Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Фала многу за ова да ни каеш од кај ги наоѓаш..?
Ја отвораш страната на Манчестер Јунајтед,од лево имаш опција Fanzone,кликнуваш на неа и ти се отвараат уште неколку опции.Бираш wallpaper и тука имаш постери од натпревари,играчи и од стадионот.Претходно треба да се имаш регистрирано.Ако не си регистриран,автоматски ќе ти понудат регистрација и ќе можеш да ги симнуваш постерите.:toe:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
у сабота одаме на победа ... очекувам гол од берба
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Добро е што Бербатов и Руни проработеа пред тешкото гостување на Ивуд Парк. Лани среќно беше изборен и нерешен резултат во последните минути, а Блекбурн е секогаш незгоден на домашен терен.
Сепак оваа година го немаат Фридел на голот, туку Робинсон.:) Да се надеваме дека се опоравил од повредата (не бранеше во саботата):pos:
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Сега сите се во форма Руни , Тевез , Роналдо , Бербатов нема што да им се плашиме на Блегбурн. Победуваме:wink:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
А некој да не знае што се со повредите на Руни и Рафаел???
 

NanI

\Man_Utd/
Член од
14 јуни 2008
Мислења
540
Поени од реакции
2
Бербатов: До крајот на кариерата во Манчестер Јунајтед
Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Димитар Бербатов изјави дека би сакал својата кариера да ја заврши на Олд Трафорд.
Бугарскиот интернационалец кој од Тотенхем се пресели во Манчестер Јунајтед, вели дека ужива во животот во новата седина.

"Доколку јас неможам да бидам среќен овде, неможам никаде" - изјави Бербатов за Daily Star.

"Се е како што еднаш рече Рајан Гигс. Тој тука е од почетокот и не сака да игра на друго место. Јас сум тука и несакам да одам никаде".

"Понекогаш се случува да седам дома и да размислувам: Еј јас сум во Мачестер Јунајтед! Jaс сум најсреќниот човек. Тоа е прекрасна работа. Но, мора да продолжите да се борите во секој натпревар".

На гостувањето против Алборг, Бербатов ги постигна и првите голови за Манчестер Јунајтед.

"На почетокот бев разочаран кога ја пропуштив првата шанса, бидејќи некогаш на натпреварите ви се укажува и само една шанса".

"Тоа беше фрустрирачки, но продолжив да се обидувам, и на крајот постигнав два".

"Притисокот секогаш го има, но се надевам дека ќе можам да се справам со него со помош од моите соиграчи.

Бербатов скромно го прослави својот прв гол во дресот на Манчестер, тој вели дека тоа е заради првата пропуштена шанса.

"Не го прославив мојот прв гол бидејќи сеуште бев лут и разочаран на себе си за првата пропуштена шанса".

"За фудбалер кој е купен за толку пари, морам да ги реализирам таквите шанси, па затоа бев лут" - заврши Берба.
:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.840
Поени од реакции
5.508
Добра изјава на Македончево од Благоевград...Секоја чест..Сега ќе му биде полесно бидејќи постигна гол (ови) и му ја врати самодовербата!!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Бербатов: До крајот на кариерата во Манчестер Јунајтед.
"Понекогаш се случува да седам дома и да размислувам: Еј јас сум во Мачестер Јунајтед! Jaс сум најсреќниот човек. Тоа е прекрасна работа. Но, мора да продолжите да се борите во секој натпревар".
:helou:
Ете тоа е тоа,што секој играч во Манчестер мора да го почитува и кога играат сите да играар со срце..:helou:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Конечно еве ме и мене .... На краткода го искоментурам натпреварот против Алборг се на се добар натпревар среќен сум на победата и поради двата гола на Бербатов покажа дека зреди 30 мил фунти. Жал ми е за Сколс што ќе го нема 8 недели таман фативме ритам со две победи,, се надевам дека со тој ритам и ќе продолжиме во наредните натпревари и без него
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Штета за Сколс, бидејќи и лани имаше долга пауза по која му требаше време да се врати во форма. Сепак е во години во кои неколкумесечна пауза значи многу за формата. Ама сепак има доволно играчи од средниот ред, за да се ублажи неговото отсутсво.
 
N

navivacka

Гостин
pa fala bogu sto BERBA ke ostane do krajot na karierata vo MANUTD toj i od porano trebase da bide del od:devil2:.Nekade procitav deka FERGIE izjavil deka KIKI nas ke ostanel VO MANUTD uste 4 god.pa neka mu ja mislat drugite...Za SKOLSI se nerviram definitivno ke se oseti negovoto otsustvo ama FERGIE ke go pokrie negovoto mesto se nadevam
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom