Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
c c c. znaci za igraci kako ferdinand vednas zamena da se traze. ne znam kako moze taka lezerno da se ponasa na terenot kako da vodat 5:0. zaradi takvi sitnici ke ja zagubime titulata
Столбот на одбраната да го смениме? Друже, Фердинанд направи грешка, се обиде да ја поправи, но Белами е премногу брз и не може со него, но Фостер тука требаше да отиде уште малку понапред и да „падне“, а тој „падна“ уште пред да шутне Белами. Вака ќе удреше топката во неговата рака или ќе отидеше во аут сосе неа.
Плус, колку што памтам на Фердинанд ова му е прва грешка по којзнае колку време. :toe:
 
K

kaiser soze

Гостин
Капело и англиската јавност се тука голем фактор, не заборавај.:smir:
Точно е тоа.Англичаните во недостиг од поквалитетен млад голман имаат надежи во Фостер,па нормално е што тој повеќе се форсира од Кушчак.Инаку и полјакот не е некој сјаен голман,така што не гледам некоја драстична разлика помеѓу него и Фостер.
Бен може да фати невозможна топка за бранење,тоа е факт,ама може и да подари веќе добиена топка,како денешната на пример.Нешто слично на Фабијан Бартез.Ако не се исправи,не гледам за него иднина во Јунајтед.
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
587
Поени од реакции
478
c c c. znaci za igraci kako ferdinand vednas zamena da se traze. ne znam kako moze taka lezerno da se ponasa na terenot kako da vodat 5:0. zaradi takvi sitnici ke ja zagubime titulata
Потполно се согласувам со тебе. Несмее искусен играч како фердинанд такви киксови да прави
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
c c c. znaci za igraci kako ferdinand vednas zamena da se traze. ne znam kako moze taka lezerno da se ponasa na terenot kako da vodat 5:0. zaradi takvi sitnici ke ja zagubime titulata
Za ferdinand zamena? Ova samo nekoj so ne e pri pamet moze da go kaze....inache najdobrata utakmica posledniov mesec bese ovaa zasluzeno pobedivte ...
izvinete za latinica imam frki nekoj
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Igrac na natprevarot Ryan Giggs !!!!! sekoja cest za starecot,kakva leva noga ima bog da cuva ! :P
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.230
E ae kazite posle deka ne vi pomagat sudiite :D:D:D

Што ни помогнаа судиите? Во 90та минута судиајта означува +4 минути, паѓа гол во меѓувреме, прекин на средината на теренот и замена на Керик. Во налет пред 16-тикот на Сити, судијата не можеше да суди крај:smir:
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
587
Поени од реакции
478
Па како не ни помагаат бе?!На пример четвртиот судија денес,му помогна на Овен да го облече дресот кога влегуваше.Е гледаш шо ти е помош од судии.
:pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

Доколку има усте некој кој нема изгубено оваа сезона нека дојде слободно:vozbud:
Арсенал, тотенхем и шити го вкусија чувството на поразот:pos2:
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
587
Поени од реакции
478
Ме интересира само каде се оние кои викаа дека неможе Овен да ни биде од никаква корист и дека за џабе ке го зимаме
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Ме интересира само каде се оние кои викаа дека неможе Овен да ни биде од никаква корист и дека за џабе ке го зимаме
Овен би требало да стане новиот "Baby-faced assassin". Златното дете на Манчестер.:smir: Постарите знаат за кого зборам :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom