Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Менаџер кој го менува Роналдо со Лингард однапред е осуден на пораз. Ми се повраќа жими се, какви измени направи, абе дете од предшколска возраст нема да ги направи, аматер невиден. Овој пораз како и многу други иде на душа на Солскер, вината нека ја бара во себе, а ова денес е рамно на бруки од епски размери !!! ДНО
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Имал претчуство човекот, секоја сезона по две три бруки од епски размер!
Не смее играч на Јунајтед така да се изгуби, кој и да е!
Има доста отпад за чистење. Јас овој дебил ни на екскурзија не би го зел, не во ЛШ.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Топ е ОГС,не се секирајте,сега ќе се извадат статистики за да се оправда маестрото.
Каков смешен тренер,Јанг Бојс не растури во буквална смисла,вакво нешто не сум видел до сега.
Голем кур црвениот,да не можеш да се соземеш 60 минути против екипа од Швајцарија е срамота,секој напад им беше шанса за гол.
Смешник,нека брка победи сега на гости кај Виљареал и Аталанта кога е цреп.
Измените ужас,ова не го прави ни дете од 15 години,кај кур го вадиш Санчо бе морону? Единствен од првата постава што може да искористи контра,нешто што ќе бркаш со играч помалце.
Немаше муда да го извади Роналдо,па ајде Санчо,за да влезе Кафу нели.
Не ми се ни верува како може ваков ограничен тренер да опстои толку време во клуб како Манчестер.
15 тренери од премиер лига подобро ќе го менаџираат клубов од смешниов.
Ајде,чекам статистиките да видиме колку е добар.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Што згреши Оле денес ајде баш ме интересира?

Супер го почнавме мечот, контролиравме игра, рано водство од 1-0. И се ќе беше во ред ако не се случеше црвениот картон. Сигурно ќе дадевме уште еден до полувремето и во второ ќе беше друга песна.

По црвениот картон баш нормална замена направи и ја покри дупката на десен бек, а и сите воочивме дека Бруно десно и Погба лево пред Далот и Шо ќе не скинат по страна. Логична замена со Варан и 3 во линија плус Далот и Шо по страните. Тежок беше башка теренот. Роналдо беше вишок цело време затоа што не е вреден играч кој ќе прати игра и не е толку брз како порано да искористи топка во празно. Единствена мана му е што не го извади околу 60 минута.

Првиот гол лоша дефанзиван реакција, вториот сам си го дадовме...
Објективно и ВДБ и Лингард не се за во Јунајтед. Првиот не може да му фати место на Бруно, а на другите позиции не го бива. Другиов не знаеш каква глупост може да направи до крај...
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Исклучувањето на Ван Бисака беше само иницијална каписла да се изгубиме, значи готови биле, само повод требало!
Реално и кога ги доминиравме повеќе психички се држеше тимот отколку што играше нешто! Нит Санчо, нит ДВБ, нит па Погба па ни Фред не беа на утакмицава, и по стоти пат у ЛШ не се одмара Варан, ако замена му е Ајсмен. Многу многу пропусти, капак на се’ ќоравиов Лингур.
 
Член од
13 мај 2016
Мислења
493
Поени од реакции
937
Челзи со црвен против Ливерпул на гости беше сосема ок.
Ние со Јанг факинг бејбиис Лом.

Ај..да не пцујам..
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Објективно и ВДБ и Лингард не се за во Јунајтед.
Епа објективно не се, ама еден е стартер а вториот влезе да држи темпо за да не не наттрчаат! Кој е кабает?
Автоматски споено мислење:

Челзи со црвен против Ливерпул на гости беше сосема ок.
Ние со Јанг факинг бејбиис Лом.

Ај..да не пцујам..
На Челзи да му се случи ова, Тухел нема ни во Лондон да се врати!
Ние сме фемили тим, свои луѓе:toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Што згреши Оле денес ајде баш ме интересира?

Супер го почнавме мечот, контролиравме игра, рано водство од 1-0. И се ќе беше во ред ако не се случеше црвениот картон. Сигурно ќе дадевме уште еден до полувремето и во второ ќе беше друга песна.

По црвениот картон баш нормална замена направи и ја покри дупката на десен бек, а и сите воочивме дека Бруно десно и Погба лево пред Далот и Шо ќе не скинат по страна. Логична замена со Варан и 3 во линија плус Далот и Шо по страните. Тежок беше башка теренот. Роналдо беше вишок цело време затоа што не е вреден играч кој ќе прати игра и не е толку брз како порано да искористи топка во празно. Единствена мана му е што не го извади околу 60 минута.

Првиот гол лоша дефанзиван реакција, вториот сам си го дадовме...
Објективно и ВДБ и Лингард не се за во Јунајтед. Првиот не може да му фати место на Бруно, а на другите позиции не го бива. Другиов не знаеш каква глупост може да направи до крај...
Игравме против Јанг Бојс, не против Сити, не заебавај.

Плус кога се браниш и напаѓаш на контра логично е да имаш брзи играчи по бочните линии, а не Погба и Бруно. Ама тоа се случува кога немаш доволно муда да извадиш еден од овие 2ца.

На полувреме сфати, па смени со 3ца стопери, демек да правиме контри птеку Далот и Шо, ама тоа пак е предефанзивно за против Јанг Бојс.

Им остави топка цел меч и им префрли моментум, место да воспостави контрола над играта - секако имаме 3 пати подобри фудбалери на терен.

Последните 20 мин уште толку се повлече (НА 1:1!). Ги стави Лингард и Матиќ на местото на Роналдо и Бруно. Слободно може да кажам дека овие се најлузерските измени направени од било кој тренер од кога го пратам Јунајтед.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.462
Што згреши Оле денес ајде баш ме интересира?

Супер го почнавме мечот, контролиравме игра, рано водство од 1-0. И се ќе беше во ред ако не се случеше црвениот картон. Сигурно ќе дадевме уште еден до полувремето и во второ ќе беше друга песна.

По црвениот картон баш нормална замена направи и ја покри дупката на десен бек, а и сите воочивме дека Бруно десно и Погба лево пред Далот и Шо ќе не скинат по страна. Логична замена со Варан и 3 во линија плус Далот и Шо по страните. Тежок беше башка теренот. Роналдо беше вишок цело време затоа што не е вреден играч кој ќе прати игра и не е толку брз како порано да искористи топка во празно. Единствена мана му е што не го извади околу 60 минута.

Првиот гол лоша дефанзиван реакција, вториот сам си го дадовме...
Објективно и ВДБ и Лингард не се за во Јунајтед. Првиот не може да му фати место на Бруно, а на другите позиции не го бива. Другиов не знаеш каква глупост може да направи до крај...
Само ке кажам. Челси се одбрани со 10 играчи против ливерпул цело полувреме. Ние примивме 2 гола од Јанг Бојс. Колку и да сум свесен дека 2 индивидуални грешки допринесоа до резултатов, толку сум свесен дека Оле им дава премногу кредит на некои противници и тоа скапо го чини.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Ајде де, мочајте се. Арно што почна да ме заебава интернетот после 10 мин од второ, па исклучив, знаев дека ќе ја посерат. Нека се тепаат сега на останатите 5, наместо да ги добијат првите 3, па да се ротира на последните. Срамно второ полувреме, не знам зошто воопшто се паничи и одма се фрла на дефанзива во ваква ситуација, посебно против ваков противник.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Само ке кажам. Челси се одбрани со 10 играчи против ливерпул цело полувреме. Ние примивме 2 гола од Јанг Бојс. Колку и да сум свесен дека 2 индивидуални грешки допринесоа до резултатов, толку сум свесен дека Оле им дава премногу кредит на некои противници и тоа скапо го чини.
На крај и до Молде ќе го одведе.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
И мислам дека Погба требаше да се замени. Воопшто не функционираше денес лево.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Што згреши Оле денес ајде баш ме интересира?

Супер го почнавме мечот, контролиравме игра, рано водство од 1-0. И се ќе беше во ред ако не се случеше црвениот картон. Сигурно ќе дадевме уште еден до полувремето и во второ ќе беше друга песна.

По црвениот картон баш нормална замена направи и ја покри дупката на десен бек, а и сите воочивме дека Бруно десно и Погба лево пред Далот и Шо ќе не скинат по страна. Логична замена со Варан и 3 во линија плус Далот и Шо по страните. Тежок беше башка теренот. Роналдо беше вишок цело време затоа што не е вреден играч кој ќе прати игра и не е толку брз како порано да искористи топка во празно. Единствена мана му е што не го извади околу 60 минута.

Првиот гол лоша дефанзиван реакција, вториот сам си го дадовме...
Објективно и ВДБ и Лингард не се за во Јунајтед. Првиот не може да му фати место на Бруно, а на другите позиции не го бива. Другиов не знаеш каква глупост може да направи до крај...
Оле што згрешил денеска?!
Во глобала се. Прво се испичка после црвениот против ебениот Јанг Бојс,пошто нели Јанг Бојс е Реал Мадрид во најдобри дани.Го извади Санчо на сметка на Дало и го еба цел концепт на играта што ја имаше поставено, ин гејм менаџментот никаков, Гринвуд ни е најдобар играч годинава а го остави на клупа заради мртвиот Лингард. Имам уште десет работи да ти пишам за тоа што погрешил ама батали, доволно е и ова.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom