Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

mr.cornelius1

И ОНДАК ТО..
Член од
1 ноември 2009
Мислења
773
Поени од реакции
14
абе вие навивачиве на манчестер јунајтед слепи ли се или?
чист удар во гради бе ејјјјјјј
каква рака какви бакрачи
го скршија човекот + и жолт му дадоа
судијата не гледа него си го:drk:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
абе вие навивачиве на манчестер јунајтед слепи ли се или?
чист удар во гради бе ејјјјјјј
каква рака какви бакрачи
го скршија човекот + и жолт му дадоа
судијата не гледа него си го:drk:
Нема збор за тоа.......
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
А и да го удрил голем курац..Баш ќејф ми направи..:tv:
Демек Дрогба не правел валкани потези..Балак кога го тресна Евра во Комјунити Шилд,тоа не беше за построга санкција?..Или не,тоа не се важи..сепак Балак е играч на големиот Челзи..Дрогба како можеше да мава шамари во Финалето на ЛШ?? Тери како можеше да го плукне Тевез? Или Џо Кол(не сум сигурен баш дека беше тој) одпозади да го скине Роналдо..
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
153
Поени од реакции
9
А и да го удрил голем курац..Баш ќејф ми направи..:tv:
Демек Дрогба не правел валкани потези..Балак кога го тресна Евра во Комјунити Шилд,тоа не беше за построга санкција?..Или не,тоа не се важи..сепак Балак е играч на големиот Челзи..Дрогба како можеше да мава шамари во Финалето на ЛШ?? Тери како можеше да го плукне Тевез? Или Џо Кол(не сум сигурен баш дека беше тој) одпозади да го скине Роналдо..
И мене искрено да кажам ми направи кејф .... ке му е*** племето
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Me бендисува Еванс што нема страв од големите имиња да ги наречам. Ибра, Дрогба ги стави веќе во џеб. Се надевам дека истиве игри ќе ги прикажува и понатаму.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Не се секирајте ич да не ви е гајле дека Дрогба "го удриле". Дрогба е "најрасипаното" суштество во цела премиер лига. И јас во прв момент "го жалев" и малку го искритукував Еванс да биде претпазлив. Критиките беа за да не не оштети и остави на цедило со десет играчи и без централен дефанзивец во некој од наредните натпревари. Но кога ја видов анимацијата, ми стана јасно дека Еванс скока на топката, а тоа "расипаното" суштество наречено Дрогба погледнете како е засилен со цел тој да го "демолира" Еванс, како што тоа го прави со сите. Сите сака да ги отепа, да можи сите ќе ги убие на теренот, затоа не го жалете. И на Еванс истото му го спремаше, ама се погоди Еванс со "три рала мустаќи" па му ја намести ногата. Навистина најверојатно не доби удар по градите туку по раката, ама човекот е "лаком за пари". Малку му се тие пари што ги заработува од фудбалот, сака и глумец да биди па и од глумење да заработува. Добро што судијата знаел со каков идиот има работа па му покажа жолт картон. Во секој случај Еванс мора да внимава за да не биде исклучуван во иднина, но можеби и нема да има причина да внимава, бидејќи такво "ѓубре" кое валкано оди, нема во другите екипи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.556
Дали тоа Дрогба навистина симулираше удар во гради? Како што гледам, не доби удар во градите туку ја подметна раката пред да налета на ногата на Еванс, значи заслужен картон за целата театралност и тресење после тоа.
Дрогба е удрен под знакот адидас, јасно се гледа тоа на анимацијата, не во рака, ударот е баш над раката а истата ја постави за да се заштити

Eве снимка која истото многу убаво го покажува, стопирајте 18та секунда, зголемете слика ако сакате

Се јасно се гледа, далеку е ова од симулација, реално гледано, и да, нема удар во раката како што некои овде претставија . :toe:
Дрогба по ударот се фаќа за истото место каде што е удрен, погледнете каде ја задржува десната рака при падот . :wink:
Не ми се јасни тие кои не го осудуваат овој старт, старт кој можеше да му донесе директен црвен на Јунајтед и да ги десеткува до самиот финиш на мечот, капак на Се некои и го оправдуваат истово и измислуваат наводна симулација од Дрогба, што дефакто ја немаше .
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Не се секирајте ич да не ви е гајле дека Дрогба "го удриле". Дрогба е "најрасипаното" суштество во цела премиер лига. И јас во прв момент "го жалев" и малку го искритукував Еванс да биде претпазлив. Критиките беа за да не не оштети и остави на цедило со десет играчи и без централен дефанзивец во некој од наредните натпревари. Но кога ја видов анимацијата, ми стана јасно дека Еванс скока на топката, а тоа "расипаното" суштество наречено Дрогба погледнете како е засилен со цел тој да го "демолира" Еванс, како што тоа го прави со сите. Сите сака да ги отепа, да можи сите ќе ги убие на теренот, затоа не го жалете. И на Еванс истото му го спремаше, ама се погоди Еванс со "три рала мустаќи" па му ја намести ногата. Навистина најверојатно не доби удар по градите туку по раката, ама човекот е "лаком за пари". Малку му се тие пари што ги заработува од фудбалот, сака и глумец да биди па и од глумење да заработува. Добро што судијата знаел со каков идиот има работа па му покажа жолт картон. Во секој случај Еванс мора да внимава за да не биде исклучуван во иднина, но можеби и нема да има причина да внимава, бидејќи такво "ѓубре" кое валкано оди, нема во другите екипи.
значи колку што те разбрав, на болдот викаш му ја намести ногата, значи признаваш ( намести) дека имал намера да го удри што и го направи тоа нели?
сега значи тоа не е грев и за осуда според тебе само затоа што истото му го направил на дрогба?????
немој молим те да амнестираш за намерен старт што индиректно и признаваш дека е!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
значи колку што те разбрав, на болдот викаш му ја намести ногата, значи признаваш ( намести) дека имал намера да го удри што и го направи тоа нели?
сега значи тоа не е грев и за осуда според тебе само затоа што истото му го направил на дрогба?????
Јас во ниеден момент не реков дека случајно или без да сака Еванс го удри Дрогба. Но што бараше Дрогба така засилен да му оди него кога повеќе од јасно беше дека Еванс ќе ја удри топката со глава, а Дрогба во никој случај не можеше да ја добие таа топка. Намерата беше на Дргоба тој да го сакати Еванс. Погледни го видеото што е погоре постирано, и ќе ти биде појасно ако не примети вчера додека беше натпреварот. А местењето на ногата на Еванс свати го како самоодбрана.
 
G

Gray Foxx

Гостин
значи колку што те разбрав, на болдот викаш му ја намести ногата, значи признаваш ( намести) дека имал намера да го удри што и го направи тоа нели?
сега значи тоа не е грев и за осуда според тебе само затоа што истото му го направил на дрогба?????
немој молим те да амнестираш за намерен старт што индиректно и признаваш дека е!
Абе со намера беше остај ги другиве, се глеа апла дека сакаше да го удри и му аплаудирам на Еванс за тоа. Дури мислам и дека е малце за такво копиле гнасно. Ова му е за сите непостоечки фаули изнудено, за сите пенали ала Карагер кои ги прави Тери а не му ги досудуваат, за сите гомна шо ги има напраено Балак и тн...
Гнасна екипа and that's a fact!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.556
Добро бе само јас ли ја гледам сликава?
Добро бе Апо, ене ти линк горе од Јутуб, иди на самата страна и стави опција full screen, апла е очигледно каде е ударот .
Ти даваш слика од анимација, ја клип, видео, појасно од тоа здравје :), вимавај на 18та секунда и внимавај каде е ногата залепена, дал за тело или рака, башка и јачината на ударот е у пм, ко најголем душман да му е . :toe:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Абе со намера беше остај ги другиве, се глеа апла дека сакаше да го удри и му аплаудирам на Еванс за тоа. Дури мислам и дека е малце за такво копиле гнасно. Ова му е за сите непостоечки фаули изнудено, за сите пенали ала Карагер кои ги прави Тери а не му ги досудуваат, за сите гомна шо ги има напраено Балак и тн...
Гнасна екипа and that's a fact!!!
е така, поштовам искреност зошто на будали сите да се правиме.
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
абе вие навивачиве на манчестер јунајтед слепи ли се или?
чист удар во гради бе ејјјјјјј
каква рака какви бакрачи
го скршија човекот + и жолт му дадоа
судијата не гледа него си го:drk:
Ееееј Еванс беше во скок веќе кога Дрогба му налета и се удри во неговата нога за тоа му даде жолт. И не ми се прај многу стручњак.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom