Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.574
Поени од реакции
6.272
абе се крстиме да дојде рибери а рибери изјавил дека не сака да оди во англија поради врнежливото време :kesa:
ПС:го мислам истото што и нани :vozbud:
 
T

tino097

Гостин
Нани: Ќе профитирам од заминувањето на Роналдо Нани позитивно реагира на информацијата дека Кристијано Роналдо следната сезона ќе игра во Реал Мадрид

Нани се надева дека заминувањето на Роналдо во Реал Мадрид ќе значи и поголема минутажа за него во Манчестер Јунајтед. Нани не се наигра многу во Манчестер Јунајтед, често беше во втор план кај Фергусон, сепак сега се надева дека работите ќе се променат и продажбата на Роналдо ќе значи и поголема минутажа за него.
"Тој вршеше одлична работа, па мислам дека го заслужуваше тоа" - изјави Нани.
"Тоа е фантастична сума, одлична и реална вредност за она што тој може да го прави".
"Реал Мадрид е голем клуб и ќе биде добар за него".
"Мислам дека сега јас ќе имам повеќе можности во Јунајтед".
"Кристијано беше многу значаен за Манчестер но сега мислам дека ќе можам јас да ја покажам својата вредност и тие ќе ризикуваат повеќе со мене" - заврши Нани.
реално гледано многу играчи ќе ќарат од неговто заминување.

Ради него, Руни играше крило поголем дел од натпреварите, а искрено Руни е поубствен во 16тник, каде каде од Роналдо. Башка сеуште мислам, а и стојам на тоа дека Роналдо не е играч за големи утакмици. Едноставно премногу изводи, место да се бори на теренот. неколку жонглирања не те прават голем играч

али секоја чест на сумата шо ја добива манчестер, маркетингот денес е моќна работа :)

Има доволно квалитет во Манчестер догодина да се бори за титула


се гледаме следната сезона :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.786
Поени од реакции
5.544
го сакам Агуеро на Олд Трафорд дефинитивно, не го сакам Рибери ич, може и Бензема. овие од Реаљ ни обезбедија пари за засилувања :pos: :pos:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
го сакам Агуеро на Олд Трафорд дефинитивно, не го сакам Рибери ич, може и Бензема. овие од Реаљ ни обезбедија пари за засилувања :pos: :pos:
Aguero не си оди за мала сума,а ферги и да има пари во изобилство не сака да троши многу:tapp::tapp:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Само едно не ми е јасно како можете да го нарекувате со погрдни зборови на некого во кого се крстевте пред само 2-3 дена јас никогаш тоа не би го кажал ако на пример Игуаин премине во друг клуб колку и да е тоа педерски од негова страна
п.с. Со овој пост не сакам да провоцирам само некои работи навистина не можам да ги замислам како такви
 
G

Gray Foxx

Гостин
Само едно не ми е јасно како можете да го нарекувате со погрдни зборови на некого во кого се крстевте пред само 2-3 дена јас никогаш тоа не би го кажал ако на пример Игуаин премине во друг клуб колку и да е тоа педерски од негова страна
п.с. Со овој пост не сакам да провоцирам само некои работи навистина не можам да ги замислам како такви
Батко ти ке ти објасни. Ти нема да се вознемириш оти си фан на Игуаин, не на Реал. Ако беше фан на Реал и такво нешто педерско да му напраеја на клубот ке беше подруго.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Само едно не ми е јасно како можете да го нарекувате со погрдни зборови на некого во кого се крстевте пред само 2-3 дена јас никогаш тоа не би го кажал ако на пример Игуаин премине во друг клуб колку и да е тоа педерски од негова страна
п.с. Со овој пост не сакам да провоцирам само некои работи навистина не можам да ги замислам како такви

Уф уф уф ај те молам премини на друга тема... споредба Роналдо-Игуаин... во голема заблуда си изгледа... да речеше за Раул, Гути, Касиљас пак ќе држи вода, ама Игуаин... :nenene:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Уф уф уф ај те молам премини на друга тема... споредба Роналдо-Игуаин... во голема заблуда си изгледа... да речеше за Раул, Гути, Касиљас пак ќе држи вода, ама Игуаин... :nenene:
Гути, лол.
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Роналдо не е крај на светот. Од тие пари 2-3 екстра играчи ке има секако, летото е пред нас, Фергусон ако нема некој план нема да го пушти Роналдо така.
Во Септември се враќаме најјаки до сега.
Нека му е со среќа на Роналдо, не го сакаше Манчестер со срце.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Дено не е точно дека сум фан на Игуаин, Миле не ме фаќај за збор де :) тој ми падна на памет од ланската сезона еве нека биде Каси или Робен
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Само едно не ми е јасно како можете да го нарекувате со погрдни зборови на некого во кого се крстевте пред само 2-3 дена јас никогаш тоа не би го кажал ако на пример Игуаин премине во друг клуб колку и да е тоа педерски од негова страна
п.с. Со овој пост не сакам да провоцирам само некои работи навистина не можам да ги замислам како такви
Како можеа да фрлаат се и сешто по Фиго кога замина од Барса во Мадрид?
Знам и што ќе одговориш, но и Јунајтед и рауљ се конкуренти!
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
dobri pari ni obezdija real za benzema ili riberi i plus za tevez da ostane na old traford
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
6.844
Искрено да ви кажам некако не ми е премногу жал ако си оди Роналдо.Тоа се знаеше уште од лани.Неспоредливо повеќе ми беше мака кога си замина Бекам оти стварно беше дете на Манчестер(роден во Лондон, во Манчестер од дете, Англичанец и др.) а Роналдо дојде од Спортинг, прерасна во светска ѕвезда, освои се што можеше да се освои и со 24 години го напушта клубот и му остава огромна заработка на Манчестер за да се продолжи кругот и да се пронајде нова “7“.Отсекогаш Манчестер имал јаки “7“ и така и ќе биде во иднина.Како што го пушти Ферги Бекам во Реал оти веќе го имаше Роналдо, така и сега сигурно има во план некоја добра замена.А за Реал не знам колку ова ќе биде добро.Го направија еднаш ова со ѕвездиве и не беше баш успешно.Да видиме сега, можда научиле нешто од грешките.Како и да е финасиската добивка не им бега, а за резултати и титули ако се освојат тоа е плус, но не е приоритет.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom