Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

F i c O

Шампион во домино на 100м
Член од
17 септември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
5
Pamtite koj vi ja pusti utakmicata na gradski. Usluga za uskuga 100% e namestena, ali i da ne e ke ve pobedime
ke izgubite nekoja utakmica i odma namestena bila a? :helou:vo nedela deka nesto ke se mesti malku potesko . Ke vidime vo nedela koj ke bide podobar,:toe: imame ekipa sto moze da go pobedi vardar osven deckite ako ne potfrlat vo nedela . Da se nadevame deka nema da bide taka i ke gi zememe trite boda od derbito .- Lavovi !!!:violent1:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
1.918
Ќе го обоиме Ѓорче во црвено-црно,одиме на нова победа,а и да докажеме дека ни нема рамен во навивање и во сакање на клубот.лавови се гледаме во недела на добар натпревар и супер навивање поздрав:helou:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
лавови се спремател и за у недела
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Како е колеги, се спремате ли?
Ние од остатокот на Скопје утре ви планираме црвено-црна инвазија на Ѓорче.
Ќе биде јако.
Де Брито, Вашингтон и Брњарчевски од една страна, против Јанчевски, Баевски и Милисављевиќ од другата, ќе има што да се види.Очекувам јака утакмица со многу голови,а после тоа ќе видиме кој кого ќе го ремети :wink: :helou:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Лелееееее слушам Вашингтон бил 204 цм?:nesvest::nesvest:
Знам дека даде некој гол а ако може да ми кажете колку точно даде
Од каде дојде?
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Браво, одлична игра. Вашингтон и де брито лом праат :vozbud:

ЕДИТ: Крај 1-0 Честитки!
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Честито Ѓорче. Дефинитивно заслужена победа. :aplauz:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Честитам :smir: ,дојде крајот на нашата серија...сепак не барајте бодови на Градски :baeh:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Честито Ѓорче Петровци...Добра игра,заслужена победа...Овој Де Брито на живци ми дојде,контра не предава тој да даде гол...:tapp:
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Честитки,заслужена победа. Вашите момци повеќе ја поскауваа,и добро е што ги приземјиа нашиве идиоти.

Него незнам,лавчиња што ви беше филмот со тоа "комитски пи.ки". И сред Ѓорче ви беше одржан час по навивање кореографија и слично. што друго да ви кажам освен: УЧЕТЕ СЕ СЕЉАЦИ,АМА И ДОСТА НЕ КОПИРАТЕ И ПЕЕТЕ НАШИ ПЕСНИ!!!
 
V

Viktoranius

Гостин
Уфф добар натпревар. Се осеќа и атмосферата кога се дава домашен натпревар, коментаторот коментираше со срце, а не кога дават челзи и компанијата. Супер ќе биде да дават по 1 натпревар секоја недела, ама не само Вардар да го дават.

За комити 100ка, прекрасна кореографија и супер навивање. :helou:

Иначе честито победа за Ѓорче петровци :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom