Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Abe kakov Robinho be ludaci,On e dobar igrac da,ama da go sporeduvame so Ronaldo ne bas!Ronaldo e zver,samo sega site igraat poostro protiv nego!Vidoa kolku e jak minatata sezona i sea celo vreme go rusat i grubi fauli mu pravat!Zatoa mu e potesko za igranje,ama sepak zverot sekogas ke si ostane zver!
Btw Manchester City vs Manchester United 0-2 konecen epilog,ima da gi :drk: utre :vozbud:
Добредојде и од мене.
Мој тип за утре: 1-2! :)
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
Последните 10 години....6 победи на Јунајтед,5 на Сити и 4 нерешени според оваа статистика изгледа дека тешко ќе биде утре.Но јас мислам редно е да ја покажи Манчестер онаа игра што дојде до европскиот и англискиот трон...
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
770
Поени од реакции
266
ne znam dali gledate, ama kako da ne drzi oddamna nekoja kriza, tesko igraat igracite, + ne se dovolno efikasni...
da ne zboram za cudnite odluki na SAF, berbatov povreden, i pak ne go igra tevez. Saka da go prodade ili sto e rabotata? Site znaeme deka takov igrac nema uste mn da trpi i ke pobara da si otide, a jas licno toa voopsto ne go sakam, veruvam i vie, najborbeniot igrac, sto uzivam koga igra da go gledam, da si otide.
Da go igras Flecer (sto jas ne mozam da go podnesam) ili nevile, sto od damna mu pomina vremeto. rafael gine na teren, do sega nemam videno greska da napravi. veruvam imate videno kako igrame najdobro, nani i ronaldo mn se uigrani, da ne go zaboravam i anderson, koj e odlicen igrac i isto taka se vklopuva so niv.
ne mora da se slozite so mene, sepak toa e moe mislenje:smir:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Мој тип за денеска 0-2.
ВДС, Видич, Бербатов се враќаат во стертниот состав.

ВДС

О’шеј Ферди Вида Евра

Роналдо Карик Флеч Парк

Руни Берба

Клупа:Кушчак, Еванс, Невил, Андерсон, Нани, Гигс, Тевез.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мора да се победи денес, нема друга опција, не смееме да помислиме на неуспех. Се надевам дека мотивација ќе им бидат двата порази минатата сезона и тука ќе бараат одмазда. Напред ѓаволи!
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Знае ли некој линк каде да најдам? од утакм секако :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
мислам дека во манчестер треба уште некое засилување!
Ни треба многу посилна средина!
Ако зборуваме искрено, средината не ни е за фалење!
На манчестер му треба таков играч каков што бил сколс на времето!
Џабе да се лажеме ама Андерсон нема шанси со него!
На пример добро би ни дошол некој играч као Лампард или Џерард:raz:
 
N

navivacka

Гостин
Ферги во последно време многу греши...во секој смисол прво со одбраната...не знам што го форсира толку Невил кога тој игра пагат голови како крушки а додека игра Еванс или Рафа се е мирно,за средниот ред и немам толку забелешки амаза нападот...стварно што е работата со Ферги што не го уигрува Тевез?а толку трчаше по него и сега ако си замине Тевез не дај боже Руни пак да се разболе или Берба нешто па ке го прашаме после со кој ке игра...и не се плашам толку од Робињо како што се плашам од Рајт Филипс...не стварно Ферги треба малку да размисли...погледнете ги Челзи како играт,Ливерпул па и Барса газат се пред себе како ние лани ова нее ланскиот Јунајтед што газеше.Инаку...

Ферги не размислува за пензионирање

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон вели дека не размислува за пензионирање и ќе остане во тренерските води се додека го следи добро здравје

Сер Алекс Фергусон во последните две години често велеше дека може да го види деното кога ќе се повлече од фудбалот и најавуваше дека тоа ќе биде за две до три години.
Денешниот противник Марк Хјуз беше едно од имињата кои се спомнуваа како наследници на Шкотото, но Ферги во пресрет на денешното градско дерби вели дека не размислува за пензионирање.

“Незнам што ќе направам или кога ќе го направам тоа, тешко е да се каже.” – рече менаџерот на Манчестер кој следниот месец ќе наполни 67 години.

“Мојот единствен план во моментов е да немам план. Повеќе не ни размислувам за пензионирање, нема да се ставам себеси во таква ситуација.”

“Престанав да размислувам за тоа. ’Дали да се повлечам оваа сезона или следната?’Не сум приморан да се пензионирам сега. Доколку ме служи здравјето и мојот тим игра добро нема причина зошто да не продолжм и понатаму.”

“Врз мене нема притисок, и сите работи не доаѓаат од фановите туку од медиумите.”

Фергусон вели дека ќе го извести клубот предвреме за неговото заминување и додава дека најдобар период за повлекување е летото а не крајот на сезоната.

“Ќе им испратам писмо во кое ќе пишува дека повеќе не сум тренер.” – прокоментира на шала Ферги. “Незнам што ќе се случи но знам дека неможете да се разбудите едно утро и да кажете, јас се повлекува.”

“Идеално време за пензионирање е крајот на летото. Секогаш им велам на играчите дека не треба да се пензионираат по крајот на сезоната.”

“Се сеќавам дека Били МекНил се пензионираше по крајот на сезонаа, но кога помина летото тој беше добро одморен и посакуваше да продолжи.”

“Понекогаш единствено нешто што ви е потребно е само одмор.”
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Иначе најавено е Спектакуларно враќање на СКОЛС :):):) така прочитав.Али и да се врати може само у резерви да седи...
Мој состав:
-----------Ван Дер Сар------------

--Рафаел---Видич----Фердинанд----Евра--

--Роналдо---Андерсон---Гигз----Нани--

-----------Руни---------Тевез--------

Истотака може и парк да игра кој во последните 5 утакмици многу ме импресионираше...
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Не се надевајте многу на Рафаел, сепак мислам дека на негово место ќе игра O'Шеј.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Море мамицата нивна "градска"... нека страдаат денес.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
graganite doma so placenje

нема да играат нани тевез
бербатов и флечер или парк
 
N

navivacka

Гостин
Мамичето нивно...ке ги расплачеме за се...ебати свињите мислат дека лани не победија и дека ке не победат сега...Роналдо ке ви покаже каков Робињо каков Рајт Филипс они се ништо за наш Кики.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom