке биде ептен отворено. Би требало барем на креација да добиеме.
Секако дува, и во двата случаи, не дека со МекФред мува не проаѓа па само у напад се лоши.

Кога веќе дува у средина, барем стави ги тројцата што разбираат фудбал нека си подаваат меѓу себе, ваљда ќе искочи нешто од тоа. Боље топката да биде почесто у Бруно, Дони и Ериксен него ли да се браниме со Фред, Мектоминеј и Мегваер.

За споредба ќе го земам Клоп кога дојде у Ливерпул, примаше голови затоа што у средина му играа Џан и сличен просеци, ама затоа даваше повеќе голови него ли што примаше.

Нека биде истото барем додека не се најде асален ДМФ. Роналдо можда испадна ѓубре преодниов рок, се нудеше на сите клубови како селско курвиче, ама во случајов е најдобриот напаѓач што го имаме, и ако добива добри топки од средина ќе дава голови. А со играчи како Фред и Мектоминеј тоа нема да се случи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.417
Све тоа убаво, да се најде асален ДМФ, ама ако имав некоја надеж дека знаат што прават во поглед на трансфери, се отиде во вода вчера со Арнаутовиќ. Ако бараме по секоја цена играчи со кои Тен Хаг работел претходно, сме го ебале ежот. Прво, тоа значи Тен Хаг ептен не и верува на својата соблекувална и на играчите што ги има, второ, нема никаква доверба во луѓето што договараат трансфери и бираат трансфер цели. Јунајтед и да одбере трансфер цел, преговарачкиот тим не може да го донесе. Најдобар случај, Де Јонг.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.147
Поени од реакции
35.194
Тотален промашај е Арнаутовиќ, не знам ни што гледа Тен Хаг во него, работеле заедно у Твенте, кога пред милијарда години? Па јакиот клуб Твенте голем репер е тоа.

А за Де Јонг, некогаш работите не искачаат како што сакаш, едноставно играчот не сака да дојде у Јунајтед и тоа е тоа, треба да се помират сите со тој факт. Клубовите се договорија како што знам и за трансфер сума за све, Де Јонг не сака и толку. Наместо да трошиш енергија и време да го разубедиш, најди замена која ќе ти одговара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom