Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
B

BooBojan

Гостин
Баш ми е мило за Сколси.
Прочитајте во фан-клуб Челски се надеваа дека Дрогба/Малуда ке биде играч на месецот!:pos2:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Баш ми е мило за Сколси.
Прочитајте во фан-клуб Челски се надеваа дека Дрогба/Малуда ке биде играч на месецот!:pos2:

Пол Сколс е овомесечниот најдобар играч на нашиот клуб, кој и повеќе од заслужено го доби ова признание.....


За во наш клуб е признаниево :)

--- надополнето ---

Уште две победи ни фалат за 1500-от бод во ПЛ

http://en.wikipedia.org/wiki/All-time_FA_Premier_League_table

Едит: Грешка, не е ова модифицирано, уште 3 бода :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Вечерва Руни и Карик со Англија против Швајцарија, Видич со Србија против Словенија.
Во Петокот Кори Еванс постигна гол за победа за Ирска во Словенија, а додека Џони Еванс изгледа се повредил, но не сум сигурен за оваа информација.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.401
Поени од реакции
28.577
Хмм во Италија на лице место да го купиш дресот е 80 евра од Најк продавница :toe:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.355
Поени од реакции
28.029
Навивачите на Манчестер Јунајтед можат да бидат загрижени по ново откриените приватни проблеми на нивниот најдобар играч Вејн Руни.

Ѕвездата има уште 18 месеци од истекот на договорот, а преговорите околу новиот се уште не се започнати.

Руни му вети на сер Алекс Фергусон дека по завршување на СП ќе стави потпис на нов петгодишен договор според кој би требало да заработува по 140.000 фунти неделно, се уште нема такво нешто.

Ако Руни до следното лето не потпише нов договор Манчестер ќе изгуби многу милиони. Вејн практички ќе биде слободен играч и ќе може да одбере во кој клуб сака да игра.
Ова почиња да загрижува:raz:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Навивачите на Манчестер Јунајтед можат да бидат загрижени по ново откриените приватни проблеми на нивниот најдобар играч Вејн Руни.

Ѕвездата има уште 18 месеци од истекот на договорот, а преговорите околу новиот се уште не се започнати.

Руни му вети на сер Алекс Фергусон дека по завршување на СП ќе стави потпис на нов петгодишен договор според кој би требало да заработува по 140.000 фунти неделно, се уште нема такво нешто.

Ако Руни до следното лето не потпише нов договор Манчестер ќе изгуби многу милиони. Вејн практички ќе биде слободен играч и ќе може да одбере во кој клуб сака да игра.
Ова почиња да загрижува:raz:
Ако тебе тва те загрижува, незнам шо не би те загрижувало околу Јунајтед. Незнам шо може да се случе, ама мое мислење е дека Руни никојпат нема да го напуште Манчестер и око не ми трепнува околу тва. :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.355
Поени од реакции
28.029
Ако тебе тва те загрижува, незнам шо не би те загрижувало околу Јунајтед. Незнам шо може да се случе, ама мое мислење е дека Руни никојпат нема да го напуште Манчестер и око не ми трепнува околу тва. :)
Зашо да не ме загрижува фудбалер е како и сите останати..Во лојалност, жими мајка, ти ветувам такви ствари не верувам така да може во секое време да не напушти...И раул немаше да си иде од реал ете го во шалке...После светското требаше да потпише али уште не е потпишан нов договор
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Зашо да не ме загрижува фудбалер е како и сите останати..Во лојалност, жими мајка, ти ветувам такви ствари не верувам така да може во секое време да не напушти...И раул немаше да си иде од реал ете го во шалке...После светското требаше да потпише али уште не е потпишан нов договор
Ооооо, нека остане и Руни как Раул до 33год. у Манчестер па после ако сака нека оде и у Сенегал да играа :) Шо ако не е потпишал, знааш ли зашо оште нее потпишан нов договор? Не, а и јас не знам, ама сигурно нее оти он сака да си оде или оти ќе си оде! И он нее фудбалер как сите, Англичанец е! :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.656
Поени од реакции
10.965
Па и да си оди руни, како викавте не е до играчот до клубот...ајде без цимолење :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Edwin van der Sar is on the brink of signing new one year contract. "I do not want to retire!" :eek:jea:

--- надополнето ---

http://tinyurl.com/35hnohl

Ајде сите ова на десктоп ставајте :)

ОМГ сликава :pos:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Добро е шо глеам дека на фан клубов е истото па истото.
Слушнав дека Руни нејкел да го продолжи договорот оти Фергусон му ја ебел жената?!? :nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom