Фан Клуб: Македонија Ѓорче Петров

Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
По којзнае кој пат Зоран Стратев-Жути се враќа ќе бил советник на стручниот штаб, пролетва ќе им помага на Росиќ и Бардо а за од есен во 1 лига ќе видиме !! Жутиот ни е тренер у 1 лига од сега запишете тоа !!!
stratev.jpg
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Уште некоја слика од вчера.






Уште се чудат играчите што видоа вчера на првиот тренинг,увидоа кој всушност ќе биде со нив и во пролетниот дел,но со мало зголемување на бројката.
Почнаа да фрштат и пофалби на адреса на Дивизија за вчерашниот потег.
Но она вистинското почнува на пролет...

П.С една од новите мотки,рачна изработка.

 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Првиот голман на Охрид 2004 Дејан Костуранов е нов чувар на мрежата на Македонија Ѓ.П. !!! Тој потекнува од нашата школа за подоцна да отиде во Вардар, Силекс, кратко време беше во Албанија и во Скопје !! Со оглед што најтенки бевме на голманската позиција ептен добар потег на раководството што донесе искусен голман ... наше дете ;) !!
253837_10150651623930203_539190202_18925807_7792906_n.jpg
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Честито враќање на име, консолидација на клубот и ви посакувам брзо враќање во прва лига.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А да ми кажете што е со дечково?
Кој е каков голман... ?
Накратко,16 годишно момче,голем голмански талент општо во Македонија еден од најдобрите деца што излегле од младинската школа на Македонија Ѓорче Петров.
Брани ненормално добро,значи за негови години ако има појак голман во Македонија глава сечам,и горна и долна.
Земен е со првиот тим на Македонија Ѓорче Петров,го гледав на првиот тренинг,бранеше цело второ полувреме и сите присутни на тренингот останаа запрепастени од неговите квалитети.
Го имам гледано и пред тоа како брани,но со неговите врсници.
Момакот е ненормална бомба од голман,само ова можам да го пишам за неговите голмански квалитети-:cuc::cuc::cuc:

Што е најинтересно не беше и не е воопшто форсиран од некојси трети луѓе.
Успеа сам да стигне до тука,прв тим на Македонија Ѓорче Петров и шанса да се докаже и потпише за Арсенал.

Eве и клип,го најдов на нет.

 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Сликава како што гледам е од времето на Пеце-Асиба само незнам која година е точно и на кој натпревар е ова...претпоставувам во Европа во Интертото против Бастија тука на Градски !! Iron Lion zion ако знаеш поправи ме ..:)
ПС - Колку моќни ни се дресовиве, башка со Ауди рекламава туф туф :D. Ајде Ѓорчееее ...:)
18054_107692805909078_100000050785523_194469_2041899_n.jpg

10кава е Јовановски мислам што беше помошник на Жичо во Металург
Голманот е Босанац или незнам како го викаа
7цата е Златко Цветановски Битолчанецот
3ката е Арсе Андовски ...за другиве поима немам кои се !!
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Сликава како што гледам е од времето на Пеце-Асиба само незнам која година е точно и на кој натпревар е ова...претпоставувам во Европа во Интертото против Бастија тука на Градски !! Iron Lion zion ако знаеш поправи ме ..:)
ПС - Колку моќни ни се дресовиве, башка со Ауди рекламава туф туф :D. Ајде Ѓорчееее ...:)
Прегледај го приврзокот 40339

10кава е Јовановски мислам што беше помошник на Жичо во Металург
Голманот е Босанац или незнам како го викаа
7цата е Златко Цветановски Битолчанецот
3ката е Арсе Андовски ...за другиве поима немам кои се !!
Оваа слика ти е од утакмица со Вардар, а не со Бастија. За играчиве: 6ка е Здравевски, 5ка Георгиевски - Гусарот, 2ка Ѓоко Илиоски, 1ца ми се чини беше Павловиќ, десно од Андовски е Тони Наумоски. Во тој период за Македонија ЃП играа многу прилепчани поради газдата Пеце Дамески Асиба МГ, исто така прилепчанец. Сега мислам дека истиот се наоѓа во затвор заради перење на пари...
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Оваа слика ти е од утакмица со Вардар, а не со Бастија. За играчиве: 6ка е Здравевски, 5ка Георгиевски - Гусарот, 2ка Ѓоко Илиоски, 1ца ми се чини беше Павловиќ, десно од Андовски е Тони Наумоски. Во тој период за Македонија ЃП играа многу прилепчани поради газдата Пеце Дамески Асиба МГ, исто така прилепчанец. Сега мислам дека истиот се наоѓа во затвор заради перење на пари...
Aха значи со Вардар било ...не ми е познато, фала !! Знам дека во тоа време играле доста прилепчани и дека на Тони Наумоски кој е роднина со Пеце Дамески, голот против Бастија во 2 коло тука било ремек дело. Како и да е клубот има доста добри спомени од времето на владеење на Пеце Дамески. Да останел денес јак како што кажуваат во Ѓорче, Асиба ќе била во Македонија Мега Фирма. Ама ете го осудија на 5 години затвор и мислам дека оваа му е последна година ради некои перени пари биле префрлани во неговата фирма. Асиба како фирма била ептен јака порано, кој е постар знае ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom