Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.200
Поени од реакции
16.144
Шампиони, слаба игра. Тетекс се покажа како далеку подобро отколку што очекуевме.
Доколку не ја подобрите играта, нема одбрана на титула со ваква игра.

ццц судијава ни ја одзема победата...
За судијата аман, не ми збори дека он ви ја одзел победата. Сакаше некој авторитет да покаже, не судеше очигледни фаули у полза на Тетекс. Ама вие имавте фаворитска улога и ви беше малце наклонет, според мене.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Добра утакмица денеска,браво и за двете екипи...
Нашите изиграа слабо денеска,една 100% шанса на Клечка,тоа требаше да биде гол чист.
Сепак фудбалерите на Тетекс имаа поголема желба за победа,башка на домашен терен пред своите фанови...
Груба игра имаше и од двете страни,факт !!
Да ги пофалам Војводите,добра бројка,кореото ми се допадна...и тоа што навиваме заедно на-АБРЕ МАКЕДОНЧЕ,ТЕТОВО Е МАКЕДОНСКИ ГРАД...
Се на се добра утакмица беше...:smir:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
И навивање и се беше добро заедно коа пеевме исто супер беше..клечка имаше 2-3 добри шанси не само една..добро им беше кореото на војводи..прво полувреме подобро играа али второ некако се повлекоа и нашрајвме пресврт :vozbud: и у 94 минута гол:pishtoldz
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084



Далеку ми бевте па со зум до крај ве сликав па не е баш чисто. Секоја чест коректни навивачи стварно, и паднаја и заеднички песме :) :smir:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
А што ве оштети толку судијата... баш ме интересира?
ЗА судењето низ целиот натпревар мислам дека стварно беше наклонет повеќе кон нас ама немаше потреба од 4 минутно продлжение...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576



Далеку ми бевте па со зум до крај ве сликав па не е баш чисто. Секоја чест коректни навивачи стварно, и паднаја и заеднички песме :) :smir:
Толку беше од нас брат,скоро сите се по одмори уште,бројкава не е тоа тоа,но грмевме и викавме додека не држи глас,се надевам дека се покажавме во добро светло денеска...
Најдобро беше кога пеевме заедно “Абре Македонче“ и “Тетово е Македонски град“-многу ми се допадна...
Така ке биде и кога ке дојдете кај нас во Ѓорче...:):)

ЗА судењето низ целиот натпревар мислам дека стварно беше наклонет повеќе кон нас ама немаше потреба од 4 минутно продлжение...
За ова си во право,не знам и јас од каде ги ископа тие 4 минути продолжение...:uvo:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
ЗА судењето низ целиот натпревар мислам дека стварно беше наклонет повеќе кон нас ама немаше потреба од 4 минутно продлжение...

Па нели дур траеше бакљиадата беше прекинат натпреварот исто таке и видовте колкумина легаја на терен
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
ЗА судењето низ целиот натпревар мислам дека стварно беше наклонет повеќе кон нас ама немаше потреба од 4 минутно продлжение...
Дај бе не заебавајте. Прекин од 1 минута за бакљадата, 4-5 пати имаше излежавање по терен и од наша и од ваша страна, имаше судиски тајмаут...4 минути си беа ок.

Иначе мора да ја подобрите играта, комотно влеговте против нас мислеа играчите изгледа дека лесно ќе стигнат до 3те бода. Како и да е, се гледаме во Ѓорче :smir:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Ej llavovi mnugu mallu ste bile sho e ova sramota aj da reces daleku e a eve kaje Skopje-Tetovo:nesvest::uvo:
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
ЗА судењето низ целиот натпревар мислам дека стварно беше наклонет повеќе кон нас ама немаше потреба од 4 минутно продлжение...
2 minuti imase samo za hartijata koj ja frlija, posle imase 6 izmeni, sto spored pravilata se 3 min. prodolzenie, leganje po teren imase kolku sakas, najprvo od teteks (dur mu odgovarase rez), pa posle i od mkd gjp (posle niv koj im odgovarase), i sega pak 4min ti izgledaat mnogu?

ne e bitno, utakmicata e zavrsena i nisto ne moze da se smeni sega vise, vie se koncentrirate na renova, mie na skendija i taka, samo mora da priznaete deka protiv sebe imavte eden krajno motiviran protivnik i ekipa sto nema taka lesno da prodava bodovi godinava.
 
Z

ziko bt

Гостин
види другар немам ништо против вас ама и мене така ми личи не можи да се вадите со дека сите биле по одмори па после 1ви август едно 7-80% од младите се вратени а тие шо се сега на одмор се дечишта шо уште одат на одмор со мама и тато а за то шо велите дека касно сте дознале дека ке се организира нешто е друго двајсе ама сепак поредовните појдовте мое мислење не го сметајте ова за провокација
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
види другар немам ништо против вас ама и мене така ми личи не можи да се вадите со дека сите биле по одмори па после 1ви август едно 7-80% од младите се вратени а тие шо се сега на одмор се дечишта шо уште одат на одмор со мама и тато а за то шо велите дека касно сте дознале дека ке се организира нешто е друго двајсе ама сепак поредовните појдовте мое мислење не го сметајте ова за провокација
Уште се по одмори значи пола,не можеме тука ништо ние,да не треба да ги вракаме од одмор за да дојдат на утакмица....

А вие дома игравте па не бевте некоја бројка....не го сфакај како провокација :uvo::smir:
 
Z

ziko bt

Гостин
жити се шо бројка сакаш за со слога шо не сме ривали па вие некогаш се имате се имате соберено преку 400души значи ако беа сите вратени ке имаше преку 800 Чкембари?
не е провокација:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom