Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
жити се шо бројка сакаш за со слога шо не сме ривали па вие некогаш се имате се имате соберено преку 400души значи ако беа сите вратени ке имаше преку 800 Чкембари?
не е провокација:smir:
Лол...па некој се фалеше по форуми дека ке сте им даделе јак пречек...секој е ривал со Слога,ако не си знаел,секој ја мрази Слога.

Кај нас ако беа вратени ке бевме повеке,со сигурност ти гарантирам,а за кај вас не знам...:smir:
 
Z

ziko bt

Гостин
алооо си реков ај да не тупам многу на темава ај уше овај пост јас незнам ацаб колку сака да се собериме на стадион ко само макс 2-3 групи ке се соберат во толкав број и поке ако му е малце 3-400 души јас незнам вие толку шо се кефосвавте и за куп и за последна утакмица ко толку се собравте и до марио да само за ривали се собираме за со слога немаше чкембари:nesvest:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
алооо си реков ај да не тупам многу на темава ај уше овај пост јас незнам ацаб колку сака да се собериме на стадион ко само макс 2-3 групи ке се соберат во толкав број и поке ако му е малце 3-400 души јас незнам вие толку шо се кефосвавте и за куп и за последна утакмица ко толку се собравте и до марио да само за ривали се собираме за со слога немаше чкембари:nesvest:
Брат вие се фалите сами дека ке бидете толку-олку,јас не ве фалам,размисли малку,вие се фалите и се сметате за најдобра навивачка група...затоа ако сте најдобра,ке се собирате секоја утакмица екстра бројка.
Ај нема врска,сите биле по одмори,ке видиме наредни кола кој колку ке се собере,а до тогаш да бидеме здрави и живи...:helou::smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Како што слушнав сабајлево,денеска на стадион кај нас се игра пријателска со Динамо Тирана во 17-30 часот...

На денешниов пријателски наптревар со Динамо Тирана сме победиле со 2-1.
Головите ги постигнале Лена и Фако.Голот на Лена бил постигнат од пенал уште во 3-тата минута...
Имало група игра од двете страни,фудбалерите на Тирана многу нервозни влегле на овој меч,како да играат за ЛШ.
Имало црвени картони на двете страни,кај нас Мирко Ивановски добил црвен.
Во второто полувреме нашите излегле со втор состав да играат,со повекето играчи од младинскиот погон...
Се на се добра игра на нашите фудбалери,играле борбено,со срце...:smir:
 

F i c O

Шампион во домино на 100м
Член од
17 септември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
5
Aмбурет и највероватно уште некој од странциве ке пакува куфери ...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.479
Поени од реакции
68.958
Mi mirisa na raspagjanje na timot ili taka mi se cini. Se si idat igracive demek pravele incidenti a ustvari kojznae koja e vistinata. Pa kaj se videlo eden tim da gi izbrka trojca najdobri igraci zaradi toa sto pravele incidenti:toe:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Mi mirisa na raspagjanje na timot ili taka mi se cini. Se si idat igracive demek pravele incidenti a ustvari kojznae koja e vistinata. Pa kaj se videlo eden tim da gi izbrka trojca najdobri igraci zaradi toa sto pravele incidenti:toe:
Е ајде брат сега кога ги нема Оса и Де Брито секој сака да биде звезда во тимот,да излезе од позадина.Баш сега зборев со човек за ова со Амбурет и ми кажа дека се карал со некој играч,па после се извинил на сите зашо не изиграл доббро бла,бла,па сеа не знам што ке биде,ке се види овие денови...Инаку не се распага тимот,рано му е уште :):)

Абе лавови се спремате за со Ренова?

Се спремаме како не,мора да се иде на таа утакмица,биче жустро...
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
ajde lavovi cekam da dojdete vo tetovo najmalce 100 duse, glej da se soberete!!!!:helou:​
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ajde lavovi cekam da dojdete vo tetovo najmalce 100 duse, glej da se soberete!!!!:helou:​
Толку ке идеме изгледа,вечер имаме состнок,па ке се знае поточно која бројка ке одиме...важно доагаме во Тетово пак !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom