Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Брат, ти не се вбројуваш во фановите на Ливерпул? Биди ти против Роџерс, против ФСЏ, ама демек ова значи, сега ги мразам сите не се вбројувам во фанови на Пул, а по некоја случајност по година-две да победуваме ќе викаш, im proud to be Liverpool fan, во ред е да не го подржуваш Роџерс ама не е во ред ова шо го напиша
Шо не е во ред во напишаното? Плукате по Реина, Шкртел и Агер не ви чинат, Џерард го седнувавте на клупа, така беше? Прее излезе информација дека на лето ќе има чистка во тимот од овие играчи и сите се сложивте, никој глас не крена. Овие играчи шо се бореа за титула пред 3-4 години, сега одеднаш не чинат, а менаџерот шо е во тимот 7-8 месеци без никаков сегашен или минат успех, тој чини, тој е светец.
ФСГ и Роџерс се црни овци за мене, зато шо ништо немат напраено, за разлика од Реина, Шкртел, Агер, Џерард, ито не беше многу одамна. Ќе ги бранам овие играчи пред Роџерс, дури не ме демантира или дури не јади клоца!
За победвање викавте и со Хоџсон и со Далглиш, па испаднав јас во право, сега никому ништо, ако по некоја случајност освој титула Роџерс, демек тогаш јас не смејам поќе да го сакам Ливерпул така?
Си ги гледате и вртите работите како шо ви одговарат а не како шо се!
Против Ливерпул не сум и никогаш нема да бидам, ама против тие шо сакат да го уништат, секогаш!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
We always WILL walk PROUD!!!

'cause we NEVER WALK ALONE!!!

P.S. Imav drugar, cudna sorta, naviva za Vicenza.
Mislam deka sea se treta liga.
Pak be, a ima nesto visak pari ide na utakmica da gi gleda.

TRETA LIGA U ITALIJA?!!

A ne, taka se saka klub.

Ili tatko ti za usi i na kloci da te rita od Belgrad do Skopje deka si kidnal do doma so drpnati pari od doma (so validen pasos i viza) deka si kidnal kako na granica za postar maloletnim za da ides na utakmica!

Kjuti, blisku, a tolku daleku da ti e Anglija!
A da imas i kaj da spies i kaj da jades i koj karta da ti kupi!!!

(koga tie isti se javuvaat da potvrdat deka ke te zemat od aerodrom, a tvoite da ne znaT)
Klub se saka i koga pobeduva i koga gubi!

I kkga e pev i koga e posleden!
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Klub se saka i koga pobeduva i koga gubi!

I kkga e pev i koga e posleden!
За првото, клубот се сака и кога победува и кога губи, исто така кога губи му се помага да можи да победува!
За воторото, "If you are first you are first. If you are second, you are nothing." - Bill Shankly
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Шо не е во ред во напишаното? Плукате по Реина, Шкртел и Агер не ви чинат, Џерард го седнувавте на клупа, така беше? Прее излезе информација дека на лето ќе има чистка во тимот од овие играчи и сите се сложивте, никој глас не крена. Овие играчи шо се бореа за титула пред 3-4 години, сега одеднаш не чинат, а менаџерот шо е во тимот 7-8 месеци без никаков сегашен или минат успех, тој чини, тој е светец.
ФСГ и Роџерс се црни овци за мене, зато шо ништо немат напраено, за разлика од Реина, Шкртел, Агер, Џерард, ито не беше многу одамна. Ќе ги бранам овие играчи пред Роџерс, дури не ме демантира или дури не јади клоца!
За победвање викавте и со Хоџсон и со Далглиш, па испаднав јас во право, сега никому ништо, ако по некоја случајност освој титула Роџерс, демек тогаш јас не смејам поќе да го сакам Ливерпул така?
Си ги гледате и вртите работите како шо ви одговарат а не како шо се!
Против Ливерпул не сум и никогаш нема да бидам, ама против тие шо сакат да го уништат, секогаш!
Тоа ли било проблемот цел ден денес? Тоа ли сакаше да го слушнеш (прочиташ)?

Добро Декио, ти беше во право за се, секогаш си бил во право и тие што исто како тебе размислуваат.

Сега, оставетене да уживаме во пировата (како што ја нарече Рики) победа на нашиот тим.
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Тоа ли било проблемот цел ден денес? Тоа ли сакаше да го слушнеш (прочиташ)?

Добро Декио, ти беше во право за се, секогаш си бил во право и тие што исто како тебе размислуваат.

Сега, оставетене да уживаме во пировата (како што ја нарече Рики) победа на нашиот тим.
Добро де, исто ќе ми викате и вие ко ќе освои Роџерс премиер лига, нема да биди така? Сега слободно уживајте во 7мо место!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Dekio

Shankli izjavil, koga?

Jas bev makedonski reprezentativec, so medal od inozemstvo! Da, vazno e da se pobedi, kako vtor ti e krivo sto toj drugiot e nad tebe.
Ama ako zastanes do eden od mojot sport i go prasas kako e da si porazen, ke ti recese: ne znam, odamna, kup godini nemam zagubeno, osven kd onoj, tretiot. Potoa odis kaj toj treto mesto i go prasues kako on se osekja, veli: sto znam, interesno bese, dobro bese, vazno ucestvuvavme...
Ako me sfati sto sakam da kazam.


Peja989

Ne e pirova.

Pobeda e! Ubava!

RickyLFC9 kenkas brate, i toa deka Peja989 ne zaeba za bircuzot denes!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Добро де, исто ќе ми викате и вие ко ќе освои Роџерс премиер лига, нема да биди така? Сега слободно уживајте во 7мо место!
Не бе брат, нема да пишуваме.

Никогаш нема да мрднеме од 7мо место погоре.

Ако мрднеме ќе биде со друг тренер, така да повторно Вие ќе бидете тие што ќе пишувате.
--- надополнето: 17 февруари 2013 во 20:50 ---
Divider
RickyLFC9 рече дека е пирова, јас реков дека не очекував толку голема :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Treneri doagjaat i si odat.
Ama klubot ostanuva vecen!
Jebote, ko olimpiski ogan sme.
Nikad ne se gasat CRVENITE Plameni Jazici na Liverpool!!

Aj idam da se prosetam, stojte mi sozdravje! Hasta
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Шо не е во ред во напишаното? Плукате по Реина, Шкртел и Агер не ви чинат, Џерард го седнувавте на клупа, така беше? Прее излезе информација дека на лето ќе има чистка во тимот од овие играчи и сите се сложивте, никој глас не крена. Овие играчи шо се бореа за титула пред 3-4 години, сега одеднаш не чинат, а менаџерот шо е во тимот 7-8 месеци без никаков сегашен или минат успех, тој чини, тој е светец.
ФСГ и Роџерс се црни овци за мене, зато шо ништо немат напраено, за разлика од Реина, Шкртел, Агер, Џерард, ито не беше многу одамна. Ќе ги бранам овие играчи пред Роџерс, дури не ме демантира или дури не јади клоца!
За победвање викавте и со Хоџсон и со Далглиш, па испаднав јас во право, сега никому ништо, ако по некоја случајност освој титула Роџерс, демек тогаш јас не смејам поќе да го сакам Ливерпул така?
Си ги гледате и вртите работите како шо ви одговарат а не како шо се!
Против Ливерпул не сум и никогаш нема да бидам, ама против тие шо сакат да го уништат, секогаш!
Види вака, некогаш без разлика кој и да е играч, ако не е во форма мора да се искритикува. Кажи ми ти мене во првите месеци дали Џерард играше добро? Дали не беше за критика? Зошто сега никој не го критикува? Реина? Супер беше Реина само некогаш ни кини по некој бод. Шкртел? Пошто еве како 5-6 натпревари Карагер е стартер место него, не сме само ние кои го критикува...или и Роџерс нема појма од фудбал? Работата е што ако некој, НЕКОГАШ бил добар, ни носел победи, не треба да значи ако во сегашно време не чини оти не треба да се критикува. Не ми си јасен што сакаш да кажиш со победиве, па ти си бил во право? Лесно е барем тоа, ќе речам и јас сега Роџерс не чини па ако не го биди ќе велам овде ете ви реков, јас ви велев оти е слаб, а ако успееме никому ништо, ќе уживаме во среќните денови....
П.С. Агер ми е еден од омилените играчи, ама во последниве 3-4 натпревари заради него примивме 4 гола (види ги натпреварите со Сити, Арсенал, Јунајтед, ВБА) оти во сите натпревари кумува за барем еден гол, што незначи оти јас го мразам, напротив тие критики кои ги прими Агер (а и на твитер официјално ја призна грешката и се извини) треба да ги прими како позитивни (какви и што ги прими)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.912
Поени од реакции
8.030
Ех најмили мои индивидуалци шо сте прејаки во Ливерпул. Да ви беше мозокот во главата и да остваревте победа против ВБА и една од Арсенал/Сити сеа ќе бевме на -4 од 4-то место со боза распоред до крај и Тотенхем дома. Мораше Џерард да промарши пенал, да се прокоцкуваат 100% шанси за сега да сме на според мене недостижни -9 и натпревар повеќе.

Искрено очекувам оваа победа да ги крени до небо и против Зенит повторно да си се заебаваат пред гол, а да не потсетувам дека Реина два три натпревари нема грешка направено шо е голем период.

Кутињо солиден натпревар. Ме бендиса шо имаше храброст да повлечи напади, да направи дриблинзи нешто шо најмногу ни фали од крилните позиции и верувам дека со Стариџ ќе бидат најдобри засилувања на Роџерс.

Останува последниов период да го искористи Роџерс за последна проверка на играчите. Кој заслужува да остани, кој е за аут. Да се испробаат младинците добро. Може повторно Сусо да почне да добива шанси, исто и младиот Синклер може да добие една-две утакмици до крај и ВГОДИНА ДА НЕ СЕ СЛУЧУВААТ ГРЕШКИ КО ГОДИНАВА!!!!


И добро бе шо кур одмара Лаудруп ко имаат недела до финалето. Пус недела од претходната значи 14 дена одмор. Тоа можи и негативно да биди и да го изгубат финалето
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Види вака, некогаш без разлика кој и да е играч, ако не е во форма мора да се искритикува. Кажи ми ти мене во првите месеци дали Џерард играше добро? Дали не беше за критика? Зошто сега никој не го критикува? Реина? Супер беше Реина само некогаш ни кини по некој бод. Шкртел? Пошто еве како 5-6 натпревари Карагер е стартер место него, не сме само ние кои го критикува...или и Роџерс нема појма од фудбал? Работата е што ако некој, НЕКОГАШ бил добар, ни носел победи, не треба да значи ако во сегашно време не чини оти не треба да се критикува. Не ми си јасен што сакаш да кажиш со победиве, па ти си бил во право? Лесно е барем тоа, ќе речам и јас сега Роџерс не чини па ако не го биди ќе велам овде ете ви реков, јас ви велев оти е слаб, а ако успееме никому ништо, ќе уживаме во среќните денови....
П.С. Агер ми е еден од омилените играчи, ама во последниве 3-4 натпревари заради него примивме 4 гола (види ги натпреварите со Сити, Арсенал, Јунајтед, ВБА) оти во сите натпревари кумува за барем еден гол, што незначи оти јас го мразам, напротив тие критики кои ги прими Агер (а и на твитер официјално ја призна грешката и се извини) треба да ги прими како позитивни (какви и што ги прими)
Значи играчот не е во форма и мора да се критикува, без разлика кој е, а Роџерс нема резултати ама тој несмеј да се критикува така? Тој е светец. Играчи шо играле на врвно ниво, ито не многу одамна, неможи да заборат да играт, вината мора да се бара кај друг, ниту Реина, ниту Шкртел, Агер, а најмалку Џерард се за на клупа, а уште помалку за продавање. Овие играчи имат да покажат уште мноогу, како шо покажват Дел Пиеро, Бекам, Лампард, Тери, Гигс, Сколс итн...
Сега никој не ни чини, и ќе ги продаваме на лето? Кој ќе го купиме во ваква позиција? Се сврте шпекулација, стоперот на Свонси ќе го земал :facepalm:
Ќе му даваме уште две години за адаптација?
Ај сеа одморете тро, ве гледам и вас оптимистите малце напнати сте!
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Значи играчот не е во форма и мора да се критикува, без разлика кој е, а Роџерс нема резултати ама тој несмеј да се критикува така? Тој е светец. Играчи шо играле на врвно ниво, ито не многу одамна, неможи да заборат да играт, вината мора да се бара кај друг, ниту Реина, ниту Шкртел, Агер, а најмалку Џерард се за на клупа, а уште помалку за продавање. Овие играчи имат да покажат уште мноогу, како шо покажват Дел Пиеро, Бекам, Лампард, Тери, Гигс, Сколс итн...
Сега никој не ни чини, и ќе ги продаваме на лето? Кој ќе го купиме во ваква позиција? Се сврте шпекулација, стоперот на Свонси ќе го земал :facepalm:
Ќе му даваме уште две години за адаптација?
Ај сеа одморете тро, ве гледам и вас оптимистите малце напнати сте!
Јас незнам зошто мислиш оти сум напнат, само дискутираме. Џерард плачеше за на клупа првите 2 месеци, ама не беше седнат само заради тоа што немавме солидна замена во ростерот, не велам оти Џерард нема што да покажи повеќе, напротив Ливерпул без него е изгубен, пак ќе се повторам оти никој не го критикува сега? Оти сега игра супер а тогаш беше катастрофа. Никој не вели оти не е за критика Роџерс, како и сите и тој грешеше ама реално капацитетот на играчите ни е едно место подолу од ова што сме (да го престигнеме Евертон) пошто играчите кои ги имаат Арсенал и Тотенхем се многу подобри од нашите....
Не ми си јасен како можиш да речиш за Реина и Шкртел оти не се за на клуа, кога цел свет гледа како стојат работите, плус се надевам оти Шкртел налето ќе си замини дури држи добра цена на пазарот, пошто освен минатата сезона, тој игра просечно во сите други
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Јас незнам зошто мислиш оти сум напнат, само дискутираме. Џерард плачеше за на клупа првите 2 месеци, ама не беше седнат само заради тоа што немавме солидна замена во ростерот, не велам оти Џерард нема што да покажи повеќе, напротив Ливерпул без него е изгубен, пак ќе се повторам оти никој не го критикува сега? Оти сега игра супер а тогаш беше катастрофа. Никој не вели оти не е за критика Роџерс, како и сите и тој грешеше ама реално капацитетот на играчите ни е едно место подолу од ова што сме (да го престигнеме Евертон) пошто играчите кои ги имаат Арсенал и Тотенхем се многу подобри од нашите....
Не ми си јасен како можиш да речиш за Реина и Шкртел оти не се за на клуа, кога цел свет гледа како стојат работите, плус се надевам оти Шкртел налето ќе си замини дури држи добра цена на пазарот, пошто освен минатата сезона, тој игра просечно во сите други
Јас се надевам дека Роџерс ќе го избркат и ќе дојди некој салам тактички и фудбалски подкован менаџер, шо нема да ги продава главните играчи туку ќе ги напредува и ќе извади од нив 102 %
 

Kajgana Shop

На врв Bottom