Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Пред доагањето на кристијано роналдо во премиер лигата постоеја3 имиња кои беа пред сите други:бекам,овен и анри.Во тоа време бекам ја носеше седмицата пе еве му шанса на другиот англичанец од тројцата(со анри) да докаже дека вреди да се ја носи седмицата во јунајтед и притоа да докаже дека вреди да се спомне како еден од тројцата најдобри во ПЛ за тие години :toe:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Морам да кажам дека Овен со добивањето на бројот 7 ја доби најголемата чест од клубот, бидејќи тој број е 'светост' за Јунајтед. Огромна чест, но и огромна одговорност за Овен да ја оправда довербата. За тоа дека Ферги нема да троши повеќе пари на нови трансфери може да значи само дека тој проценил дека на тимот на Јунајтед не му требаат нови имиња кои можеби би ја нарушиле атмосферата во тимот и дека планира да се потпре почесто на младите сили на клубот, иако тоа не ја исклучува можноста за некој дополнителен трансфер. А парите од трансферот на еден португалец стојат на сметката на Јунајтед и можат да се искористат кога ќе се посака или ќе има потреба од тоа
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Нека му е со среќа и официјалното приклучување во нашиот тим на Обертан, Валенсија и Овен. Јас сум презадоволен од засилувањата. Добро кажа некој погоре не можете да доведете цела постава нова. Што ќе прават старите играчи. Сметајте дека практично имаме уште едно засилување, тоа е Тошиќ. Речиси и нема настапувано за нашиот тим (со исклучок на неколку натпревари во куповите), така да и тој ќе биде дебитант. А тоа што Овен ја доби седмицата, браво за него. Тоа е чест и признание кое Ферги не го дава секому. Иако му предвидувате многу повреди и неиграње, изгледа Овен ќе игра многу повеќе отколку што замислувавте. И нормално во салам екипа како Јунајтед, Овен ќе покажи многу повеќе. Да му посакаме среќа на сите играчи, како на новите така и на постарите со желба да блескаат на секој натпревар. А Ферги не заборавајте дека е стар лисец. Не бидете сигурни дека за него завршил транфер периодот. Можеби (а сигурен сум дека е така) ова е тактика и школа за сите играчи и клубови да слезат малку на земја со цените на играчите. А кога ќе почнат да го молат Ферги за некој фудбалер, е тогаш логично е цените да се вратат на нормала.
A да не го заборавиме и Љаич кој од јануари ќе може да се приклучи. Детето е играч како Сколс, одличен шут, пасинг игра и добра контрола:smir:

Тевез и официјално во Шити:toe:
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Многу сакам да го видам Овен во онаа форма која што беше,никој не можеше да го фати:) беше нешто као Агуеро сега:) знае Ферги што праи,место да давате 50 милиони за Агуеро еве ви го Овен ,ќе се врати во полн сјај,нели добар план?:)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
ххх

Како прво со среќа нека му е на Кембел и нека им дава голови на сите наши конкуренти :)..

Е сеа Овен 7-мица а??

Задоволен сум и мислам дека Овен ќе се пронајде себеси..Уффф какви голови ќе постигнува :zlo:
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
само ни треба овен да си ја врати старата форма
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Све е ОК.Се сложувам дека Овен може да си ја врати формата и дека може да блесне итн итн .Ама искрено не ми се верува дека е токму он е наследник на Седмицата :S.
Кантона , Бекам , Кристиано Роналдо ,Овен.некако не ми Штима:S Али нели не играат бројките туку самите играчи па да оставиме најдобро времето да си го покаже своето
 
N

navivacka

Гостин
Све е ОК.Се сложувам дека Овен може да си ја врати формата и дека може да блесне итн итн .Ама искрено не ми се верува дека е токму он е наследник на Седмицата :S.
Кантона , Бекам , Кристиано Роналдо ,Овен.некако не ми Штима:S Али нели не играат бројките туку самите играчи па да оставиме најдобро времето да си го покаже своето

Немајте гајле за тоа,сигурно знаеле зашто баш Овен ја дале седумката...Јунајтед секогаш имале добри седмици во тоа немајте сомневање...не игра дресот туку играчот:)а верувај дека Овен би можел да ја поврати формата покрај Руни и компанија:)покрај такви играчи кои ке му бидат од помош.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Овен е Англичанец, и легендарно име на англиската репрезентација, своевремен вундер кид. Толку. :salut:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Кој не знае, нека дознае дека Овен не произлезе од Њу Касл. Тоа е стара легенда која сеуште е во функција и функционира во склад со условите кои го опкружуваат. Дали мислите дека е исто да се игра во Њу Касл или во Јунајтед покрај Руни, Гигс..... Секако од сите наши засилувања тој е најголемото докажано име и затоа е почестен со седумката. А останатите се надежи кои ќе треба да блеснат. Во Манчестер се бараат колективни играчи, а не самобендисани егоистични фаворити кои мислат дека го измислиле Манчестер Јунајдед.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Абе многу сум оптимист за Овен,дури можда и премногу очекувам од него,ама мислам дека у ваква екипа,Овен ќе биде како пред 5-6 години..

Едвај чекам да видам како ќе функционира тимот сезонава,а посебно ме интересира како ќе игра Руни,гледам Лампард упатил многу пофални зборови до него(што е за почит,до Лампард,нормално,ама сеа па и Англичани се,догодина имат СП,мора да се држат заедно:):):),сепак Браво за Лампард)..


бтв..Се ближи 18-ти:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Најверојатно тимот за оваа сезона


Голмани


Едвин Ван дер Сар

Томаш Кушчак

Бен Фостер

Одбрана

Рио Фердинанд

Немања Видиќ

Патрис Евра

Гери Невил

Вес Браун

Џoн O'Шеј

Џони Еванс

Рафаел да Силва

Фабио да Силва

Среден ред

Овен Харгривс

Мајкл Керик

Пол Сколс

Андерсон

Дарен Флечер

Дарон Гибсон

Рајан Гигс

Адем Љајиќ ( 1 Јан 2010 )

Крила

Луис Нани

Зоран Тошиќ

Жи-Сунг Парк

Луис Антонио Валенсија

Габриел Обертан

Напад

Вејн Руни

Мајкл Овен

Димитар Бербатов

Федерико Македа

Дени Велбек
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
Нека му е со среќа на Тевез во Сити и нека им реди голови на лузерите како што им редеше со Манчестер Јунајтед.

Уште ме боли душата за тој играч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom