Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
Маласија, Мартинез, Де Јонг и Ериксен според мене е одлично, а во зависност од продажбите повеќе би сакал напаѓач отколку крило, повеќе сум за шанса да се даде на Пелистри за десно крило или Санчовда го игра таму, само со Роналдо цњла сезона тешко ке е во шпицот
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.944
Маласија, Мартинез, Де Јонг и Ериксен според мене е одлично, а во зависност од продажбите повеќе би сакал напаѓач отколку крило, повеќе сум за шанса да се даде на Пелистри за десно крило или Санчовда го игра таму, само со Роналдо цњла сезона тешко ке е во шпицот
И јас сум повеќе за напаѓач, ама кој е достапен во моментот за 50 - 60 мил?
И да се донесат Де Јонг, Ериксен, Мартинез, еве веќе Маласија потпиша сигурен сум од продажбата на Арон Ван Бисака, Переира, Џонс, ќе зберат барем 30 мил.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Ако има продажби сигурен сум дека ќе купат десен бек, и дека веќе листа на желби за таа позиција Тен Хаг.

Маласија, Мартинез, Де Јонг, Ериксен, Ентони и десен бек е топ лето.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
И јас сум за шпиц уште ако погодат некој што може да покрива и десно како Гринвуд би било идеално.
Автоматски споено мислење:

И јас сум повеќе за напаѓач, ама кој е достапен во моментот за 50 - 60 мил?
И да се донесат Де Јонг, Ериксен, Мартинез, еве веќе Маласија потпиша сигурен сум од продажбата на Арон Ван Бисака, Переира, Џонс, ќе зберат барем 30 мил.
Фулам понудил 10 мил за Переира.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
И јас сум за шпиц повеќе од десно крило, ама за жал нема достапни играчи за таа позиција во моментов.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
И јас сум за шпиц повеќе од десно крило, ама за жал нема достапни играчи за таа позиција во моментов.
За да има сигурно има а што не им се даваат пари на нашиве не им се даваат.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Не го знам Мартинез, сигурно е добар штом Ерик го сака, ама 170см за централен бек ми е шубе. Ќе го смачкаат во премиер воловите, дури нема ни да се приметува.
Или па ко што спомна Видук да не биде нов Рохо.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Прајм Меси, прајм Роналдо и прајм Лампард со Малдини и Кафу позади не ве оправаат вас. Пропаднати сте у БУНАР без дно.
Костич не не оправаат али не ни крадат играчи ко на вас друже сеуште сме институција.
:D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.410
Не го знам Мартинез, сигурно е добар штом Ерик го сака, ама 170см за централен бек ми е шубе. Ќе го смачкаат во премиер воловите, дури нема ни да се приметува.
Или па ко што спомна Видук да не биде нов Рохо.
Само мала исправка, на @Inglourious Basterd e тој муабет. Немој после кога Аргентинецот ке се претвори во прајм Фердинанд да биде Видук ова, Видук она :ROFLMAO:

Инаку, се надевам дека конечно неделава ке се комплетираат Де Јонг и еве, Ериксен. За вториов сфаќам дека неговото семејство ке го има завршниот збор, иако и нашиве можеле да му дадат нешто подолг договор, не како што се шпекулира сега, 150к неделно, 1+1 година договор. Дај му 2+1, на нешто поголема плата, и сигурно ке сака да дојде.

За Де Јонг, нешто ми смрди околу натегањто околу тие адд онс, никој не ги договара недела дена. Или договорот е комплетиран, само се чека официјална објава, или ке има некој твист на крај, каде што ке има многу напиздени. Гледсм вчера и Челси го уфрлија во равенката за Де Јонг.

 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Само мала исправка, на @Inglourious Basterd e тој муабет. Немој после кога Аргентинецот ке се претвори во прајм Фердинанд да биде Видук ова, Видук она :ROFLMAO:
Кафана ќе дадам.
Капак Хери да го кикне, има да гори.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
#mufc are pushing to agree on personal terms with Lisandro Martinez. Erik ten Hag is a big factor. Martinez will ask Ajax to leave the club as he wants a Premier League move. [@FabrizioRomano]
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.155
Поени од реакции
25.637
Се надевам дека гомна јадам за овој, ама стварно не гледам како би станал нешто повеќе од Отаменди, ако не Рохо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom