Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Тоа е треба да се помиреме,иако сакавме да остане знаевме сепак длабоко во душата дека еден ден ке замине дали оваа сезона или следната...Сепак додека не потпише се уште е играч на Манчестер па од каде знаете можеби и ке одлучи да не замине нели надежта последна умира...
Како и да е и да замине само едно нешто ке речам-ти благодариме за се што направи...Манчестер можел и без тебе освојувал и ке освојува.
Нема да одлучи да не замине затоа што

At the request of Cristiano - who has again expressed his desire to leave.....
Здравје да има, играчите доаѓаат и си заминуват, Јунајтед е вечен
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.500
Поени од реакции
4.358
Можеме да зборуваме и да се лажеме колку сакаме.Сепак мислам дека тешко ќе најдеме соодветна замена за Роналдо. Се спомнуваат имиња РИБЕРИ СИЛВА ВАЛЕНСИА РОБЕН АГУЕРО БЕНЗЕМА идр.Мое мислење е дека сите овие се класа играчи но не можат да се мерат со РОНИ.Знам дека Манчестер постоел како клуб и пред роналдо и дека освојувал титули пред него бла бла бла.Сигурен сум дека секој фан на Манчестер жали длабоко во својата душа иако изјавуваат дека од неговиот трансфер ќе добиеме пари или не знам што уште.
Едно големо фала за сите истрчани секунди и за тоа што на негова сметка лани станавме шампиони што не ни успеа оваа година.
И му посакувам да не освои ама баш ништо во реал и да дојде после едно 4 5 год во ложата како бекам и да гледа како неговите колеги .....
позз.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Само нереален и мошне глуп фан на Манчестер не би жалел по Роналдо.

Mn. jasno deka sekoj iskren fan na Manchester zali za zaminuvanjeto na Ronaldo ... Samo gi mrazam onie kako Ibracadabra itn... ( sto kazuvaat sto ke bide i kako ke bide so Manchester bez Ronaldo )
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Ај бе уживајте и Роналдињо си отиде од Барса, па оваа година сите можни титули ги зедоа.

Башка, сега и официјално Реал е 0 фактор во фудбалот. Пак се полни со ѕвезди и пак ќе губат како МАЛИ ДЕЦА.

Памтете го тоа. :)
Кога последен пат играше Манчестер против "ѕвездите од Мадрид",колку што се секавам Манчестер беа тие кои си заминаа со наведнати глави:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Само нереален и мошне глуп фан на Манчестер не би жалел по Роналдо.
A бе жалиме и му благодариме за се што направи ама ајде сега кажи ти што треба да правиме?
Да прогласиме ден на жалост?, да се откажеме од Јунајтед?, да не счедиме повеќе фудбал?

Замина замина, со нашето "жалење" нема да го вратиме:toe:

Вечен е само Јунајтед, се е пролазно и се е менливо, само љубовта моја за ЈУНАЈТЕД Е ВЕЧНА!
 
G

Gray Foxx

Гостин
A бе жалиме и му благодариме за се што направи ама ајде сега кажи ти што треба да правиме?
Да прогласиме ден на жалост?, да се откажеме од Јунајтед?, да не счедиме повеќе фудбал?

Замина замина, со нашето "жалење" нема да го вратиме:toe:

Вечен е само Јунајтед, се е пролазно и се е менливо, само љубовта моја за ЈУНАЈТЕД Е ВЕЧНА!
Точно, и Јунајтед е вечен, но мене огорченоста и тагата од овој педерски потег на Роналдо нема да ми помине туку така. Почнувам да го мразам, нешто незамисливо пред само една недела. :S
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Точно, и Јунајтед е вечен, но мене огорченоста и тагата од овој педерски потег на Роналдо нема да ми помине туку така. Почнувам да го мразам, нешто незамисливо пред само една недела. :S
Јас ги сакам сите играчи кои што играа за Јунајтед, а кога нема да играат гет фак и готово.
Барем за тебе не се надевав дека толку ќе патиш, од помаливе некој ајде, ама ти, мислев појак си:smir:
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Јас ги сакам сите играчи кои што играа за Јунајтед, а кога нема да играат гет фак и готово.
Барем за тебе не се надевав дека толку ќе патиш, од помаливе некој ајде, ама ти, мислев појак си:smir:

Ne te razbiram so toa pomalive sto sakas da kazes ?!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Кога последен пат играше Манчестер против "ѕвездите од Мадрид",колку што се секавам Манчестер беа тие кои си заминаа со наведнати глави:smir:
Да само што разликата беше во тоа што Јунајтед тогаш имаа смена на генерација, а Реал беа само со Зидан и Фиго, од кога ги купија и Роналдо и Бекам подруго беше и беа потапа.
Чекај да видиме како ќе се снајдат кака и роналдо, може ќе им скрши некој нога па нема ни да заиграат:toe:
Затоа трај си и ќе правиме муабет в година, кога ќе избројаме што сте освоиле и се надевам дека барем ќе поминете во 1/4 финале на ЛШ, редно е:tapp:

Ne te razbiram so toa pomalive sto sakas da kazes ?!
Па јас кога бев помал се врзував за играчи и тешко ми беше ако заминат од клубот се додека не почнав да го ценам само клубот бидејќи никој не е вечен туку клубот.
И не реков сите, туку некои од помалите:smir:
 
G

Gray Foxx

Гостин
Јас ги сакам сите играчи кои што играа за Јунајтед, а кога нема да играат гет фак и готово.
Барем за тебе не се надевав дека толку ќе патиш, од помаливе некој ајде, ама ти, мислев појак си:smir:
Некој во куќава не ме разбира. Патам од постапката педерска. Со Бекам беше др работа.
 
V

Viktoranius

Гостин
Верувајте Манчестер најмногу ќе извлече од оваа ситуација.

90 и кусур милиони евра, за играч кој имаше тешка повреда, и сеа е нежен како бебешки газ. Роналдо се гледаше и оваа сезона дека веќе не е тоа што беше во минатите години. Реал само ќе му тури повеќе сол на раната.

А со тие 90 милиони евра, Ферги ќе направи повторно да се сретнеме во финалето во мај.:)
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
100
Поени од реакции
5
se sekavam prv pat koa slusnav za ronaldo bese 2003 godina bev u turcija na odmor i gleam eden anglicanec so vesnik u nego pisuva man utd zemale nekoj mlad nov ronaldo pominaaa 6 godini i toj prerasna vo najdobar igrac vo svetot so mnogi znacajni golovi i igri za mancester i sepak bez razlika na se treba da mu se zablagodarime no i toj treba da mu se zablagodari na ovoj klub koj od mlado detence napravi zvezda toj toa go znae
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Некој во куќава не ме разбира. Патам од постапката педерска. Со Бекам беше др работа.
Знам што ти е муабетот, ама јас уште од лани знаев дека ќе си оди, плус и изјави дека навистина сакал да игра во Реал така да се беше очекувано, барем за мене!

Верувајте Манчестер најмногу ќе извлече од оваа ситуација.

90 и кусур милиони евра, за играч кој имаше тешка повреда, и сеа е нежен како бебешки газ. Роналдо се гледаше и оваа сезона дека веќе не е тоа што беше во минатите години. Реал само ќе му тури повеќе сол на раната.

А со тие 90 милиони евра, Ферги ќе направи повторно да се сретнеме во финалето во мај.:)
Многу јасно:).
А и кака со коленото не е сјаен:)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
132
Поени од реакции
3
Лиглето си замина. :toe:

Арно, со тие пари ќе си купат 2-3ца топ играчи (и се надевам неколку млади) и набрзо ќе го заменат „најдобриот и незаменливиот“ Кики Роналдо. Да ви кажам право, до лани се потресував за вакви работи, ама веќе не. Со и без некој играч, Мен Ју секогаш ќе си останат на врвот!

Инаку, баш ме интересира што ќе прават Реал иднава сезона. Моја претпоставка: како минатиот пат кога ги изнакупија ѕвездичките (од кои не видовме апсолутно ништо на теренот), пак НИШТО нема да освојат. :pos2: Ако тоа се случи по вторпат, стварно ќе ми биде грев да ги гледам нивните навивачи во очи. :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom