Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
На ви гоооо Ситииииии кога ќе ви прегоре само играте, е нема веќе 95та минута запамтете ја.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
Заборавивте дека ние го играме фудбалот до последното свирче ?? :):smir:
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Ако ја најде некој статистиката од натпреварот нека ја постира тука!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Wow луѓе. WOW!

Утакмица и пол, накај две. Јес да Белами маде ве напрај денеска, кој и да победеше ќе беше сосема заслужено. Честито победа, уште еден доказ дека фудбалот се игра до последен свиреж.
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
587
Поени од реакции
478
:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
Уфф конечно ке добиев инфаркт за време на натпреваарот...
Честито победааа
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Леле каква утакмица :vozbud::vozbud::vozbud:

Овен мајсторе.... Не можам да се соземам инфаркт ќе добијам...:vozbud::vozbud::smir:
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
Каков ли натпревар... браво и за двете екипи. Сепак ние имавме повеќе среќа накрај... =)
Честитки.:smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААааа, ова е невозможно!!! Исклучив телевизорот од нервоза, почнав тука да пишувам глупости и случајно гледам на livescore 4:3!!! GLORY, GLORY MAN.UNITED! :manutd::manutd::manutd: :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Пушете Шитииииииииииии!!!

БРАВО ОВЕЕЕЕЕН!!

Оууу кој натпревар..:vozbud: Жива вода станав..Сепак заслуживме победа и тоа со поголема разлика...Одлична игра во вториот дел...Флечер беше супер,Андерсон добар,Евра одличен како и секогаш,а за Гигс немам зборови...Поголем ѕвер од него нема..играше како да има 20 години...какви дриблинзи имаше аууууууу:drk:...

Многу ми беше мака шо ни дадоа гол во 90-та и после кога им го шибнавме на крај не рипав само јас по дома..и татко ми рипаше со мене :pos:

Честито победа!!!


П.С. На Гивен споменик нека му изградат..
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Уф каков натпревар. :)
Многу грешки во одбрана,добри во напад,сепак победивме.Гигс и Флечер беа феноменални,а добри беа и Овен и Руни.Мислам дека Овен би требало да почне од почеток на некој од наредните натпревари,наместо Бербатов.Сега следува Волфс во Карлинг купот дома во среда,па Стоук во гости во сабота.Очекувам победи.
 
K

kaiser soze

Гостин
Каква адреналинска утакмица......Меч равен на тој со Астон Вила минатата сезона.Овен у улога на Македа....
Лооооооооол
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
UUUUU ispotiiime da im ebam :D zasluzeno pobedivme 2 poluvreme siti topkata ne ja videeee............man of the mach MLADIOT GIGGS ...samo kakva topka mu dade na owennnnnnnnnnnn:Dtooooooooooooooooooooooooooooooo
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Уште една фантастична игра на мојот омилен играч Рајан Гигс со 3 асистенции во еден натпревар се покажува неговата големина во играта на тимот! Браво за овен, гол во прав момент!
Според мене најдобри играчи на терен денеска:
1. Рајан Гигс
2. Дарен Флечер
3. Белами
4. Руни
5. Шеј Гивен
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom