Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Не заебавајте утре мораме да мислиме само на победа, се освен победа на вакви дуели на Олд Трафрод, ќе не кошта титула.
Фала богу ти си еден од BELIEVE другиве се нешо песимисти се!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.429
Поени од реакции
42.701
Фала богу ти си еден од BELIEVE другиве се нешо песимисти се!
Aбе и јас сум оптимист,ја имам сликата Believe од лани 1/2 финалето со Арсенал на dp на MSN.И многу голем дел од фан клубот се оптимисти,сигурен сум во тоа,ама некогаш е лошо да си премногу оптимистички настроен,бидејќи може ништо да не направи Јунајтед во овој случај,па премногу да се разочариш..

Се сложувам апсолутно со fantomX дека оваа сезона сите екипи од "големата четворка" се очајни и токму ради тоа мислам дека уште по најмалце 10 поени ќе изгубат во следните 11 натпревари.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.507
Поени од реакции
6.140
Едвај чекам најпрвин утре да го згаземе Вест Хем а во недела д ја освоиме и првата титула сезонава,па да се насочиме само кон ЛШ И ПЛ.Инаку сигурен сум дека Челзи ќе прави киксови до крајот,имаат тежок распоред играат и ФА куп мислам а доагаат и на театарот!Така да нема простор за страв. :tv:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Не само што не е Челзи непобедлив, туку Челзи е патетичен. Исто така, патетичен е и Манчестер Јунајтед, како и Арсенал. Оваа сезона е катастрофална за „големата четворка“.
Челзи има убедливо најтежок распоред. Од 11 натпревари пола (5 или 6, не знам точно), се со екипите одма под Челзи со исклучок на Арсенал (следно коло Сити на Стемфорд; Јунајтед на Олд Трафорд, на гости и кај Тотенхем и Ливерпул, со Вила дома. Не сум сигурен за шеста, мислам нема). Од друга страна, Челзи сезонава покажа оти можи со подобрите и поедноставно отколку со нископласираните (освен со Сити на гости и со Евертон).
Се спомнува дуелот на Олд Трафорд како круцијален... Ама како да го заборавиме Арсенал со 6 бода заостанување, Арсенал кој пак игра многу полесно против послабите екипи, а до крајот најтежок дуел го имаат со Сити на Емирати?

Многу непредвидлива сезона, 33 бода се уште во игра. А со оглед на патетичноста на „големиве“ сезонава, тоа се „цела планина“. :toe:
Слагам се со тебе у некои работи. Фудбало у Англија таа сезона е донесен на ниво дека шо секој може секој да победе. Не е до големите, до маленките е, има ного голема конкуренција, и тва не само за шампион, излез у европа, туку и за место погоре у било кој дел од табеелта. Тва допринесува за подобрен квалитет на Премиер Лигата шо за мене е убедливо најдобрата у свето, шо вика Џену, да играаше МЈ у Италијанското првенство, титулата веќе ќе беше наша. Верувам оти сите уживаме у првенството таа година, адреналин, адреналин, тва е страста на навиването, да победуваш, да се радуваш, да губеш, да плачеш, помируваш...
И да, ме плаше Арсенал, ного си у право у тва шо го кажа за них. Да не излезе двујца се карат, трет користе. Ного работи зависат од другите екипи, од ЛШ, ФА куп.
Фала богу ти си еден од BELIEVE другиве се нешо песимисти се!
Веруви оти сите тука се големи оптимисти, јас на пр, (и некои други) сам реален, говорам за реалната ситуација и реалните можности. Кажи ми кога ти е поинтересно, пишал си спортска и легнуваш да спииш, стануваш гледаш фатил/нефатил, или, гледаш некоо утакмица шо га имаш, гледаш тхт, се нервираш, се возбудуваш? На мене втоорто, дефинитивно. Исто е и со навиването и со тва BELIEVE. Реалисти, оптимисти, сите посакуваме се најдобро за МЈ и сите беливаме. :)
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.212
Поени од реакции
1.711
Пораз у најлошо време за нас, искрено не го очекував. Не коментирам шо како, само не ми беше јасно зашто Бербатов и Валенсија аут. И зашто Овен ин??? Да играме без никакви крила, и додека Руни играше доста лошо, да чекаме од Овен гол? Изгледавме смешно во последните минути од наптреварот и заслужено изгубивме. Јас секогаш сум у BELIEVE групата, али ајде сега 2:0 на Вест Хем. Rooney will score again...

Иначе ако го погледнете распоредот на Арсенал ќе видите дека имаат најлесен распоред, и ќе се замешаат до некаде (не знам до каде), ама познавајќи ги како екипа, очекувам и они да губат бодови тогаш кога не се очекува. Се надевам дека заморот нема да ги убие нашите, и со сите сили ќе се вратиме на победничките патеки.
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
Утре очекувам сигурна победа и декласирање на ОТ. BELIEVE :helou:
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Преглед: Манчестер Јунајтед - Вест Хем:


Вторник, 24 февруари - 2010 - 21:00
Олд Трафорд, Манчестер

Челзи ја зголеми разликата на четири бода минатото коло и на Манчестер му треба брза рехабилитација со победа.

Црвените Ѓаволи ја остварија деветата последователна победа против Милан во лигата на шампионите но тимот на Сер Алекс Фергусон изгледаше очајно на мечот на Гудисон Парк и ќе мора Јунајтед брзо да закрепне пред мечот со Астон Вила во финалето од Карлинг Купот.

После одличниот старт после превземањето на клубот од страна на Дејвид Голд и Дејвид Суливан Вест Хем игра фантастично.

Со победите над Хал и Бирмингам тренерот на Вест Хем Џанфранко Зола го изнесе тимот од зоната за испаѓање.

Поминаа повеќе од две години кога последен пат Манчестер Јунајтед не победи на три меча по ред а исто така и Вест хем нема веќе гостински натпревари победа па Фергусон се надева на позитивен резултат.

Тимски новости:
Манчестер Јунајтед:
Сер Алекс Фергусон ќе може да смета на Фердинанд кој беше казнет од ФА со 4 меча неиграње.

Немања Видиќ е исто така на располагање откако се опорави од повредата додека Нани сеуште се наоѓа под суспензија.

Рајан Гигс сеуште се наоѓа надвор од терените додека исто така нема да настапат и Џон Ошеи и Овен Харгривс.

Можен состав: Ван дер Сар, Евра, Видиќ, Фердинанд, Рафаел, Парк, Керик, Флечер, Валенсија, Руни и Бербатов.

Вест Хем:
Јужноафриканскиот репрезентативец Бени Мекарти најверојатно нема да настапи бидејќи се повреди на мечот со Барнли при поразот од 2-1.

Габидон и Дајер се исто така надвор од конкуренција додека ќе бидат придружувани од повредениот Илунга.

Можен состав: Грин, Спектор, Апсон, Томкинс, Фоберт, Диаманти, Колисон, Паркер, Ноубл, Бехрами и Кол.

Мотивирани играчи:
Манчестер Јунајтед - Димитар Бербатов:
Бербатов сезонава се наоѓа во сенка на Руни кој игра фантастично но бугаринот изигра одлично на дуелот со Евертон и постигна гол кој му дава плус поени кај Фергусон.

Вест Хем - Роберт Грин:
Слабата форма на Вест Хем дефинитивно и му го разниша местото на Грин во англиската репрезентација и тој ќе има мотив плус за докажување на мечот со Јунајтед.

Извор!
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Преглед: Манчестер Јунајтед - Вест Хем:


Вторник, 24 февруари - 2010 - 21:00
Олд Трафорд, Манчестер
утакмицава е во вторник или на 24ти? :smir: зашто вторник е 23!
според livescore.com: Tue. February 23
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Ај да ја гледаме во кафиќ :) Ќе оди ли некој во Shankly's?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За натпреварот со Евертон што да се каже, очекував тежок натпревар и поразот беше заслужен. Оваа тројка што играше во одбрана дефинитивно не е за вакви дуели, но тоа е склоп на околности.

Веројатно оваа година до последните 1 - 2 кола сите 3 екипи ќе се борат за титулата, но чекор по чекор, утре победа против Вест Хем без премногу да се трошат играчите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom