Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.480
Поени од реакции
42.849
И Руни даде гол...уффф.. едвај чекам да дојде сабота да го видиме првиот хет-трик на Roo за оваа сезона :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Овој пат беше Дефо до Руни :) Не го прослави голот, и титкал на Колин не му се јавувала :icon_lol:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Може некој да го стави голот на руни да го видам не бев во можност да го гледам натпреварот
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
И Хернандез дал гол во 89 мин и со тоа освоиле 3 бода:tv:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Manchester United new boy Bebe surprised by Champions League chance

Bebe has admitted he was surprised by his inclusion in Manchester United's Champions League squad after apparently first missing the cut.

It was announced last week that the £7.4 million signing, Owen Hargreaves and Ritchie De Laet had not been selected by the club.

However, a surprise announcement from Uefa on Monday confirmed Bebe had in fact filled the last spot in the roster, and the Portugal under-21 international has declared he is ready "to make the most" of the opportunity.

"I'm surprised by my inclusion in the Champions League squad," Bebe said.

"It's a dream for me. I never thought I would have made it, but now I am a very happy man.

"I only hope that my confidence returns when I start playing some games and scoring goals, like I know how.

"At the moment I am working very hard each day in training.

"I intend to make the most of my chance and hopefully profit from the opportunity given to me."
 
Член од
6 август 2010
Мислења
62
Поени од реакции
3
Milo mi sto poveketo napagaci od Manchester Utd postignaa golovi za svoite reprezentacii i ocekuvam taa forma da ja zadrzat protiv Everton!
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.727
Поени од реакции
5.395
леле колку сакам на комшииве од Шити да им го собереме Адам Џонсон некако :pos: :pos: ... феноменален играч и што е најважно младиќ е :) уште Џонсон и Родвел и таман иаме постава за наредниве 10 години :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.660
Поени од реакции
9.247
леле колку сакам на комшииве од Шити да им го собереме Адам Џонсон некако :pos: :pos: ... феноменален играч и што е најважно младиќ е :) уште Џонсон и Родвел и таман иаме постава за наредниве 10 години :)

Исто и јас. Го гледав Џонсон против Бугарија и Швајцарија...Ако може некако да се лапне би било одлично.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
леле колку сакам на комшииве од Шити да им го собереме Адам Џонсон некако :pos: :pos: ... феноменален играч и што е најважно младиќ е :) уште Џонсон и Родвел и таман иаме постава за наредниве 10 години :)
Исто и јас. Го гледав Џонсон против Бугарија и Швајцарија...Ако може некако да се лапне би било одлично.
Шансите да го купиме Џонсон од Сити се помали од тие дека Руни ќе побара трансфер во Ливерпул.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Колку плати MUSC Macedonia на овај голманот за нашите младичи за да го пушти шутот на Бебе? Или па наш член е? :)

Еве го голот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom