Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.560
Поени од реакции
6.247
Јас за таква повреда носих 2 недели лангета,ама можаах да трчам по 3 дена (со лангета на ногата) :)
 
B

Beck's

Гостин
a od kaj znaete vie so kakva povreda se zdobil,ili odma diagnoza po slikata:tapp: nz zasto gi drzat oni fizioterap. u klubot:kesa:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Дечки поздрав супер натпревар само добив некако впечаток како Ферги да не беше задоволен со 1:0 на Алијанц со измениве? psy: Берба и Валенсија не се измени за чување водство...

Па добро како и да е на реваншот се е отворено - нас ни се враќаат Робен, Швајни и Гомез во прва но ништо не мора да значи (најдобриот натпревар сезонава - тие 4:1 на гости со Јуве го одигравме без Рибери и без Робен). Се надевам Руни ќе може да игра зошто ваков натпревар е достоен само за најдобри играчи!

C yah :helou:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.990
Смешни сте со случкиве од маало, ако тераме така, другар мој, буквално со исто виткање, на иста страна, искина лигаменти .... али, пупу скраја да е.

Варијантиве според медиумиве се следни, ништо сериозно односно минорна повреда, скршеница на зглобот и кинење на лигамент.
Последниве 2 значат и долга пауза односно неиграње на СП.
Доколку е првата варијанта, со оглед на она што го видовме, опциите се, неиграње со Челзи но да биде способен со Баерн ( шансите за ова во моментов се најмали ), или пауза од 2 до максимум 3 недели.
 
Н

'Никола'

Гостин
Еве ја малата што јадеше гомна за Манчестер после утакмицата
http://www.facebook.com/frosina.bayern
Да не е Џену ? :О :tv:
Таа "малата" не е воопшто мала, девојката е дипломиран новинар и ми е голема пријателка. И се што кажа беше на место. Глеам ја напаѓате, а не гледам причина зошто. Сакате бришете ме, не ме интересира, само не сакам да слушнам такви коментари. Сепак сите бевме фер и никој не искоментира ништо лошо за вас или за Манчестер Јунајтед.:smir:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Таа "малата" не е воопшто мала, девојката е дипломиран новинар и ми е голема пријателка. И се што кажа беше на место. Глеам ја напаѓате, а не гледам причина зошто. Сакате бришете ме, не ме интересира, само не сакам да слушнам такви коментари. Сепак сите бевме фер и никој не искоментира ништо лошо за вас или за Манчестер Јунајтед.:smir:
Поздрави ја многу,и кажи и ЛШ не се освојува со среќа. Се шалиме,не ја критикуваме фала богу :wink:
и овде само можеш да прочиташ нешто неможеш да чуеш :)
 
I

InF3cTeD

Гостин
тоа е дечки,добро почнавте со гол во 2 минута,и после голот мислев дека ќе се повтори Барселона од лани,ама за среќа се консолидиравме и се вративме во мечот како што требаше и се случи тоа шо се случи.На реваншот очекувам уште еден ваков натпревар..па нека помине подобриот :smir:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Супер натпревар, второ полувреме Баерн беше супериорен имаше иницијатива, и на крај заслужено победи :) а и ви вративме за '99 :pipi:
Се надевам дека повредата на Руни ќе биде санирана за брзо, жално е таков играч да отсуствува долго надвор од терените, а особено во периодот кога експлодира.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
На натпреваров вечерва фалеше уште еден играч од типот на Флеч за да го спречи издрогираниот среден ред на Баерн.
Поточно кажано ваков .

Или барем Харгривс..... али јебига ке мора да играме со Керик до крај на сезона:tapp: :back:

И незнам дали сте приметиле, али Парк игра далеку подобро во средина, отколку на крило.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Утакмицата т.е. фудбало Баерн-Манчестер беше ного добар, типичен фудбал за лига на шампиони, ного борба, трчене, агресивност... Баерн беше подобар противник и сосема заслужено си победија, без разлика на тва шо првио гол им беше ебан и од двете страни а вторио буквално у последните секунди. Уште од малечок знам дека германците играт фудбал до последната минута, макар шо тва немора буквално да се свате. Атмосфеерта на Алијанц Арената беше феноменална, сигурно е била 100% исполнета, сме читале, знааме какви услове има там, гледачето знаат против кој игра Баерн, Манчестер нее секојдневен противник и очигледно беше нивното расположение. Јас од дома коо ги слушаах се возбудуваах, а можам да замислам у каков транс е бил Ред Девил, феноменално. :) Фактот шо Баерна играа дома и пред таква публика е причина и голем фактор плус шо остварија победа. Баш сакам да видам некои слики од там и сакам да пренесе импресии од там. Лично сам осетил оти да гледаш фудбал на тв и истата утакмица да га гледаш у живо е ного, сосем различно. И од таа причина, ного членови тука на форумо ме иритират со нивните детски постови и коментааре, се прават стручњаци а уствари ништо не се осетиле и пробале (со исклучок на некои у одредени ситуации). Од гледане фудбал на тв и игране фудбал менаџер на компјутер не се уче да се менаџира фудбал. Знам оти саа некои ќе кажат оти и јас се филмам и се праам стручњак, не се праам, тва е само едно мое мислење, мош и јас сам некој изрод и ги гледам од друг аспект фудбалските работи па немме исти мислења, шо да праам, живеам за фудбало. :)
ВДС - незнам шо да кажам, денеска најдобар поединец, на висина на задачата. Искрено дури ми е жал коо го гледам, 39 год. човек, со болна жена, бране на таков начин и у таква форма, толко се ангажира, толко се труде, го гледам как се нервира, се дере на одбраната и на другите играче да покриват, да блокират и слични ситуации, жал ми е за него, прав работник, заслужува награди и заслужува поголема плата, за разлика од некои други играче.
Невил - 35годишен маж шо е на залезо на кариеерта да чува формула как Рибери? Не сакам Ферги да го пушта Невил на такви важни утакмици и да чува такви брзи играче. Невил нема сила. Него треба да го пушта со послаби противници дека шо ќе треба да играа со ум и со искуство а не на утакмици как таа со Баерн, да играа со неговата физичка сила и брзина. Уште 5 утакмици Рибери да играа против Невил ќе го врте как сака, ќе му бега на коо страна сака. Една од ранливите страни денеска. Ама го сфаќам и Ферги, тва Рафаел е ного младо, неискалено дете, нема искуство, нема ни толко години, оште е невино, ного наивно-споредено со дрски и итри играче как Белами на пример, па има голема разлика, да пуште 19 годишник или 35 годишник. Никак нее.
Видич - Рио - имат добра координација двујцата, добро се организират, ама некак ми се раштимани, помалко как да играат как муви без глави, незнам дали е заради тва шо не га играат цела сезона заедно или пак губат нерви, попуштат у концентрација заради трети причини, ама не се как лани шо играа, бескомпромисни у последната линија. Мислам оти е до нивната заедничка форма, од се по малко зберано и тва не е најголем проблем за нас.
Евра - Не беше ного сконцентриран денеска, имаше повеќе ситуации коо правеа дете од него, ситуации шо не сме навикнани да ги гледаме од него, посебно не таа сезона. Незнам шо беше причината, мош Ферги му е дадел задача повеќе, да покрива и внимава на други играче. Вторио гол падна од него, ама неможам да кажам дека е директен виновник. Он га сопре топката, и сакаше да га избии, Олич од зад грб му га грабна. Тва е секундарно, тва е ситуација. За мене реткост.
Нани - коо излезе он се виде оти оште повеќе стивна нашта игра. Значи го сметам за страшен играч, со ного добри квалитете, ама как и на другите утакмици и на таа се лигаве. Незнам шоо работта и зашо имам такво мислење за него, ама ич не ме ареса неговата игра. Го сакам как играч и го сакам неговио стил (как на Роналдо) ама сепак различен. Ного ги комплицира работте, не игра ич едноставно, за разлика од Валенсија шо е наједноставнио фудбалер и најкласично десно крило шо сам го видел. Манчестер е голем клуб му требат играче как Нани ама треба да се свесте да играа за клубо а не за негова лична слава. Секојпат сака со атракција, од два начина он го бира потешкио, само заради адреналин. И таа пречката шо га погоди, исто как со Арсенал, само шо тука го немаше Алмуниа да си го вкаре сам. Ако стварно сакаше од там гол да даде стварно потценувачки и себично а ако сакаше да центрира-ного лошо. И не му помагаше ного на Невил, повеќе пати го приметуваах ного често се враќаше да покрии. Три години го чекам да се смене, да ме зарадува как шо го замислувам, ништо.
Флечер - повеќе не ме изненадува, се навикнах да ги гледам тие негови добри игри. Класа фудбалер и среќен сам шо го имме у тимо и може да ни користе уште ного години. Од фудбалер шо не сакаах да го гледам ми стана еден од омилените. Гладен фудбалер! Страшна енергија и кондиција.
Сколс - и типчето на залезо на кариеерта, ги губе веќе нервите а и силата. Треба да го користеме само на посебни утакмици. И тука го сфаќам Ферги, подобро Сколс одколко дрвото Гибсон. Мислам оти добија жолт картон, ама требаше и претходно да добии, коо му рипна со ногата на тај у мускуло ( у првото полувреме ), стварно незнам шо е видел судијата и зашо не му даде. Неможе да се рамне и да трча исто как Флечер, денеска неговата игра не ни беше потребна против стило на игра на Баерн.
Керик - и јас незнам дали треба да играа 10 години у МЈ за да ги исплате тие 20-25м (колко ли беа) шо ги дадееме за него. Просечен фудбалер. Со негова висина и негов чекор, треба повеќе да се докажува. На 2-3 пати со Сколс го оставаа ван Бомел да га воде топката по 60 метра.
Парк - трча човечето, се џитка, се боре, и он е работник. Мош не изигра толко лошо как шо повеќето од вас мислат, ама другарчиинта до него направија он да изгледа таков.
Руни - имајќи да ги реше уште прво полувреме (у 2 ситуации) он не остави да бранеме 0-1 до крај, мислејќи неговата работа е завршена у Минхен. Тие двујцата одзад, тај со "кацигата" де микелес и тај одбојкааро ван бајтен го дотепаа одзад, ного агресивно играа со него и по малко успејаа да го изнервират. Накраајта па и се повреди... се надевам оти ќе биде спремен ако не со Челзи барем за реваншо. Изјавите на медиумите, новинаарто и сите други легенди и јавни личности направија брана на голем притисок околу него. Фактички им кажаа на сите од кој треба да се чуват. Премногу се говореше за него у последните месеци, едноставно го издигнаа, го променија ного неговио живот. Па и за тва толко патетики и у клуубо (дури 3-4души го макнаа од терено) и тука у фан клуубо демек сезоната за 1 секунда ни ојде.
И ме иритира и тва шо ного замерувате на Ферги. Верувајте оти никој од нас неможе ни приближно толко добро да го менаџира клуубо, дури ни сите заедно. Не требаше тај да го ставе, требаше тај да го ставе... детски работи. Мое мислење е оти ги стави Бербатов и Гигс за да задржат топка, да га чуват топката, да чуват резултат, а не да атакуват на нов гол.
За со реваншо ако не се врате Руни не сам ного голем оптимист. Немме друг кој да дава голове. Бербатов е тука, ама него треба да го молеш да оде напред за да флезе у шанса и да даа гол. За тие Македа, Диуф нема шо да говорам. Не се дораснани да играат на такви големи утакмици. Со Бербатов у напад наместо Руни ќе можеме да извлечеме само нерешено, он е ноого различен стил на фудбалер од Руни (дај Боже да грешам). И дај Боже да играа Робен, Евра нема да му даде да трепне, не заради квалитето, туку заради тва шо после денешната утакмица ќе чувствува одговорност и желба на реваншо да се покаже беш грешка. Друга е ситуацијата тва шо Робен повеќе ќе биде лежач напред па ќе има повеќе простор за наште крила да атакуват. Баерн ме изненадија денеска, ного борбено изиграа. Според мене тва беше заради домашнио терен, тва беше нивната предност денеска, и за тва ќе очекувам на ОТ они да ги бранат тие 2-1 и да се чуват. Без оспоруване, реално си победија. Ќе ги чекаме на ОТ на уште една тура добар фудбал, возбуди и навиване. Ние сме само едни обични фанове, навиваче, шо немме никакво значење, а уствари го прааме клубо ГОЛЕМ. Long live United! Поздрав :)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
^ имаш зелено од мене за напорот (и за прстите крвави :icon_bigg)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Добро бе, шо ти е тебе проблемот! Гледам цело време нешо песимизам шириш, ни се ебала сезоната вака така. Ако не гледаше 2-1 изгубивме на гости, не 5-0. Имаме добар резултат, иако можеше да биде и подобар. А за Челзи ги тепаме 100%, гола вода се последиве месец дена!! BELIEVE.
Брат, се согласувам дека резултатот е добар, но сепак без Руни ... тоа ме плаши најмногу. Не дека сме one man team, ама со Бербатов против Челзи и Баерн ... :toe:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Колеги, ни го турија во последна минута, ни вратија за '99-та :)
Задоволен сум од играта, поединци како ван дер Сар брилјираа...какви одбрани имаше само човекот, а што се вика со една нога в гроб е. Се надевам не е ништо сериозно со Руни, плус ако е само свиткан глужд ништо нема да му биде. Јас имам играно со повреден глужд, а не па говедо како Руни :)
На ОТ очекувам да ги потопиме, елиминација не доаѓа во обѕир.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom