Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Ај честито и од мене до Ѓорче Петровци
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Честитки и од мене. Бев на стадион :tv: и баш ми е мило што циганите примија два гола и беа испратени дома. :helou:

Е сеа ќе видиме со бугарите што ќе биде. :zlo:

п.с. Влатко-Русин, и ја сум за Вардар ама секој македонски тим ќе ја има поддршката од мене кога се работи за Европа, особено ако се земе фактот дека Македонија играше со цигани од Кипар. hehe:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Честитки и сега нека ги згазат бугарите
 
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.775
Поени од реакции
23
edni cigani pobedivme sega na red se drugite.
bev na stadion zos bev siguren deka ke zavrsi 3-0 ama za malu ne pogodiv.
odlicno izigraja, samo malku golmanot mi deluvase ne sigurno
veruvam deka ke gi projdat i ciganite istocno od nas zos ne se nekoja jaka ekipa

BRAVO LAVOVI ODLICNI BEVTE - POZDRAV OD VOJVODI TETOVO
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
59
Поени од реакции
0
Iako Etnikos imaa poiskusen tim od nasiot koj minatata sezona imase 8 natprevari vo evrokupuvite nasiot mlad tim so malo iskustvo dokazaa deka imaat kvaliteten tim koj se nadevame deka ke go pomine i narednoto kolo.Lavovite vcera im dadoa golema podrska iako bea vo mal broj no za sledniot natprevar se ocekuva da bideme mnogu pobrojni i da dademe uste pogolema podrska.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
DoN DjElAtImUs напиша:
Во трето коло со Сампдорија ли ќе играт???
Ќе дивеам кога ќе играат со Сампдорија! Лудница ќе биде! Јас, иако срце давам за Вардар, едно време тренирав во Македонија, и си ги поштувам.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
bravo svitkame gi grcite a belki ke gi svieme i b`lgarite
abe nie gajle neame so komsiite (pobeda neka ne se sekira ako gi mine estoncite sigurno ke gi mine ciganite)
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
cestitki i od mene za pominatoto prvo kolo, se a na red se bugarite i niv ke gi ebeme kako kipranive.!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Cestito odlicna igra siguren sum deka ke gi pomineme bugarite
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Браво :helou: Ми се допадна тоа што пред натпреварот кажаа оти тие се фаворити (ЕТНИКОС), ке се потрудиме после 60мин. да дадеме гол, не се залетиа како некои други македонски клубови (КЕ ГИ ПОБЕДИМЕ СО 5-0, КЕ ГО СКРШИМЕ МАЛЕРОТ НА ГРАТСКИ ИТН.)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Сега на ред се Черно Море, па ако имаме среќа Сампдорија на Градски да ја гледаме...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Fantom_oh напиша:
Сега на ред се Черно Море, па ако имаме среќа Сампдорија на Градски да ја гледаме...
А кога се игра натпреварот со Черно Море? И дома играме првата или гости.. не сум баш во тек со настаните.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom