Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.416

Што е ова бе сега? :pos: :facepalm:
Хмм, овој и за Меси викаше дека се ке направи, само за да го задржи во Барса.

Единствен начин да остане Де Јонг во Барселона е да му ја намалат платата за 3-4 пати.

Пишав сабајлето, ова одоговлекување околу тие адс онс ми е многу сомнително.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Good riddance. Премногу компромиси се правеа за тој да игра. Само да земат сега млад напаѓач. Кој сака, нека чита. 100% во право.
Кога јадев гомна за Роналдо овде некој го бранеа како така за најдобриот играч со Де Геа... Скоро се е опфатено во коментарот. Браво.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
Кога јадев гомна за Роналдо овде некој го бранеа како така за најдобриот играч со Де Геа... Скоро се е опфатено во коментарот. Браво.
Што лошо прави Роналдо?
И дај ми аргументи дека Роналдо не беше најдобар играч лани заедно со Де геа, да не беа двајцата на тоа ниво немаше ни 6то да завршиме.
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Што лошо прави Роналдо?
И дај ми аргументи дека Роналдо не беше најдобар играч лани заедно со Де геа, да не беа двајцата на тоа ниво немаше ни 6то да завршиме.
Респект за тоа на терен, ама се останато беше контрапродуктивно, од првиот ден го велев истото. Дојде, направи раздор на атмосферата и сега ќе си замини. Тотално промашен трансфер.

А и сигурно нешто не му е по волја сега на педерчето па стандардно одма крева бунт.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
Респект за тоа на терен, ама се останато беше контрапродуктивно, од првиот ден го велев истото. Дојде, направи раздор на атмосферата и сега ќе си замини. Тотално промашен трансфер.
Си ја заврши работата а атмосферата не беше сјајна и пред да дојде и тогаш имаше фрикции во соблекувалната. За тоа што е промашен трансфер треба да се прашаат они кои работеа тогаш на трансфери дали целта им беше од фудбалсли или финансиски бенефит.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Си ја заврши работата а атмосферата не беше сјајна и пред да дојде и тогаш имаше фрикции во соблекувалната. За тоа што е промашен трансфер треба да се прашаат они кои работеа тогаш на трансфери дали целта им беше од фудбалсли или финансиски бенефит.
Мое мислење е дека Ферги за уши го доведе за само во Сити да не заврши, било кој друг тим да беше во прашање (освен Лпул) нема шанси да го вратеа Рони
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264

Пред 15 месеца не можевме да им дадеме шанса на сите офанзивни играчи сега неможеме за во прв тим да најдеме.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.498
Јас искрено се надевам дека ќе си оди. Ако правиме нов тим најлогично е. Кажав и кога дојде,тотално непотребен трансфер кој ни поеба и тоа нешто што имавме, баш поради тие компромиси што се спомнаа погоре. Овој Роналдо е must have само во тим како Сити, супер скоцкан од А до Ш.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Прашање е во моментов кој би го сакал во тим, а има амбиции за трофеи...

Нејасна ми е целосно ситуацијава за Де Јонг. Дали е блеф од Лапорта и да нагазиме за тие милиони кои се натегаме или пак стварно има нешто во позадина.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.538
Поени од реакции
62.416
Прашање е во моментов кој би го сакал во тим, а има амбиции за трофеи...

Нејасна ми е целосно ситуацијава за Де Јонг. Дали е блеф од Лапорта и да нагазиме за тие милиони кои се натегаме или пак стварно има нешто во позадина.
За Де Јонг, нешто ми смрди околу натегањто околу тие адд онс, никој не ги договара недела дена. Или договорот е комплетиран, само се чека официјална објава, или ке има некој твист на крај, каде што ке има многу напиздени. Гледaм вчера и Челси го уфрлија во равенката за Де Јонг.
Имав чувство дека ке има некаква драма.

До сега читав за ситуацијава со Де Јонг и финансиите на Барса, најверојатно Лапорта сака да го протурка наративот дека ние сакаме Де Јонг да остане, ама тој не сака да има 90к неделна плата наместо 350к колку што треба да му е со новиот договор на Барса кој стапува на сила кога ке почне новата сезона. Затоа и јавно го спомнува проблемот со платата.
На крај Де Јонг ке испадне дека сака да си замине, зашто не сака да игра за мала плата. Плус, со оглед на ова со Роналдо денес, ова става огромен притисок на Јунајтед да го комплетира трансферот што е можно побрзо и да си платат колку бара Барса околу тие, веќе фамозни, адд онс.

Е сега, со оглед на тоа дека Де Јонг не пропушта прилика да каже колку е среќен во Барса, и колку голем клуб е, се може да очекуваш.

Нема ништо од Англиска страна дека трансферот е стопиран, ниту пак има нешто дека ова што го збори Лапорта е невистинито. Ако цел месец се влечкаат со Барса за да на крај нема трансфер... ке биде циркус од огромни размери. Повеќе ме влече кон тоа дека ке се случи трансферот, само ете, мора да биде стресно.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Прашање е во моментов кој би го сакал во тим, а има амбиции за трофеи...

Нејасна ми е целосно ситуацијава за Де Јонг. Дали е блеф од Лапорта и да нагазиме за тие милиони кои се натегаме или пак стварно има нешто во позадина.
Лапорта и Чави го сакаат во тим, ама ради финансиски причини планот им беше да го продадат до пред 1 Јули, односно до пред да активираат продажба на ТВ правата (210m). Сега изгледа нема потреба да го продаваат, исто така Френки дал зелено светло за драстично намалување на платата за да остане во клубот.

До крајот на трансфер рокот може се да се случи, има шанса да е ова и тежок блеф на Лапорта.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264

Утре најверојатно ќе го најават.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
И он и Вилијамс изгледа ќе летаат само нека вадат пари нема им кажат на време нема позајмици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom