Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
2-0:vozbud: pobedivme..
nasive prvo poluvreme nekako slabo bez igra ama vtoro poluvreme krs praea:)
ovie na shkendija fudbalerive tapa se:kesa:ko prvo i prvo ne znaat fudbal da igraat ko vtoro i vtoro sekoja zagubena topka pcujat ""da vi ebam plemeto" da vi ebam majkata celo vreme usta ne zatvorija:kesa:

а од нашиве у прво полувреме според мене само мичка добро играше а у второ многу играа сите добро ама најдобро меси и фико:vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ајде ајде ја тепавме Шкендија,знаев дека ке ги тепаме,пошо пола тим на Шкендија е нов,додека се уиграат сите треба доста време,а имаат јака екипа,не знам само дали играле сите од новите засилувања,пошо јас не можев да отидам да ја гледам утакмицата и се каам за тоа :):)
Нашиве изиграле колку што треба за да се победи Шкендија,како што ми кажаа гостите од Тетово не пружиле некој посериозен отпор,играле само едно 20 минути добро,после нашиве наметнале своја игра и тоа е тоа...два гола во мрежата на гостите :):)
Веке во сабота гостуваме во Тетово,кај Тетекс,ке биде јака утакмица,се надевам на многу голови и се разбира на наша победа.
Од кај нас уште не се знае дали ке идеме за Тетово пошо 70% се по одмори уште,утре треба да се видиме и ке видиме како ке биде.
Ако отидеме,ке отидеме највеке до 100 души....ке се знае до петок се...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ајде ајде доаѓајте што повеќе можете, да има добра атмосфера :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Слабо, нема живот низ градов...празно е. Ама ај може до сабота ќе се вратат, па ќе има доволно.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Слабо, нема живот низ градов...празно е. Ама ај може до сабота ќе се вратат, па ќе има доволно.
тоа е брат,се нервирам вака кога е,а треба да биде дерби утакмицава и баш ја извлекоа прво коло мамицата,кога пола од кај вас и од кај нас се на одмори...:nerv:

Инаку за членот што го интересира состојбата кај нас...Де Брито и Оса се избркани од Македонија,пишав неколку страни назад...
Де брито последните неколку тренинзи каснеше стално,башка и не го даваше максимумот од себе како и сите други играчи,како свиња се направи,се караше стално,не беше задоволен...
Оса не знам зашо беше избркан,излезе тоа одма,никој не кажа зашто,а се вртат муабети дека се карал со Илчо...
Илчо ги избрка,Блашко не се бунеше воопшто,бидејки знаеше каков е Де Брито,за Оса малку му падна жал,а богами и на сите други,бидејки се работи за прекрасна личност,секогаш насмеана и расположен за шеги.
Се надевам дека ке се врати,потребен е во тимот...:smir:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
тоа е брат,се нервирам вака кога е,а треба да биде дерби утакмицава и баш ја извлекоа прво коло мамицата,кога пола од кај вас и од кај нас се на одмори...:nerv:

Инаку за членот што го интересира состојбата кај нас...Де Брито и Оса се избркани од Македонија,пишав неколку страни назад...
Де брито последните неколку тренинзи каснеше стално,башка и не го даваше максимумот од себе како и сите други играчи,како свиња се направи,се караше стално,не беше задоволен...
Оса не знам зашо беше избркан,излезе тоа одма,никој не кажа зашто,а се вртат муабети дека се карал со Илчо...
Илчо ги избрка,Блашко не се бунеше воопшто,бидејки знаеше каков е Де Брито,за Оса малку му падна жал,а богами и на сите други,бидејки се работи за прекрасна личност,секогаш насмеана и расположен за шеги.
Се надевам дека ке се врати,потребен е во тимот...:smir:
А кај отиде ? :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не е отиден никаде...нема понуди како што знам,затоа се надевам дека ке се врати...еден од омилените играчи ми е...:smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ај брат врати се,убаво ти вика Мариоо,башка тоа го имаат пишувано пијани губриња,логично е да утнат:pos::pos::pos:
И башка не знам што си ме цитирал мене....:tapp:

ЗА УТРЕ КЕ ИМА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ЗА ВО ТЕТОВО,ВО 15 ЧАСОТ ВО ПАРК ВО ЃОРЧЕ...
Кажете на сите што се дел од ЛАВОВИ да знаат...
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
ццц судијава ни ја одзема победата...
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
ццц судијава ни ја одзема победата...
Немој таке да збориш. Грев ќе те фати.
Игравте вие многу пооштро.
Тетекс за разлика од вас играше многу по фер.

Сепак на крај мислам дека и заслужен е резултатот.
Наше беше првото, а ваше второто полувреме. Квит :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom