Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Значи ДЕБАКЛ...КАТАСТРОФА..како сакате...Тоа ти е,вие како сакате но јас од оваа утакмица не го сметам више Видич за добар,а не за најдобар...иако играше цела сезона одлично,со оваа утакмица се покажа најкатастрофално и ова нема никогаш да го заборавам...се почна супер..имавме игра,резултат и наеднаш Видич прави катастрофална грешка и одеднаш натпреварот доби непосакуван тек..само поради една грешка..уште тогаш ми беше јасно колку е саатот бидејќи Ливерпул си зема некако слобода во играта,но како фан на Јунајтед сепак имав надеж...Пеналите и за Јунајтед и за Ливерпул беа чисти како солза,црвениот картон беше и повеќе од заслужен..головите беа чисти,немаше никаква замерка за судијата..значи се на се Заслужена и Голема победа на Ливерпул...е сега ми е страв да не паднеме на психолошки притисок и да не фати некоја криза во играта баш сега кога е најпотребно...не се сеќирам за титулата бидејќи не е ништо загубено,но многу повеќе боли пораз од најлутиот ривал...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.229
Поени од реакции
8.111
Лош, ден за Манчестер. Бевте надиграни и понижени од лутиот ривал, но тоа беше само една загубена битка.
Како и да е доста слабо издание од Видич кој комплетно потфрли на денешниов натпревар и речиси целосно е заслужен за големиот пораз:smir:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Единствена светла точка денес пак сме на прво место, + натпревар.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Луѓееее..Шо направивме бре???Искрено јас не знам дали да се смеам или да плачам..Ама ајде ќе започнам од нападот..Ни една направена шанса,да не беше пеналот и гол не дававме.Видиќ како да играше ревијален меч.Пак доби црвен картон.Искрено ова е катастрофа..ВДС на 2 гола беше само гледач,О'ШЕј го остави Досена да не докрајчи.Едноставно мечот како да беше ВБА-ЛИВЕРПУЛ:kesa::kesa::kesa:.Мене Руни најмногу ме бендиса,најборбен беше..А сега имам само една желба:НА ЖДРЕБОТ ЗА 1/4 ФИНАЛЕ ВО ЛШ ДА СЕ ПАДНЕМЕ СО ЛИВЕРПУЛ!!!!!!
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Нема да ја коментирам играта ...личеше како да сме тим од Македонија - па денес да го славиме Денот на Дрвото...дрва!

Никој нема да ми се лути ако ги опцујам сите играчи по еднаш - оти јас кинам нерви , срце давам , се нервирам ...јас живејам за Манчестер Јунајтед - и јас навистина тешко поднесувам пораз од ливерпул!
Признавам , денес бевме послаб противник, а ливерпул играше една од најголемите партии во сезоната...

АЛИ ЈЕБИГА...ЈЕБИГА, ЈЕБИГА ќе речам 100000 пати...ЈЕБИГААААААААА !!!!!

ЈАС СУМ НАВИВАЧ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД , СЕ ГОРДЕАМ СО ТОА , СЕ ГОРДЕАМ И КОГА ПОБЕДУВАМЕ А И КОГА ГУБИМЕ !

И ЌЕ ИЗЛЕЗАМ НАДВОР И ГЛАСНО ЌЕ КАЖАМ ГО САКАМ МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД И НИЕДЕН ЛОШ ДЕН, НИЕДЕН ПОРАЗ НЕМА ДА ГО ПРОМЕНИ ТОА !!!!!!!!!!!!!!!


А сите вие ,така наречени, навивачи на противничките фан клубови кои дојдовте да не провоцирате тука на нашиот фан клуб...ве жалам..ве жалам стварно , се гледа колку ви смета тоа што МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД е најдобар фудбалски клуб !

*************************************************************
животот иде понатаму..... го сакам ливерпул за противник во лигата на шампионите! Сакам да го здробиме !

*************************************************************
Поздрав до сите навивачи на Јунајтед , одиме напред ....следен натпревар со фулам...
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Шарлот, Хејли и Тина позираат во провокативна спортска опрема за најновиот календар на Манчестер Јунајтед кој се подготвува за 2010 година.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мораше еднаш да изгубиме и ние, не дека не надиграа но грешките во одбраната беа фатални.
Животот продолжува натаму, очекувам серија од добри натпревари во низа.
Подобро што изгубивме сега отколку да изгубевем некој натпревар многу позначаен.
И Арсенал пред 2 години 2 пати не победи но ние ја освоивме титулата. Се надевам дека исто ќе е и оваа година.
Добро е што има една недела пауза, да се стабилизираме и одиме во нови победи.
А сите што не се за Лузерпул и се ситет на нашиот пораз, да ми го *спушат еднаш!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Се сложувам со Hooligan и јас истото би го нарправил,дури вечер ќе направам нешто што може да го направи вистински фан,ЌЕ ИЗЛЕЗАМ СО ДРУГАРИТЕ НА ДРЕС ОД МАНЧЕСТЕР..Јас и така и така загубив на опклада,но сам сакав да се кладам.Како и да е вечер ќе го носам гордо дресот и за за фановите на Челзи ќе имам само 3 зборови:VIDIC,ROONEY,BERBATOV!!!!!
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ахх Ѓаволи,кренете ја главата горе и ич не се замарајте.Пораз си е пораз ич да не ви чуе,сигурно сте шампиони во Англија.
Иначе околу утакмицава,Ферги ги одмараша тие неколку што играат стандарт прва постава секогаш.Тие тројцата што влегоа требаа да бидат прв состав.Ич не се замарајте,Андерсон уште не е способен да изигра вака голем натпревар,Тевез играше прва постава после подолго време,Бербатов не беше у форот,Гигс не играше-според мене главниот играч на Манчестер сезонава.
Друга работа е тоа што на овие се им тргна од рака-Видич никогаш послабо немаше одиграно едноставно не му беше денот,Аурелио уште сто пати така да шутира ако погоди ја ке си го исечам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Најлошо е што пак загубивме од екипите од ТОП4..Може да не наречат екипа која победува само мали екипи
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.320
Поздрав сите искрени фанови на Јунајтед
m_e59b7daf27cff268e9aec2ac2e0a29aa.jpg

LONG LIVE UNITED

п.с. и посебен поздрав до навивачка
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Најлошо е што пак загубивме од екипите од ТОП4..Може да не наречат екипа која победува само мали екипи
Со малите екипи се добива првенството и се освојуваат титулите:helou:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Најлошо е што пак загубивме од екипите од ТОП4..Може да не наречат екипа која победува само мали екипи

така се освојува титула, можеби не гордо... но титула си е титула
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Најлошо е што пак загубивме од екипите од ТОП4..Може да не наречат екипа која победува само мали екипи

Ако сакаат и вонземјанци нека не наречат...титула да се освои бе братче,а кој како ќе не нарече ич курот не ми чуе....поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom