Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.032
А кога се случило ова ?Да не е на некоја прослава или пак сме го продале? Но чудно ми е и не ми се верува, бидејќи нема никаде ништо за тоа.
Имаше некаков ревијален натпревар и Овен беше дел од него, во лузерски дрес. :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.877
Поени од реакции
7.314
А кога се случило ова ?Да не е на некоја прослава или пак сме го продале? Но чудно ми е и не ми се верува, бидејќи нема никаде ништо за тоа.
Ливерпул играше против Евертон ради Карагер...и играа неговите поранешни соиграчи..Овен е дел од нив..:smir:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Бебе и покрај гласините дека нема да биде пријавен во тимот за ЛШ сепак успеа и влезе во тимот. :) Се надевам дека Ферги ќе му дава шанса заедно со Македа и Чича.
 

hYstericAl

Front Bumper
Член од
10 март 2010
Мислења
336
Поени од реакции
305
Колку те кошташе со се царина и транспорт - целосната цена ако можеш да ми пишеш што каде ти наплатиле? И за колку време ти стигна по пошта?
112 dolari dresot, plus 13 dolari shipping - 125$ .. se izna4ekav 2-3 nedeli, mi pisaa demek materijal nemale ali se izleze dobro na kraj .. inace ne sum u mk, momentalno sum u USA, a od tuka polesno odat pora4kite .. pozz
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ама друго е долари друго е фунти, да не настане само некоја збунка :icon_lol:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
112 dolari dresot, plus 13 dolari shipping - 125$ .. se izna4ekav 2-3 nedeli, mi pisaa demek materijal nemale ali se izleze dobro na kraj .. inace ne sum u mk, momentalno sum u USA, a od tuka polesno odat pora4kite .. pozz
Полесно ? hmm :)

Јас порачив на 28ми Август, ми стигна дресот дома на 2ри Септември.
Си чекал 2-3 недели, а јас само 5 дена. И полесно одат порачките од USA? :)
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Полесно ? hmm :)

Јас порачив на 28ми Август, ми стигна дресот дома на 2ри Септември.
Си чекал 2-3 недели, а јас само 5 дена. И полесно одат порачките од USA? :)
Извини, ама твојоо е Чичарито, а неговио е Евра. (lol)
 

van Postar

поштен ко поштар
Член од
8 јули 2010
Мислења
173
Поени од реакции
16
Полесно ? hmm :)

Јас порачив на 28ми Август, ми стигна дресот дома на 2ри Септември.
Си чекал 2-3 недели, а јас само 5 дена. И полесно одат порачките од USA? :)
ти кажа дека му пишале дека немале материјал, а ти колку го плати со се царина и други глупости?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
ти кажа дека му пишале дека немале материјал, а ти колку го плати со се царина и други глупости?
Ај јас ќе се замешам. Дон Џелатимус не плати царина, ама мене лани ми бараа +100 евра.
Сега чекам попусти и јас да порачам, па ќе видиме пак дали ќе барат.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Извини, ама твојоо е Чичарито, а неговио е Евра. (lol)
Хехе.. така е :)

ти кажа дека му пишале дека немале материјал, а ти колку го плати со се царина и други глупости?
Не платив царина. Колку што беше дресот + 15 евра испорака до дома. Толку :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom