Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
Манчестееееееееер,мој Манчестер Јунајтед исполнете ми ја вечер повторно душата:je::je::je:не ми се чека еј не ми се чека:vozbud:место не ме држи...

За вечер во тимот сакам да настапи Гигс или Сколс,искуството пред се е најважно...сакам и Тевез да настапи во првите единаесет да покаже зашто заслужува да го носи овој свет дрес:pipi:се надевам дека Парк ке настапи на ова финале зашто на претходното финале во Москва,со одличните игри оваа сезона неговата неуморливост борбеност ме воодушевува...овде е секогаш добриот Андерсон кој би можел да намести некое голче.Алал да му е на Ферги има играч за секоја позиција,сме имале од секогаш и ке имаме и понатаму добри играчи од клупата кои се спремни да се докажат и вечерва како што се докажувале досега:)

Сепак нешто ми кажува дека Ферги ке настапи со формацијата како против Арсенал...

Сношти го сонував натпреварот и за Роналдо беше досуден слободен удар и таман да шутира се разбудив:tapp:се надевам дека ке погоди вечер и дека ке ги затне критичарите за неговата игра ова сезона.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Роналдо ќе биде фит за вечерашниот дуел

Кристијано Роналдо ќе биде фит за вечерашниот дуел со Барселона иако на вчерашниот последен тренинг се пожали на повреда на зглобот
Портгугалецот на последниот вчерашен вечерен тренинг на Олимпико се пожали на болки во зглобот на десната нога по што лекарскиот тим добро го бандажираше со завој.

Роналдо, кој го пропушти стартот на сезоната поради операцијата која ја напраив на зглобот, се очекува да биде фит за вечерашното финале.

24 годишниот најверојатно ќе стартува во нападот со Вејн Руни и Парк Џи Сунг ќе му даваат поддршка по крилните позиции.

Немања Видиќ исто така беше фотографиран како се жали на проблеми со тетивата зад коленото но Јунајтед потврди дека Србинот ќе настапи на финалето.

Претходно и партнерот на Видиќ во централниот дел на одбраната, Рио Фердинанд исто така се прогласи за подготвен за настап против Барселона.

И Барселона се соочи со мали проблеми на последниот тренинг откако Серхио Бускетс побара третман.

Но се очекува младиот Шпанец да стартува во средниот ред а Јаја Туре да се приклучи во задната линија.

Андрес Ињеста и Тиери Анри го одработија последниот трениг и дуото би требало да стартува во тимот на Пеп Гвардиола.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
116
Поени од реакции
119
Ne se sekirajte so igracite se e vo red ke bidat spremni za vecer:helou:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Que Sera Sera ,whatever will be - will be
We are going to Italy..


 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Абе не смее да се повреди никој...Ако треба и без нозе ќе играат...

Ајде одиме на победа..
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ако дојде до пенали, јас бегам

Бугарскиот напаѓач Димитар Бербатов призна дека не сака да шутира доколку финалето во Лигата на шампионите стигне да се решава на белата точка.

Бербатов ја избегнува белата точка уште од полуфиналето од ФА.Купот помеѓу Манчестер и Евертон кога на тревата не прослави. По бројните критики поради промашувањето признава дека му пропаднала самопочитта кога с во прашање пеналите.

“Тоа болеше. Не сум сигурен дека сега би сакал да изведувам“, објасни Бербатов.

Иако веќе некое време е член на “црвените ѓаволи“, Бербатов уште не се чувствува како дома. Тоа ќе се промени доколку ја освои Лигата на шампионите.

“Играм во овој клуб но нема да се чувствувам како дел додека не ја освојам Лигата на прваците“, објасни Бербатов.

“Би ми било многу драго да успееме да ги поновиме резултатите од минатата година, тоа многу би ми значело. Бев многу љубоморен минатата година“,додаде Бугаринот.

:pos2:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.573
Поени од реакции
6.272
традицијата е на наша страна,имаме 3\3 (финалиња\победи).имаме далеку поискусен стратегкој оваа му е 3-то финале за разлика од гвардиола.

ПС:за колку време ке има официјални состави? :smir:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
116
Поени од реакции
119
Izjava na ronaldo na pres konferencijata

Португалецот веќе една година силно се поврзува со преселба во Реал Мадрид и на вчерашната прес-конференција, новинарите индиректно го запрашаа Роналдо за неговата иднина.

Тој призна дека му се допаѓа шпанскиот шампионат но додаде дека Премиер Лигата е најсилното првенство во светот.

“Ми се допаѓа шпанскиот шампионат, но добро се чуствувам во Англија и верувам дека во моментов Премиер Лигата е најсилното првенство во светот.” – рече Роналдо.

Роналдо исто така покажа и почит кон противникот во денешното финале, Барселона, но најави дека тие на Олимпико ќе демонстрираат кој е најдобриот клуб.

“Барселона има одличен тим и веќе кажав дека ми се допаѓа да ја гледам нивната игра. Ги почитувам многу.”

“Но и покрај тоа верувам дека Манчестер Јунајтед е подбриот тим и ќе го демонстрираме тоа на финалниот натпревар.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Ако дојде до пенали, јас бегам

Бугарскиот напаѓач Димитар Бербатов призна дека не сака да шутира доколку финалето во Лигата на шампионите стигне да се решава на белата точка.

Бербатов ја избегнува белата точка уште од полуфиналето од ФА.Купот помеѓу Манчестер и Евертон кога на тревата не прослави. По бројните критики поради промашувањето признава дека му пропаднала самопочитта кога с во прашање пеналите.

“Тоа болеше. Не сум сигурен дека сега би сакал да изведувам“, објасни Бербатов.

Иако веќе некое време е член на “црвените ѓаволи“, Бербатов уште не се чувствува како дома. Тоа ќе се промени доколку ја освои Лигата на шампионите.

“Играм во овој клуб но нема да се чувствувам како дел додека не ја освојам Лигата на прваците“, објасни Бербатов.

“Би ми било многу драго да успееме да ги поновиме резултатите од минатата година, тоа многу би ми значело. Бев многу љубоморен минатата година“,додаде Бугаринот.

:pos2:


Лаже бе Ферги не му дава да шутира...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
116
Поени од реакции
119
традицијата е на наша страна,имаме 3\3 (финалиња\победи).имаме далеку поискусен стратегкој оваа му е 3-то финале за разлика од гвардиола.

ПС:за колку време ке има официјални состави? :smir:
30 min pred natprevar
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ајде,дојде денот:vozbud:

Со среќа вечер,се надевам на победа..Ако ги притиснеме,скоро сум сигурен дека даваме гол,само ако дојдеме во водство не би сакал да се повлечиме,оти така може,исто како Челзи,да ни го шибнат пред крај..

Сепак и да загубиме,не треба премногу да се разочаруваме..Ако гледаме од лошата страна,т.е. дека не успеавме да ја одбраниме круната тоа би било гооолемо разочарување,бидејќи тешко да ни се пружи таква шанса во блиска иднина,но ако погледнеме од другата страна,т.е. дека од 1-ви во Европа,паднавме 2-ри,не е така лошо..Само у случај на пораз(не дај боже),играчите не би требало да ја загубат самодовербата,па и догодина да продолжиме со исто темпо:vozbud:

СО СРЕЌА!!!

GLORY GLORY MAN UNITED
Не смееме да помислиме дека ќе загубиме. Во сите варијанти сме подобри, поконкретни и поорганизирани. Пораз е (не дај боже) возможен само во услови на лоша среќа. Не само што не го посакувам тоа, туку и нешто однатре ми вели дека таков проблем нема да имаме вечер. Значи останува само фактите и реалноста да ги спроведеме во пракса и да докажеме дека Барселона (секоја чест за неа) не е слаб тим, туку напротив Манчестер Јунајтед е неспоредливо јак.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.689
Поени од реакции
43.620
Не смееме да помислиме дека ќе загубиме. Во сите варијанти сме подобри, поконкретни и поорганизирани. Пораз е (не дај боже) возможен само во услови на лоша среќа. Не само што не го посакувам тоа, туку и нешто однатре ми вели дека таков проблем нема да имаме вечер. Значи останува само фактите и реалноста да ги спроведеме во пракса и да докажеме дека Барселона (секоја чест за неа) не е слаб тим, туку напротив Манчестер Јунајтед е неспоредливо јак.
Абе мене нешто ми кажува дека ќе победиме 2:1..Но сепак фудбал е..Се е можно:smir:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Колку бавно поминува времето...со нетрпение го чекам вечерашниов дуел на големите титани...најпосакуваното финале.Се надевам на победа како и сите фанови...не смееме да се опуштиме доколку постигнеме првигол зашто противникот ке го казни тоа,иако Барса е десеткувана во одбраната тоа не мора да значи ништо,ке гледаме добар фудбал,па нека победи подобриот.
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Ајдеееееее ајдеееее вечер да ја одбраниме титулата . Лелелеле одвај чекам да почне утакмицава . Мора да признаеме имаме многу многу тежок противник . Ништо нема да се знае до крај а нема да биде нималку лесно :toe:. COME ON MAN UNITED :eek:lee:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Уф,уф значи само колку иронија..."Фанови" на Ливерпул,Челзи,Арсенал,Интер,Милан и незнам кој други , ги слушам денес како вечер ќе навивале за Барселона :)))И учтиво си ги прашувам , зошто бе?И нормално се обидуваат да кажат нешто , а не сакат да признаат дека не го сакаат Јунајтед , дека се најдобри - едноставно најдобри...
Уште 10 часа еј :))) и сите тие лузери ќе ги слушам : Еееј многу ми е гајле јас си ги сакам Лузерпул :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom