Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ееееее згрешил не згрешил зар директен црвен картон се дава на таков старт?да е за друга екипа само опомена
Е сега кажа големо нешто...Фудбалерот е во ситуација да излезе сам со голманот, фаул од позади. Во секоја ситуација за ваков фаул се дава црвен картон.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Не не,туку при резлутат 1-2 за сигурно водство на лузерите исклучиваат фудбалер,исто како и со Челзи кога го исклучија Лампард.
Сакаш да кажеш дека Видиќ не заслужи црвен?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Ееееее згрешил не згрешил зар директен црвен картон се дава на таков старт?да е за друга екипа само опомена
:tapp::tapp:
Ај кажи ми што ќе беше ако Видиќ не го направеше фаулот? Џерард беше сам и ќе си шибнеше гол.

Кој пресврт ни направија, како го дозволивме тоа, уште не ми се верува кога гледам 1:3 дека е. :toe:
 
N

navivacka

Гостин
Абе јас не велам дека не заслужил,зборот ми беше,кога на натпреварот Ливерпул-Челзи го исклучија Лампард за ништо Џерард се спаси кога имаше остар старт,а кога Босингва го удри Бабел кај корнер знаменцето и тој се спаси...зборот ми беше:Кога е за друга екипа како со Лузерпул кога се спаси Џерард на дербито со Челзи не доби картон иако требаше да има...сакав да го кажам тоа,дека ако е за други екипои како што кажав нема картон.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
189
Поени од реакции
17
не ми се веруе што ни се случи .... можам да замислам што се ќе им вика фергусон на играчите
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
АУУУУУУУУУУУ ДЕБАКЛ
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ццц 4-1. Не ми се верува. Очајни потези имавме. Мислам дека волку лошо Манчестер одамна нема играно.

Но, како и да е, имаме предност на табела и натпревар помалце. Само да не паднат психолошки и се ќе биде ок. :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
...shit happens... champion remains :wink:

Long Live United :smir:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Се случуват и тие работи, секојпат не може да си најдобар жив човек си. Требаше пораз редно беше, за стабилизација малку, пак од почеток :helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.338
Еве се исполни сонот на цела Англија и пошироко.Среќни?

За сите хејтери две слики само:
Ronaldo Finger.JPG
ronaldofinger.jpg
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Достојно да го прифатиме поразот. Само ќе посочам на катастрофалните работи, како Видич во центарот и сите околу него. Глупаво е сега да зборуваме кој шо како, едноставно не пореметија и готово.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Каква катастрофална игра :tapp:
Буквално ништо не одеше,но сепак сеуште имаме голема предност и се е во наши раце.Единствено добро е што вакви киксови не се случија во ЛШ со Интер.
Следно коло со Фулам ќе се опоравиме :smir:
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Porazot sekako deka boli, nieden fan na United ne moze da go kaze sprotivnoto ama najiskreno toa so uste povekje me boli posle natprevarot e sto si doziveav da go gledah Giggs 70 minuti na klupa zaedno so Scholes na vakvo derbi dodeka Kerik bese DEBILSKI KRETEN na terenot, toj covek mi skrati 2 godini od zivotot do denesnata igra, a ako Ferguson misli deka ke go sovlada Luzerpul so Kerik, Anderson i Evra a ke gi dreme na klupa igracite koi go nosea United na svoj grb poslednata decenija se izlazal gadno, ova neka mu bide pouka i na nego. Vidic....covekot skoro i da me rasplaka deneska, covek da ne znae dali da go ispcue ili da se tesi oti imal podobri igri, ne znam....We've lost the battle...WE WILL WIN THE WAR, United Champions
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.707
Поени од реакции
9.396
Тоа е...Со тимот во добро и зло. Ова беше лош ден за целиот тим, на чело можеби со Видич. И тој самиот не посакуваше да го направи тоа, но се деси. Затоа како што кажа ЗИКС достојно да го прифатиме поразот. Колку и да боли поразот, да се надеваме дека тоа нема да влијае на формата. Како што кажав и на претходниот пост, немавме игра, не креиравме шанси, некако се чуствуваше заморот кај играчите од големиот број на претходните мечеви.

Само да напоменам, ова беше 2-ор црвен картон на Видич сезонава и тоа 2-та против Ливерпул:kesa:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom