Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

van Postar

поштен ко поштар
Член од
8 јули 2010
Мислења
173
Поени од реакции
16
со нало задоцнување се извинувам Џену Среќен Роденден да дочекаш многу титули и нека е за многу години роденденот твој...може некој да ми даде клипче од јутуб со Клеверли
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232ugh.

--- надополнето ---

btw Чичарито го избрале за најдобар напаѓач и најдобар стрелец во Мексико 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Аууу Клеверли, народе право ѕвериште!!Од денес па натаму неговото средно име треба да биде Маестро, барем по она што го видов на јутуб :drk:(можеби во живо е пододбар :tv:)
Tom Maestro Cleverley - како добро звучи
Незнам кој беше го спомна ова:"Овој бргу ќе го пензионира Лампард од репрезентација" - богами како што почнал (да не го уручам)
Бај'д'веј:Среќен роденден Џену и мнооооогу родендени и титули да славиш со Ман Ју.
:nenene::nenene::nenene:

Чек дис аут:
I understand that 90% of living people do not know that "Man U" is one of the most offensive and disrespectful nicknames ever given to a club.
Let me tell you why.
The origin of the term "Man U" is a song to insult the deceased Duncan Edwards. The Leeds fans (not to knock on any Leeds fans out there, but this is fact) created their own version of the song to insult all the men that died in the Munich air disaster of 1958.
Rival supporters have since adopted this term for the same use: To insult the men who died in Munich.
The song went something like this:
"Man U, Man U, went on a plane! Man U, Man U, never came back again!"
"Man U, never intended in coming home!"

If that doesn't get your blood boiling, nothing on this earth will.
I am not angry at anyone who has used this term, as it is not common knowledge.
Just know that it is used to offend not only Manchester United, but the memory of the Munich air disaster.
I hope that makes it a bit clearer that saying "Man U" is a mortal insult, particularly to the older supporters.
Appropriate names are as follows: Manchester United, Man United, United, Red Devils.
That is why we chant, "There's only one United!"
If you take one thing from this article, it is that you will never use the term "Man U" again. Also, if you see that term flying around, you correct the uninformed user.

This has been a public service announcement. Thank you.
Прочитај го ова погоре и се надевам во иднина нема да си го вреѓаш клубот, ако навистина навиваш за него.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Чичарито учествувал во акцијата за единствениот гол на Мексико против Еквадор.Пробал да ја подаде, топката се одбила од ногата на играчот кој го чувал и влегла во гол :) И асистенција на Валенсија за вториот гол за Еквадор


1:06
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.723
Поени од реакции
6.660
^Да ти ебам коментаторот килав! Гоооол, гооол, гооол, гооол....
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Јунајтед веќе во преговори со Нинис


Манчестер Јунајтед се надеваат дека ќе успеат да го доведат играчот на Панатинаикос, Сотириос Нинис.

„Сандеј Мирор“ пишува дека Манчестер Јунајтед ќе ја искористат клаузулата од 8 милиони фунти во договорот на 20-годишниот играч на Панатинаикос откако Ферги го иденфитикува како играч за во иднината.

„Црвените Ѓаволи“ веќе започнале преговори со клубот од Атина околу потписот на Нинис за наредната сезона. Нинис е роден во Албанија, но игра редовно во грчкиот национален тим. Тој исто така во моментов е следен од Реал Мадрид и Милан, но Јунајтед е во пол позиција откако „црвените ѓаволи“ им дадоа на знаење на грците дека ќе ја платат клаузулата во неговиот договор.

Ферги подолго време го следи Нинис и според него тој би имал голема иднина во Манчестер Јунајтед.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Фала ви дечки за честитките, се надевам дека под тоа „се` најдобро“ мислевте на уште еден требл :D

Младинците играле против Хадерсвилд и победиле 3-0 Cofie 14, Cole 83, Thorpe 90

Овој Џон Коуфи кога и да видам резултати од младиве давал гол, не го имам гледано но веројатно е момче со потенцијал.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
"When I arrived, the directors at City told me that, in a couple of years, we would overtake United, but the time has passed and nothing has changed."said Robinho.

Ах, не му е лесно и на него :(
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.927
Поени од реакции
4.401
:nenene::nenene::nenene:

Чек дис аут:
I understand that 90% of living people do not know that "Man U" is one of the most offensive and disrespectful nicknames ever given to a club.
Let me tell you why.
The origin of the term "Man U" is a song to insult the deceased Duncan Edwards. The Leeds fans (not to knock on any Leeds fans out there, but this is fact) created their own version of the song to insult all the men that died in the Munich air disaster of 1958.
Rival supporters have since adopted this term for the same use: To insult the men who died in Munich.
The song went something like this:
"Man U, Man U, went on a plane! Man U, Man U, never came back again!"
"Man U, never intended in coming home!"

If that doesn't get your blood boiling, nothing on this earth will.
I am not angry at anyone who has used this term, as it is not common knowledge.
Just know that it is used to offend not only Manchester United, but the memory of the Munich air disaster.
I hope that makes it a bit clearer that saying "Man U" is a mortal insult, particularly to the older supporters.
Appropriate names are as follows: Manchester United, Man United, United, Red Devils.
That is why we chant, "There's only one United!"
If you take one thing from this article, it is that you will never use the term "Man U" again. Also, if you see that term flying around, you correct the uninformed user.

This has been a public service announcement. Thank you. .
Ова стварно не сум го знаел!
Прочитај го ова погоре и се надевам во иднина нема да си го вреѓаш клубот, ако навистина навиваш за него.
А за ова нема потреба од сомневање само да ти покажам што се немам напраено за Манчестер (мислев на предмети - лични) ќе ги објавам некој ден на профил или тука на оваа тема.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom